Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam internet od Orange, który dostarczany jest poprzez ruter Funbox 2.0. Teraz dom został wyremontowany i powstała mieszkalna góra, czyli 1 piętro domu. Niestety ruter nie daje rady z wi fi aby sygnał trafiał na górę domu. Myślałem, aby po prostu dokupić drugi ruter podpiąć go kablem do tego Funboxa 2.0 i tamtym ruterem drugim zasilić sygnał wi fi. Czy jest to dobry pomysł czy kupić coś innego, ale do zwykłych wzmacniaczy wi fi nie jestem przekonany ponieważ pewnie nie zasili tak mocno sygnału wi fi jak jakiś ruter, a druga sprawa nie będzie wejść rj45 lub będzie tylko jedno, a potrzeba minimum 3.

W jaki sposób najlepiej to zrobić bo myślałem też o prostym switch'u, ale wtedy jeśli się nie mylę będę mógł używać internetu tylko po kablu bo nie będzie rozsyłany sygnał wi fi, a potrzebne jest jedno i drugie. Jeśli ruter jest najlepszym rozwiązaniem to jaki kupić najlepiej jak najtańszy, ale również jakościowo chociaż żeby był to średniak żeby internetu nie rozłączało. Jeszcze jedna kwestia jak się konfiguruje ten drugi ruter z tym Funboxem żeby to działało, bo taki switch to jest prosta strawa bo to plug and play tak samo jak jakiś prosty ac, ale ruter z ruterem raczej jest już trudniejsza sprawa? Z góry dzięki za pomoc bo nie wiem jak to robić, a druga sprawa nie wiem czy każdy ruter może być podłączony bezproblemowo z tym Funboxem żeby to działało dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli oprócz potrzeby rozszerzenia sieci WiFi o kolejne piętro potrzebujesz też zwiększyć ilość portów RJ45, to router wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Sposób konfiguracji wygląda tak jak w poradniku przypiętym na górze działu. Podstawową funkcje routera czyli routing w tym wypadku będzie wykonywał tylko Funbox. Nie mając większych wymagań wystarczający będzie dowolny router klasy 802.11AC. Proponowałbym unikać modeli z portami 100Mbit, aby nie tworzyć niepotrzebnie wąskiego gardła. Niedrogi model z portami Gigabit kupisz już poniżej 150zł. Kwestia specyfikacji traci w tym wypadku na znaczeniu. Nawet niedrogi TP-Link Archer C2 z 64MB RAM będzie wystarczający.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...