Skocz do zawartości

Aparat do robienia zdjęć potraw


Recommended Posts

Aparat sam zdjęć nie robi jak nie wiesz jak dobrać ustawienia i jakie to i sprzętem za 10k dobrej fotki nie zrobisz.

Jeśli ma to być amatorskie, prywatne fotki to każdy lepszy smartfon się nada czy aparat kompaktowy.

Jeśli ma to być jakaś prezentacja taniej i szybciej będzie wynająć fotografa.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

raiders dobrze mówi, sam aparat to nie wszystko, trzeba się jeszcze na tym znać, żeby pstrykać dobre fotki, sam nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale masz tam różne ustawienia, musisz to wszystko sobie dokładnie ze sobą połączyć, żeby koniec końców wyszły fajne fotki, jeśli o mnie chodzi, to jeśli ty jesteś taką osobą początkującą, to lepiej kupić coś w miarę taniego, bo łatwiej będzie ci po prostu nauczyć się co i jak, chyba że jesteś już na etapie średniozaawansowanym itp. to wtedy rzeczywiście możesz sobie pozwolić na sprzęt z wyższej półki, ale na pewno nie jest tak, że kupisz jakiś dobry aparat i samo z siebie będzie robiło świetne fotki, bo tak to każdy byłby dobrym fotografem - wystarczyłaby tylko kasa na dobry sprzęt 

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o fotki, które będę wrzucał na profil na FB jednej knajpie - nie mam o tym pojęcia ale będę się musiał jakoś doszkolić przez YT lub jakieś książki - zdjęcia będą praktycznie z jednego ujęcia - nie chce nikogo w to angażować bo wtedy nic nie zarobie :) 

 

klient na razie nie jest wymagający wiec mam 2-3 mc żeby na błędach się pouczyć 

 

Link to post
Share on other sites

btw jak gabaryty Ci nie przeszkadzają to kup jakies stare lustro 15-18 mpx styknie, do tego jasne szkło i robisz z światłem naturalnym + ew blendą - Inna opcja to kit, przysłona na 7.1 ale inwestujesz w oświetlenie, 2x lampa studyjna 300W do domu starczy + parasolki / softboxy itp 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...