Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dwa dyski, SSD + HDD

SSD HDD Dwa dyski Konfiguracja dysków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matimatyk

Matimatyk
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 13:24

Witam,
Kupiłem nowy dysk ssd, na którym zainstalowałem od nowa win 10. Na starym HDD mam dwie partycje, pierwszą z systemem i drugą jako magazyn. Chciałbym teraz odinstalować win 10 z HDD i połączyć te dwie partycje w jedną. Następnie podłączyć do pc oba dyski tak, aby komputer startował z ssd i HDD jako drugi dysk - magazyn.
Mógłby mnie ktoś dokładnie poinstuować jak to zrobić, ponieważ robię to pierwszy raz i nie chcę stracić danych.
Z góry dziękuję.
  • 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11354 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 30 marzec 2018 - 14:34

do zabawy z partycjami polecam minitool 9.1 free :D, usuwasz wszystkie partycje poza tą co masz na niej dane z HDD, rozszerzasz tą z danymi i dajesz apply, bardzo intuicyjny programik. 

• 0

Spoiler

#3 Matimatyk

Matimatyk
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 14:36

do zabawy z partycjami polecam minitool 9.1 free :D, usuwasz wszystkie partycje poza tą co masz na niej dane z HDD, rozszerzasz tą z danymi i dajesz apply, bardzo intuicyjny programik.

Czyli podłączam oba dyski, odpalam program i kasuję starego Windowsa?
  • 0

#4 RalfNwn

RalfNwn
  • Gaduła

• 386 postów
  • Miejscowość:podobno dobre miasto
  • 3DMark 06:tyle i tak dawno, że nie pamiętam

Napisano 30 marzec 2018 - 15:16

Dokładnie - w minitoolsie klikasz na partycję do usunięcia (ze starym Windows) i z menu kontekstowego (ppm) wybierasz "Delete" (ewentualnie u góry okna programu wybierasz ikonę "Delete") co powoduje usunięcie partycji. Następnie klikasz na partycji z danymi i wybierasz opcję "Move/Resize" i po prostu rozciągasz/poszerzasz partycję z danymi o obszar wcześniej zajmowany przez partycję systemową. Jak wszystko wygląda tak jak chcesz to w lewym-górnym rogu klikasz "Apply" i wtedy program przystępuje do wykonania wszystkich operacji.

PS. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby w trakcie takiego rozszerzania partycji coś uciekło z dysku ale zawsze dobrą praktyką jest zrobienie backupu danych.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SSD, HDD, Dwa dyski, Konfiguracja dysków

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych