Skocz do zawartości

Płyta główna pod intela ósmej generacji z możliwością OC możliwie tania


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w temacie. Jest już podobny temat do 500zł ale chciałbym zaproponować inne płyty główne a mianowicie:

 

MSI Z370 GAMING PLUS

MSI Z370-A PRO

ASUS PRIME Z370-P

ASROCK Z370M PRO4

 

Ograniczają mnie mocno finanse więc szukam dobrego kompromisy cena jakość

procek będzie i5 8400 ale z jakimś czasem chciałbym tam włożyć i7 8600K z odpowiednim chłodzeniem rzecz jasna. Karta graficzna narazie jakis GTX 1050TI jeszcze nie zdecydowałem jaki.

Narazie zakupiłem obudowe i zasilacz teraz chce kupić płytę główną z nastawieniem na przyszłościowy OC.

 

któraś płyta z w/w cz płyty z innego posta a mianowicie:

Edytowane przez demon48
Link to post
Share on other sites

Ciezkie zadanie bo plyty do 500zl sporo roznia się od tych ktore podales. Nie wiem ile producenta kosztuja podstawowe komponenty ale w cenie do 600zl dostajemy adekwatne wyposarzenie. Takim produktem jest asrock extreme 4 ktory pozwoli na maksymalne oc i5 oraz i7 do okolo 4,8 powyzej sekcja zaczyna robic sie goraca i nie polecam na dluzsza mete chyba ze chcmy wymieniac sprzet na gwarancji.

Z podanych przez Ciebie plyt wybral bym tomahawk. U asusa za dobra sekcje procesora placimy grube pieniadze

Link to post
Share on other sites

Na extreme4 spokojnie mozna trzymac procesor na 5.0 albo i wyzej, zalezy tylko z jakimi temperaturami bedzie procował.

Nawet na msi tomahawk mozna dobrze wykrecic procesor jesli trafi sie dobra sztuka i po delidzie masz temp w okolicach 70~ stopni.

Link to post
Share on other sites

Ciezkie zadanie bo plyty do 500zl sporo roznia się od tych ktore podales. Nie wiem ile producenta kosztuja podstawowe komponenty ale w cenie do 600zl dostajemy adekwatne wyposarzenie. Takim produktem jest asrock extreme 4 ktory pozwoli na maksymalne oc i5 oraz i7 do okolo 4,8 powyzej sekcja zaczyna robic sie goraca i nie polecam na dluzsza mete chyba ze chcmy wymieniac sprzet na gwarancji.

Z podanych przez Ciebie plyt wybral bym tomahawk. U asusa za dobra sekcje procesora placimy grube pieniadze

chłodzenie sekcji na extreme 4 jest takie samo jak naa gamingk6 i ja na 5.1ghz mam 55stopni wiec gdzie jest ciepla?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Przy 8700k całkiem możliwa ta temperatura skoro Taichi ma 90°.Być może ktoś w twojej zaglądał i chciał zobaczyć co siedzi pod radiatorem Fairchild czy Sinopower.

 

 

 

ja na 5.1ghz mam 55stopni
 

Już tak sobie nie odejmuj też mam tą płyte  ;)  :)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Przy 8700k całkiem możliwa ta temperatura skoro Taichi ma 90°.Być może ktoś w twojej zaglądał i chciał zobaczyć co siedzi pod radiatorem Fairchild czy Sinopower.

 

 

 

 

Już tak sobie nie odejmuj też mam tą płyte  ;)  :)

Ok  Moze zle patrze. wiec w aida64 jak sie nazywa ta sekcja zasilania?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...