Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuje dobrego dysku HDD w rozsądnej cenie (160-180zł).

Mój komp to:

1 x Crucial  8GB  2133MHz CL15 
1 x SilentiumPC Brutus Q30 USB 3.0 (mini ITX) 
1 x Chieftec iArena GPA-350S8 350W 120mm 
1 x MSI H110M PRO-VH /intel H110, DDR4, LGA1151/ 
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 
1 x MSI GeForce GTX1050Ti OC 4GB DDR5 128bit (1455/7000)
1 x Intel  Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX
 
Najbardziej zależy mi na szybkości działania i niezawodności.
Czy da radę znaleźć coś rozsądnego w tej cenie?
Link to post
Share on other sites

WD blue 7200rpm jest szybszy od p300 + ma lesze opinie odnośnie żywotności, ale jest głośniejszy. 


w tej cenie to te 2 HDD do wyboru masz. 
Ps. pamiętaj jednak że nie ma niezawodnych HDD, nawet HDD klasy serwerowej za kilka tysięcy może paść. 

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Seagate, ma ciągły transfer 220MB/s jest wyjątkowo cichy i mam go już dobrą chwilę.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_30&products_id=130

 

NAPRAWDĘ POLECAM,

 

WD Black osiąga ok. 145MB/s - mam w serwerze (strasznie głośny !!! ) WD Blue jest wolniejszy.

 

Seagate desktop zaczyna od 220MB/s a kończy na 110MB/s !!!

 

A innych to nie wiem, bo już tradycyjnych dysków nie kupuje... Ale ten seagate był najszybszy z wszystkich desktopowych co w życiu testowałem, mają jakąś inną technologię zapisu (prostopadłą) i to go wyróżnia na tle innych dysków.

Link to post
Share on other sites
mają jakąś inną technologię zapisu (prostopadłą) i to go wyróżnia na tle innych dysków.

wszystkie to mają, chodzi ci o PMR czyli perpendicular magnetic recording.

(tzn niektóre z pojemniejszych HDD mają SMR, ale to jest wolniejsza technologia)

Tak wysokie prędkości wynikają tylko i wyłącznie z gęstych talerzy, a to że zaczyna na 220MB/s a kończy na 110MB/s świadczy o tym że nie ma skróconego zakresu ruchu głowic. 

 

Tak czy inaczej wszystkie w tym segmencie maja 1TB talerze, wszystkie osiągają podobne max prędkości zapis/odczyt. Jednak same prędkości sekwencyjne, nie świadczą o szybkości HDD. 

 

skoro twój wd black osiąga ok. 145MB/s , to musi być to starsza wersja, z 2 mniej gęstymi talerzami. 

Link to post
Share on other sites

wszystkie to mają, chodzi ci o PMR czyli perpendicular magnetic recording.

(tzn niektóre z pojemniejszych HDD mają SMR, ale to jest wolniejsza technologia)

Tak wysokie prędkości wynikają tylko i wyłącznie z gęstych talerzy, a to że zaczyna na 220MB/s a kończy na 110MB/s świadczy o tym że nie ma skróconego zakresu ruchu głowic. 

 

Tak czy inaczej wszystkie w tym segmencie maja 1TB talerze, wszystkie osiągają podobne max prędkości zapis/odczyt. Jednak same prędkości sekwencyjne, nie świadczą o szybkości HDD. 

 

skoro twój wd black osiąga ok. 145MB/s , to musi być to starsza wersja, z 2 mniej gęstymi talerzami. 

Zgadza się... 2012 rok... :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem jednak WD blue, już go zamontowałem w środku, ale windows niestety go nie widzi. Co ciekawe w BIOSie go widać ( nie wiem jak wrzucić zdjęcie). Jakiś pomysł jak sprawić by windows go widział?

 

Edit: w menadżerze urządzeń też go widać ale w Moim Komputerze nie ma go

Edytowane przez Wozi84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...