Skocz do zawartości

Propozycje zestawów komouterowych


Recommended Posts

Proponuję zrobić taką listę propozycji zestawów komputerowych do kwot:

1200zł

1500zł

2000zł

2500zł

 

powyżej nie trzeba bo sięnie opłaca, ale można ewentualnie pomyśleć jeszcze o 3000zł i o 900-1000zł.

 

Temat taki byłby przyklejony do takeigo działu i ułatwił by decyzję przyszłym kupującym oraz zmiejszyłby liczbę powtarzajacych się tematów.

 

Podane zestawy to byłałby sama "buda", bez systemu operacyjnego, peryferiów i monitora, czyli:

Procesor, płyta główna, pamieć RAM, dysk, opcjonalnie karta mzuyczna i graficzna, obudowa, zasilacz, chłodzenie, napęd optyczny.

 

 

W tym wątku możemy toczyć dyskusję jaki sprzęt powinien być do jakiej kwoty. Byłyby 2 opcje:

 

- intel

- amd

oraz:

-ati

-nvidia

Link to post
Share on other sites

Na początek proponuję zestaw do 1000zł na AMD\ATI:

 

Procesor: AMD x2 4400+ 165zł

RAM: 2x1GB Goodram 800 CL5 - 95zł

Płyta główna: tania pod AM2 - 100-130zł

Grafika: do 170zł, np. PALIT XpertVision HD2600PRO Sonic 256MB DDR3O

Obudowa: zwykła - 60zł

Zasilacz: Modecom MC-350 - 100zł

Dysk: 500GB Samsung 16MB cache 7200rpm SATA2

DVD: LG 22x Sata 75zł

Link to post
Share on other sites

CPU: AMD Athlon 64 LE-1640 Socket AM2, 45W, BOX - 159zł

Płyta gł: Gigabyte M61PME-S2, GeForce 6100,DualDDR2-800,SATA2,RAID,GBLAN,VGA,mATX - 154zł

RAM: KINGSTON DDR2 2048MB (2*1024)KVR800D2N5K2/2GB - 95zł

HDD: SEAGATE 320GB ST3320613AS SATA II 16MB 3+2LATA - 178zł

DVD-REC: LG GH22NS30 SATA BARE OEM CZARNY - 83zł

Obudowa: 90zł

Zasilacz: THERMALTAKE TR2 RX (W0146) 450W MODULARNY - 155zł

----

914zł

 

Tani w ramach rozsądku (możnaby jeszcze zjechać z ceną, ale nie widzę sensu)

Link to post
Share on other sites

W temacie http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=261&start=10&st=0&sk=t&sd=a padło już ten pomysł i kilka zestawów tam jest

sorry nie zauważyłem.

 

W każdym razie, propozycja niezła, ale za drogi zaasialcz do zestawu do 1000zł, w moim zestawie jest 2600pro DDr3 zamiast integry, odejmując radeona wychodzi ok. 800-820zł i jest z prockiem dwurdzeniowym.

 

Athlon LE za 160zł to troche strata kasy.

Link to post
Share on other sites

nie przesadzaj za 1000zł można mieć kompa do gier, fakt żę nie do najnowszych i często nie naw ysokich detalach, ale jednak.

 

np. w FEAR, Dirt, Unreal Tournament 3, i inne ciekawe gry na 2600pro ddr 3 pójdą.

 

z tym Energy Efficient w sumei dobry pomysł, ale nadal tweirdze że do takiego zestawu nie jest potrzebny taki zasilacz, bo co z tego że jest modulowany? lepiej te 50zł wydać np. na lepszy procesor.

Link to post
Share on other sites

przy zestawie 900-1000zł , 50zł to dużo. Fakt że przy np. 1500-2000zł warto dołożyćtakie pieniądze, ale jak masz do wyboru zasialcz za 150zł i jednordzeniowy procesor lub zasilacz za 100zł i dwurdzeniowy procesor to co wybierzesz?

 

co do modularności fakt że jest to fajne, ale to tylko bajer. Ja nie mam modulowanego zasilacza a mam porządek w obudowie, wszystkie kable można schować tak żeby nei zakłucały przepływu powietrza.

Link to post
Share on other sites

a propos tych cen...

ja właśnie miałem zaproponować kilka zestawow w roznych przedzialach cenowych ale jak widze te galopujace ceny to az sie odechciewa;-)

 

moja propozycja: kupcie sobie komputery w lutym 2009!!! serio!! wiekszosc i tak ma juz dzis kompy wiec te kilka miesiecy waszego zycia nie zmieni a z ta sama gotowke mozna bedzie miec duuuuzo lepszy sprzet;-)

uczniowie beda mieli komputery na ferie zimowe, studenci na poczatek nowego polrocza, gdzie i tak zazwyczaj jest luz, a pracujacy w swieta i tak zwyczajowo maja tyle do roboty ze komputer stoi wylaczony;-)

 

pozdro dla rozsadnych, ktorzy nie lubia przeplacac;-)

Link to post
Share on other sites

ceny są mniej więcej na podobnym poziomi ostatnio (po podwyżce dolara),

moje ceny byłby podane z allegro.

 

to ja moze znowu posluze sie przykladem jak to sie ceny nie zmieniaja...

ponizej wykresy zmian najnizszych i srednich cen 3 najpopularniejszych procesorów wymienianych w zestawach:

 

http://s1.fothost.pl/upload/08/47/3c820d01.gif

 

http://s1.fothost.pl/upload/08/47/074e8b05.gif

 

http://s1.fothost.pl/upload/08/47/a6f423af.gif

 

troche nie rozumiem jak mozna pisac ze ceny sa na podobnym poziomie, podobnym do czego? ;-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...