Skocz do zawartości

Grafika 3D - wizualizacja produktu


Recommended Posts

Witajcie

 

Chcę wykonywać profesjonalne wizualizacje i animacje z zakresu działania maszyn, linii technologicznych, procesów przemysłowych. Szukam informacji, który program do grafiki 3D byłby wskazany do takich zastosowań. Rozpocząłem naukę z Blenderem, ale idzie bardzo mozolnie. Skomplikowany interface i nieintuicyjne środowisko, które zniechęca do dalszej nauki. Wybrałem go ze względu na zerowe koszty przy prowadzeniu działalności gospodarczej, którą chce rozwinąć o wymienione wyżej pozycje. Zastanawiam się nad Maya LT, ale nie ma opcji renderingu za to jest duża tańsza od standardowej "Majki". Jakieś porady, sugestie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, przemysł bazuje na CADzie. Biegle posługuje się Solidworksem i Autocadem, ale nie jestem w stanie przy pomocy tych programów tego wykonać. Chyba, że nie wiem o tym że się da? Podam przykład filmu z prezentacji pieca, projektowałem podobne produkty. Przedstawiony obieg spalin w komorze i obieg wodny w płaszczu. Film sprzed 6 lat i nie wiem w jakim oprogramowaniu został wykonany. Możliwe, że to 3Ds Max i tylko ten program nadaje się do takiego zastosowania? Drogi cholera...

 

https://www.youtube.com/watch?v=B50srdNmJpo

 

#Edit

 

Kolejne przykłady prezentacji produktu

 

 

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Ja bym ci proponował zostać przy blenderze. Niedługo mają zmienić tam UI i powinno to wyglądać lepiej. Nie rób tego błędu co ja i nie kupuj maxa - kasa wyrzucona w błoto (nie jest to zły program ale po prostu nie jest wart takiego siana, co rok 8k płacić to masakra), lepiej przeznaczyć to na sprzęt. Do blendera jest co raz większe wsparcie pod kątem zewnętrznych pluginów (RenderMan, Vray, Octane) i wszystko w nim sobie zrobisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

vandam, dzięki za radę. Kasa bardzo ważna rzecz, ile projektów trzeba zrobić, aby zarobić na licencje. Kiedyś grafik zrobił nam animację obrotu wyjścia kominowego z wyrenderowaniem sceny i zainkasował 500 zł, a bryła stworzona przed nas, grafik dostał gotowy model. Dziwić się później, że takie ceny panują na rynku. Zakładam, że jest tylko jeden wybór Blender albo 3ds Max... Zobaczymy na ile zmienią UI, ale po newsie na stronie Blendera nie spodziewam się zbyt wiele:

 

"No, there are no pictures yet! But one of the cool things of releasing a massive update is to also to update the looks. Nothing radical, just to make it look fresh and to match contemporary desktop environments. We’re still using the (great) design from 2009-2010. In computer years, that’s a century ago! Work on this should start Q1 and get finalized before Q2 ends. Contributions welcome (check ‘get involved’)."

 

# Edit (wspomniana wyżej animacja)

 

http://hitze.pl/files/hst_czopuch_400px.gif

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Siedzę w entertainment ale to co podlinkowałeś da radę wykonać w każdym sofcie do 3D. W Blenderze jak najbardziej również. Pytanie tylko z czego będzie Ci się wygodniej korzystało i co ewentualnie lepiej współpracuje z CADem.

Sam nie korzystam ale Blender rozwija się dobrze. Popularności dodają mu małe studia których ostatnio trochę wysypało. Kibicuję mocno.

 

Jedyną opcją moim zdaniem jest żebyś sam przetestował. Jak przekonasz się do Blendera to faktycznie można zaoszczędzić na np. jakieś fajne GPU do renderu.

Edytowane przez Xarix
Link to post
Share on other sites

Xarix masz na myśli soft do grafiki 3D? Współpraca Blendera z CAD możliwa jest przez pliki VRML, innych nie mogłem zaimportować. Alternatywą są jeszcze pliki OBJ, ale nie wszystkie programy CAD mają możliwość zapisu w tym formacie i trzeba dokupić specjalne moduły, przykład Solidworks Visualize. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

"Skomplikowany interface i nieintuicyjne środowisko" to powodzenia z Maya na której Blender się wzoruje ,jestem średnio zaawansowanym użytkownikiem Blendera od wersji 2.6x aż do teraz i jestem w stanie wykonać większość tutków z Maya.

Nie psiocz tylko się weź do roboty a interface ogarniesz w tydzień ...

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2018 o 00:09, Skymar napisał:

Witajcie

 

Chcę wykonywać profesjonalne wizualizacje i animacje z zakresu działania maszyn, linii technologicznych, procesów przemysłowych. Szukam informacji, który program do grafiki 3D byłby wskazany do takich zastosowań. 

 

 

 

Cześć, tak jak wspomniało już kilka osób wyżej, do przemysłu najlepiej wybierz jakiś CAD 3D + silnik renderujący np. zestaw Ironcad + Keyshot. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...