Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie użytkownicy!

Mam problem dotyczący mojego nowego zestawu, wszystko ładnie śmiga, ale niestety karta graficzna nie :(

Kartą jest Gigabyte GTX 1060 6GB G1

Podpięta pod płytę główną i pod zasilacz normalnie bez problemu.

Komputer jej nie widzi, nie daje obrazu, ale!! Wentylatory chodzą i jest podświetlenie.

W menedżer urządzeń widać tylko "Standardowa karta graficzna VGA"

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale w inne urządzenia mam coś takiego jak na zdjęciu poniżej

894a58b2c35cd.png

 

 

Specyfikacja:

i7-8700

MSI Z370 Tomahawk

SilentiumPC Vero L2 600w

 

BIOS:

 

7600f4b3e2b22.jpg

 

 

Dodatkowa sprawa jest taka, że w karcie graficznej była płyta z sterownikami od Aorus? Czemu? Czy to ma jakieś znaczenie?

 

916dffd082fd4.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to głupie pytanie, ale zainstalowałeś sterowniki?

Pobierasz je tu

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

 

 

Podpięta pod płytę główną i pod zasilacz normalnie bez problemu.

 

 

Po prawdopodobnie ci wtedy przełącza na zitegrowaną kartę graficzną z procesora.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Znaki zapytania w zakładce innych urządzeń oznaczają brak sterowników do kontrolera PCI, który obsługiwany jest przez procesor. Zacząłbym od aktualizacji wszystkich sterowników procesora i płyty głównej. Dopiero wtedy instaluj sterowniki od grafiki. Sam składałeś komputer czy przyszedł ze sklepu jako gotowiec?

Link to post
Share on other sites

Odinstaluj sterowniki od zintegrowanej karty graficznej następnie wyłącz komputer przełącz monitor pod karte graficzną uruchom komputer wejdź do biosu i wciśnij F6 zapisz ustawienia uruchom komputer i zainstaluj sterowniki karty grficznej

Edytowane przez Yahoo.K
Link to post
Share on other sites

Aktualizować nie mogę ze względu na to:

f7f2efa66c139.png

 

Tak, komputer sam składałem, aczkolwiek instalacja wszystkiego była zlecona osobie trzeciej (znany informatyk, u którego z usług korzystam od lat)

 

PS. Tam nie ma ? tylko !, chyba że to chodzi o jedno i to samo

Edytowane przez WilkuHere
Link to post
Share on other sites

Odinstaluj sterowniki od zintegrowanej karty graficznej następnie wyłącz komputer przełącz monitor pod karte graficzną uruchom komputer wejdź do biosu i wciśnij F6 zapisz ustawienia uruchom komputer i zainstaluj sterowniki karty grficznej

 

Co ma zintegrowana karta graficzna do niedziałającej karty dedykowanej???

 

Tak, komputer sam składałem, aczkolwiek instalacja wszystkiego była zlecona osobie trzeciej (znany informatyk, u którego z usług korzystam od lat)

 

PS. Tam nie ma ? tylko !, chyba że to chodzi o jedno i to samo

 

Mam dla Ciebie pewną informację. Skoro włożyłeś Coffeelake i7-8700 do komputera to powinieneś liczyć się z tym, że Windows 7 nie jest przez niego wspierany. Zakładam, że informatyk nie zainstalował sterowników od PCI, bo po prostu ich nie ma na ten system.

Link to post
Share on other sites

Co ma zintegrowana karta graficzna do niedziałającej karty dedykowanej???

 

 

Mam dla Ciebie pewną informację. Skoro włożyłeś Coffeelake i7-8700 do komputera to powinieneś liczyć się z tym, że Windows 7 nie jest przez niego wspierany. Zakładam, że informatyk nie zainstalował sterowników od PCI, bo po prostu ich nie ma na ten system.

 

 

Czyli pozostaje wgranie windowsa 10?

ps. znajde sterowniki w internecie?

Edytowane przez WilkuHere
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe. Kartę graficzną podpinasz pod gniazdo PCIe, ale linie PCIe połączone są z procesorem, który nimi steruje. Jeśli nie jesteś w stanie zaktualizować sterowników od kontrolera PCI w procesorze to jak ma działać karta graficzna. Dostaje prąd to kręci wentyle i świeci nic więcej. Dlatego działa Ci karta zintegrowana, bo mieści się ona wewnątrz procesora i nie potrzebuje PCIe.

Link to post
Share on other sites

Czyli jest opcja, że po wgraniu systemu Windows 10 karta graficzna będzie widoczna?

PS. Rozmawiałem przez telefon i dostałem informację "Ona w ogóle się nie uruchamia, pomimo, że wentylatory działają to zmiana systemu nic nie da"

Edytowane przez WilkuHere
Link to post
Share on other sites

Jest taka opcja. Nie mówię o tym, abyś kupował od razu Windows 10. Ale jeśli ktoś znajomy ma komputer stacjonarny z takim Windowsem to włóż swoją kartę graficzną do niego i sprawdź, czy wykrywa grafikę i pracuje normalnie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze przedmówca  sprawdzić kartę w komputerze z win 10. Problemy ze sterownikami do Z370 pod W7 to temat który już niejednokrotnie się przewinął. 

 

EDIT: W zasadzie to do samego sprawdzenia karty nie musisz instalować 10 na tym komputerze, tylko wystarczy ci jakikolwiek inny sprzęt z działającym pci-e i odpowiednio mocnym zasilaczem. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...