Skocz do zawartości

Bardzo długi start windows 10 (6-7min)


Recommended Posts

Witam. Wpakowałem sobie windows 10 pro. Mam z nim problem ponieważ bardzo długo sie ładuje. A więc tak początkowy ekran do biosu ładuje sie w niecałe 2sekundy. Gdy juz ładuje sie windows trwa to około 2min potem znika logo Win i tylko kręci sie to białe kółko tez z półtorej minuty potem wychodzi "zapraszamy" tam to się ładuję z dwie min max. Po całym uruchomieniu musze czekać z 3 min max bo hdd 100% obciążenia.

Więc całe uruchomienie wraz z dyskiem aby nie było 100 trwa z 6-7min.
Zaskakuje mnie to ponieważ na win 8.1 start systemu do pulpitu to było nieco ponad minute (1,24sek)

I mogłem juz używać od razu go ponieważ te obciążenie 100% trzymało sie z max 45 sek.

Co może być przyczyną?

Mój dysk nie jest jakiś super mega szybki ale na win8.1 włączał się o wiele szybciej

wd blue caviar 250gb 16mb

 

 

Pełna spec jak by była potrzebna

i3 3220

4gb ram single

gtx 660

Ocz modxstream-pro 600w

 

Uruchamianie

http://i68.tinypic.com/wsntax.png

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Jak był robiony up to zrób czystą instalację, i nie wsadzaj syfu w autostartu: jakieś klienty gier i inne pierdoły co nie muszą z systemem startować, zadbaj o defragmentację. Na dłuższą metę zalecam kupić SSD.

Windowsa postaw w standardzie UEFI oraz w biosie AHCI oraz zainstalować sterowniki od SATA.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Robiłem czystą instalację.

 

A jakbyś tak jaśniej mi powiedział co mam porobić w tych programach abym czegoś nie sknocił ;D. Wolałbym żadnych programów nie pobierać. Jak sie nie da to mogę wrócić do 8.1.


Jak był robiony up to zrób czystą instalację, i nie wsadzaj syfu w autostartu: jakieś klienty gier i inne pierdoły co nie muszą z systemem startować, zadbaj o defragmentację. Na dłuższą metę zalecam kupić SSD.

Windowsa postaw w standardzie UEFI oraz w biosie AHCI oraz zainstalować sterowniki od SATA.

Instalacja była czysta. Defragmentacje wczoraj robiłem i żadnego zysku nie przyniosła.

Jest w uefi

A gdzie ta funkcja jest w biosie?

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...