Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad kupieniem laptopa Lenovo Ideapad 320-15, lecz zanim to zrobię chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy na jego temat. 

Aktualnie nie mam środków by kupić sobie coś lepszego a za jakiś czas wybieram się na dłuższy wyjazd i chciałbym móc tam pograć sobie, obejrzeć film czy przeglądać internet.

Po powrocie mógłbym pozwolić sobie na ulepszenie tego laptopa, stąd moje pytanie, czy w tym urządzeniu można coś wymienić, a jeśli tak - to co? Myślę o wymianie podzespołów pod kątem wydajności w grach. A może wiecie o jakiś lepszych laptopach w tej cenie, które sprawdzą się równie dobrze?

Link do serwisu w którym planuje zakup:

https://www.x-kom.pl/p/407405-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i3-7130u-8gb-1000-gt940mx.html

Edytowane przez Jaruss
Link to post
Share on other sites

Mam wersje z i3 7100u i ssd 128gb. Wg mnie dobry laptop dla niewymagających. Wydajność adekwatna do podzespołów. W codziennych zastosowaniach laptop daje radę bez problemu (zdjęcia/filmy/YT/internet), moim zdaniem to zasługa SSD i procesora 7 generacji (i37100u), który sprzętowo obsługuje wiele kodeków (h264/h265/vp8/vp9 itd.). System uruchamia się 10-15 sekund, działa stabilnie i nie muli podczas robienia kilku rzeczy na raz (film z YT, kilka stron w przeglądarce., pobieranie gry z uplay). Po zmianie pochylenia ekran minimalnie drży kilka sekund, klawiatura wg mnie wygodna, pisze się dość dobrze, głośniki są dość głośne i wg mnie brzmią przyzwoicie, a dźwięk jest wyraźny. Co do gier to mogę tylko napisać, że Watch Dogs w 1280x720 działa płynnie. W 3dmarku firestrike 1.1 laptop uzyskał 2088pkt. (Graphics score 2297pkt., Physics score 3966). Dysk zamontowany w moim egzemplarzu to HFS128G3BTND-N210A Hynix 128GB MLC SATA 6Gbps 2.5-inch Internal Solid State Drive. Na koniec coś o głośności. Podczas przeglądania YT/Internetu. w ciągu dnia w mieszkaniu laptop jak dla mnie jest cichy, praktycznie niesłyszalny. Wieczorem jak jest cisza, zgaszony tv itd. słychać minimalny szum, ale jego natężenie jest przyjemne nie denerwuje. Po uruchomieniu gry 3D, wentylator momentalnie wchodzi na wysokie obroty i jest wyraźnie słyszalny szum. Jak dla mnie jest to akceptowalne. Dźwięki z gier zagłuszają go. Co do temperatur to podczas gry w Wach Dogs HWMonitor pokazał dla cpu max 56stopni a dla gpu 64stopnie. Laptop jest dość nowy więc co do awaryjności i trwałości to się jeszcze okaże. Ja z zakupu jestem zadowolony!


Zastanów się nad wersją z ssd

https://www.x-kom.pl/p/407792-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i3-7130u-8gb-128-gt940mx.html

 

ja po miesiącu czy dwóch dokupiłem kieszeń i hdd 1TB w miejsce napędu optycznego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nigdy jej nie rozładowałem do końca, bo głównie korzystam w domu. Myślę że wytrzyma 3-4 godziny przy korzystaniu z neta po wifi, ekran 50-60%, dzwięk 30%. Mak korzystałem około 1,5 godziny ale nie pamiętam ile było baterii, tak na oko połowa ale nie patrzyłem na %

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...