Skocz do zawartości

Nieporadny grubasek szuka rady nt. zmiany procesora z AMD na Intel


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

To mój sprzęt:

 

- Procek: AMD FX 6300 Six Core 

- Płyta Główna: Gigabyte technology GA-78LMT-S2

- Ram: 8GB DRR3

- Karta grafy: GeForce GTX 750

 

Z góry mówię, że to mój pierwszy raz na tym forum (zostało mi ono polecone przez znajomego)

 

Potrzebuje pomocy;

1. Chcę zmienic mój procesor: AMD FX 6300 Six Core na lepszy model np. Intel Core i5.

Do tej pory mój procek wystarczał we wszystko w co grałem, jednak od czasu gdy kupiłem PUBG daje rade ledwo co na najniższych śmigać, wszystkie modele mega powoli mi się ładują i nie moge mieć odpalonego niczego innego podczas gry, przeglądarka dostaje mega laga, jakby mój komputer nie nadazał przetwarzac informacji i nie reagował na kliknięcia myszy. Wszystko stabilizuje sie po 3 minutach od zamkniecia gry i kilku odswiezeniach pulpitu. Dzieje sie to tez w wowie, ale w o wiele mniejszym stopniu. Inne gry np LoL, Skyrim, Fortnite działają o wiele lepiej i płynniej.

 

Na stronach typu Can you run it sugerowany jest mi upgrade procka, więc moje pytanie do was: Co muszę zrobić aby nabyć nowy (najlepiej używany procek) który sprawi, że bede mogl z przyjemnoscia alt tabowac grajac w pubg niech bedzie na tej średniawej grafice bez czekania minutę lub dwie na załadowanie się danych i kręcocego się gówienka zamiast kursora.

 

2. Komputer mega się nagrzewa, gdy gram w gry ktore wymagaja wiecej niz LoL, nawet przy minecrafcie obudowa robi goraca przy dotyku, mysle ze to z winy polozenia komputera, albowiem otoczony jest on z 2 stron ściana w kącie pokoju a z 3 strony opiera sie o niego moja lewa noga. Może jednak mimo tego nie powinien nagrzewac obudowy do takiego stopnia?

 

Podsumowując: Czy muszę zmieniac płyte głowna, chcac kupic nowy procek? Czy potrzebuje lepszego chłodzenia do komputera? Procesor chce kupić uzywany do 300 zł, na chłodzenie nie chciałbym wydawać o wiele więcej niż 200zł (nie znam się na cenach)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, jednak proszę je formuować w sposób przystępny nawet dla orka

Link to post
Share on other sites

Na start zamontuj dodatkowe wentylatory w obudowie i zainwestuj w dysk SSD jeżeli takiego nie posiadasz. 

Wczytywanie map i innych plików powinno mocno przyspieszyć. W trakcie gry nie odpalaj przeglądarki po prostu. 

 

Generalnie procek, płyta główna i karta graficzna do wymiany. Ale nie w cenie 300zł

 

Podaj temperatury podzespołów. ( program HWmonitor ) 

 

Podaj nazwę zasilacza.

 

I w jakiej rozdzielczości grasz.

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

ja pubg na ryzen 7 3,7ghz i gtx 660 2gb odpaliłem na medium :P fakt iż pierwsza " bitwa " ładuje się jak już moja postać stoi na końcu mapy, ale kolejne rozgrywki już normalnie :) oczywiscie nie namawiam na kupno amd. U mnie pojawiła się okazja do wzięcia i po prostu kupiłem tego AMD :) 

Link to post
Share on other sites

Za 580 zł masz np

i5 3570  http://allegro.pl/intel-core-i5-3570-3-4-ghz-turbo-3-8-fan-new-gw12m-i6926123404.html 12miesiecy gwarancji

płyta http://allegro.pl/asus-p8h61-m-le-usb3-atx-fv23-wa-w-i7210557307.html 6msc gwarancji + porty usb 3.0

 

A za sprzedaż obecnego procesora i płyty kup obudowę np

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=53843 spc brutus m10 99zl lub

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=239463 spc regnum rg2 150zl

i do tego spartana http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=56691 69zl

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

@Bimbo

 

450zł ? Patrzyłeś co wklejasz czy tak na pałe coś walnąłeś aby było ? 

 

Ja już bym wolał i7 2600 za 380 zł

 

Ale nie o to do końca chodzi w tym temacie. Komputer autora się gotuje po prostu, i dopóki nie odpisze na moje wcześniejsze pytania czy używa dysku ssd do gier oraz jakie ma temperatury, to polecanie procesorów bo poprostu TAK O MASZ jest nie na miejscu ze strony osoby która próbuje pomóc i podobno jest "specem" bo na forum siedzi. To nie pomoc, tylko wpędzanie w niepotrzebne koszty. 

Być może uda się poprawić wydajność bez wymieniania podzespołów. Oczywiście upgrade by się przydał w 100% ale poczekajmy co autor odpisze. 

 

@DOWN

 

Nie spadnie, ale wymienianie fx6 na fx8 też dużo dobrego nie wniesie, upgrade raczej słaby patrząc na cenę. 

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

@Pafel

Po co mu ssd skoro najtanszy ssd to 3/4 ceny nowej plyty dla niego pod intela.

 

Co do temperatur na 99% wynika to z tego ze pasta pod chlodzeniem juz dawno zamienila sie w kamien i procesor sam zbija taktowanie z powodu temperatur, w srodku obudowy tez pewnie kurz.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

Bo nawet najlepszy procesor nie pomoże w wczytywaniu mapy z HDD ? 

 

1. Porządek w systemie i programach, dysk systemowy nie może być zapchany powyżej 80% pojemności.

2. Porządek fizyczny w komputerze: kurz, stara pasta na chłodzeniu procesora lub karty graficznej + ewentualnie pod chipsetem płyty głównej i sekcją zasilania (termopady).

3. odpowiednia cyrkulacja powietrza w obudowie

4. Dysk SSD do gier. No chyba że godzimy się z kilkuminutowym wczytywaniem mapy i drobnymi spadkami wydajności w nowych lokalizacjach przez doczytywanie tekstur.

4. Zasilacz zapewniający optymalną pracę i stałe zapięcia

5. Platforma ( procesor, płyta , ram )

6. karta graficzna

 

W takiej kolejności powinno się diagnozować i upgradeować komputer.

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo nawet najlepszy procesor nie pomoże w wczytywaniu mapy z HDD

 

Z tym SSD rzeczywiście przesadziłeś a HDD w grach radzi sobie świetnie i nie trzeba nikomu wciskać na siłe drogi i mało pojemny ssd.

 

GrubasChudas

 napisz ile byś przeznaczył na całą modernizację komputera i dopisz jaki zasilacz,obudowa.Może ktoś podsunie fajny pomysł i złoży nie drogi a ciekawy sprzęcik.

Link to post
Share on other sites

Czekasz na tanie płyty pod coffee lake (premiera lada dzień) i bierzesz i3-8100, zostawiasz go na boxowym chłodzeniu bo więcej mu nie trzeba. Do tego ram 2x4GB 2400 MHz DDR4.

 

Zakładając, że masz 300+200 teraz oraz dostajesz zwrot 300 za obecnie posiadany złom miescisz się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...