Skocz do zawartości

Problem z GTX 760 i sterownikami do niej


Recommended Posts

Witam. Posiadam kartę graficzną Geforce gtx 760 windforce. Ostatnio chciałem zainstalować sterowniki do karty graficznej ze strony producenta; wybieram kartę, system itd. Wszystko idzie dobrze podczas instalacji nie wywala błędów. Po zakończeniu instalacji trzeba zrestartować komputer, lecz problem tkwi w tym, że podczas uruchamiania komputera włącza się autonaprawa lub się wogule nie włącza i trzeba poczekać aż się uruchomi auto naprawa i nie da się włączyć systemu. Nigdy nie spotkałem takiego problemu oraz na żadnym forum o tym nie pisze. Dodam, że gdy w styczniu instalowałem sterowniki było wszystko cacy. Nawet zrobiłem format komputera (nowy system itd). Próbowałem także zainstalować z oryginalnej płytki od NVidii ale problem się powtarza. Czytałem na jakimś forum, że niektóre sterowniki mogą uszkodzić system. Dodam że wczoraj wyjąłem kartę, wyczyściłem ją całą (złącza itd). Karty od nowości nie wyciągałem z komputera (jakieś 5 lat). Będę wdzięczy za każdą odpowiedź. Podejrzewam, że sterowniki mogły uszkodzić kartę. Pozdrawiam

 

Poniżej specyfikacja komputera:

 

- Zasilacz Mars MP700 (700w)

- Plyta Główna MSI H97M Eco

- CPU Intel Core I5 4460k

- GPU Geforce GTX 760 Windforce

- 8 GB Ram Kingston HyperX

Link to post
Share on other sites

Sprawdź kartę w innym komputerze, nie jest powiedziane, że to karta jest zepsuta możliwe że może to być np. złącze na płycie głównej.

Jeśli karta zachowa się tak samo na innym komputerze, to najpewniej jest uszkodzona. Jeszcze dobrze byłoby sprawdzić inną kartę w twoim komputerze. Możesz też spróbować dokładnie usunąć stare sterowniki np. programem DDU i zainstalować je na nowo z ORYGINALNEJ PŁYTY.

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

No własnie w tym problem, że nie za bardzo mam gdzie ją podłączyć. W domu mam 2 komputery; jeden stary dziad nie niedziałajacy, a drugi ten, na którym nie działa. Informatyka nie będe wzywał bo za zdiagnozowanie zapłace z 300zł. Z zasilaczem raczej nie ma problemu, bo jest z wyższej półki i raczej ot tak by sie nie zepsuł :/  System nie działał po instalacji sterowników, więc z zasilaczem to raczej nie ma nic wspólnego


 

 

Możesz też spróbować dokładnie usunąć stare sterowniki np. programem DDU i zainstalować je na nowo z ORYGINALNEJ PŁYTY.
Spróbuje tak zrobić  Edytowane przez Wojtasik
Link to post
Share on other sites

Ostatnie sterowniki nvidii sa uszodzone wiec ich nie instaluj

 

Użyj ddu w awaryjnym oraz daj tam jakieś 388xx

Jeśli dalej nci to pewnie karta do wymiany

 

Karta ma ogrinalny bios ?

Tak się składa, że jak instaluje jakieś starsze wersje, to mi wykrywa nowe, i nie działa. jest też opcja instalacji starszych bez połączenia z internetem. Karta ma w 100% oryginalny bios.

System wykrył mi ją jako podstawową karte graf, i pokazuje że ma pobrane sterowniki od microsoftu. Spróbuję zainstalować najnowsze.

Dziś włożyłem inną kartę do komputera, zainstalowałem sterowniki, wszystko działało, potem włożyłem gtx 760 (ta niedzialajaca), zainstalowałem sterowniki i dalej to samo. :/

Link to post
Share on other sites

No wiem:/ Troche mi jej szkoda bo przez 1 głupi sterownik się zepsuła. 

 

Sterowniki nie psują karty graficznej (przynajmniej w branży GPU nie przypominam sobie takiego przypadku). Po prostu miałeś pecha ze swoją sztuką. Cokolwiek byś nie robił z oprogramowaniem (system, stery) to nie naprawisz problemu sprzętowego.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki nie psują karty graficznej (przynajmniej w branży GPU nie przypominam sobie takiego przypadku). Po prostu miałeś pecha ze swoją sztuką. Cokolwiek byś nie robił z oprogramowaniem (system, stery) to nie naprawisz problemu sprzętowego.

Może nie pamięta, ale kiedyś nVidia wydała taką wersję sterowników i to z certyfikatem od M$, które miały błąd, wiatraczki na kartach miały małe obroty/nie działały, powodując uszkodzenie kart graficznych od wysokich temperatur.

 

Co do pomiaru temperatur.

Sam nie jestem za programowymi pomiarami, ale temperatury można sprawdzić bez instalacji żadnego programu wystarczy ściągnąć i rozpakować  i uruchomić program GPU-Z następnie kliknąć zakładkę "Senseors" i tam są podane parametry, taktowania GPU/VRAM alokacja pamięci i temperatury.

Wystarczy poszerzyć wykres ( prawy przycisk nacisnąć gdy kursor zmieni się na ramce programu i przeciągnąć w prawo) zostawiając włączony program w tle włączyć grę i po kilkudziesięciu minutach wyłączyć grę, wtedy jest pokazany na wykresach cały histogram parametrów pracy karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Karty graficzne szczególnie te mocniejsze potrafią dość szybko się psuć  (zaraz po gwarancji czyli 2-3lata) .

Gdyż wytwarzają dość mocne temperatury np: mój gtx 1070MSI w grze Rise Of The Tomb Raider  na ustawieniach ultra ma 76;C !! Dlatego planuje go sprzedać przed upływem gwarancji  by nie płakać w 2020roku :/

 

 

Miałem dwie różne karty graficzne dwóch firm :) I nie pomogła im nawet obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black która która posiada 7 wiatraków . Po prostu się zepsuły po upływie dwóch ,trzech lat max .

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Zależy od szczęścia i producenta, przedostatnią która sprzedałem na poczatku października 2017, miałem przez ponad 4 lata i 3 miesiące R9 280X VaporX od Shapphire ( ludzie bardziej wybierali GTX 680/770 od HD 7970/R9 280X bo te ostanie więcej prądu brały), pewnie do dziś mi by służyła gdyby nie zachciało mi się monitora WQHD.

A obudowa pod koniec tego miesiąca będzie mieć 10 lat ( wtedy średniak za 250 zł od Thermaltake), klasyczne chłodzenie po jednym 120 mm przód i tył obudowy + 80 mm w bocznej ściance.

Teraz też Shapphire jak w poprzednich cewki ani pisną, ale w ogóle to już inny kaliber (cenowy).

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze przedmówca, zależy od szczęścia. Karty po 12 lat nawet mają i działają do dzisiaj w komputerach u rodziców, brata itp, Jedną 770 po dwóch tygodniach odesłałem na gwarancję bo wywalała artefakty, druga która przyszła zamiast niej od pięciu lat jest katowana przez brata po kilka godzin dziennie i ani myśli się buntować.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...