Skocz do zawartości

Zamiana Intel 2500k na 2600k


Recommended Posts

Witam Wszystkich

Obecnie posiadam taki zestaw Intel 2500k nie kręcony – płyta asus z77 extreme –chlłodzenie  noctua nhd 14

Przymierzam się do zakupu procesora Intel 2600 k ale mam kilka pytań

1) Jak porównać Intel 2500k do 2600k-3770k po podkręceniu w grach (wydajność fps- w procentach w grach)

Wiem ze 2600k ma lutowana czapkę można niby bardziej kręcić

3770k ma jakiegoś gluta i gorzej się go kręci – a ceny są jego z kosmosu

 

2)czy dodatkowe watki dadzą kopa

 

3)czy lepiej zostawić tego 2500k i ewentualnie go podkręcić w przyszłości

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Jakie gry, Ojciec, wchodzą w grę?

 

EDIT: dobrze wykręcony 2500k (>4.5 GHz) nadal spokojnie ogarnie większość gier. Standardowe pytanie tj z jaką grafika będzie chodził, w jakiejś rozdzielczości (zakładam 1080p), jakie masz chłodzenie na nim?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

sprzedaj to co masz póki działa i póki jako tako cenę trzyma - jak Ci padnie płyta, a to stare płyty, w dodatku Asrock, a na 1155 ich pada mnóstwo, to z mety jesteś 300 zł w plecyco do kolejnej platformy to byś musiał powiedzieć do czego Ci ona.

 

porównanie 1155 do świeżych platform w grach

 

https://us.hardware.info/reviews/7898/intel-sandy-bridge-core-i5-2500k-a-i7-2600k-versus-amd-ryzen-a-intel-coffee-lake-worth-the-upgrade

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wszystko działa cacy to zostaw. NH-D14 ogarnie ez temperatury 2500k @5GHz (o ile proc tyle wycisnie). Wiem, że taki BF1 w multi spokojnie zdusi 4 rdzenie w Twoim Sandy więc musisz być tego świadom.

 

Z 2. strony kolega powyżej z sympatycznym avatarem też dobrze prawi: sprzedać wszystko póki działa, dołożyć trochę i mieć mocniejszy sprzęt na gwarancji. Np taki 8400 już na 2x4GB 3000 MHz jest overkillerem w grach.

 

Edit: mając dobrą płytę pod OC to inna rozmowa. Ja sam jestem właśnie w trakcie przesiadki w obrębie platformy (i5-5675c na i7-5775c) i chociaż w cenie Broadwella spokojnie dostałbym 8600k + skalp (który po OC zjada w większości gier 5775c dwa razy) to jednak zostaję na 1150. Powód? W csgo, gdzie spędzam większość czasu, kawa zaczyna dopieto być szybsza z ramem za gruby hajs (>3200 MHz), a to znacząco podnosi koszt upgradu.

 

Zakładając, że dostajesz 250 pln za 2500k dopłata do 3770k wyniesie Cię około 400 PLN. Mając tę NH-D14 wysłałbym nowego i7 pod nóż do @Patryka (~50 PLN) i kręcił go do oporu. No i ten Radeon też trochę będzie stopował cały zestaw...

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

1050zł za i7-3770K to już całkiem głupi pomysł.

 

 

 

nie będę sprzedawał tego co mam bo nie tak dawno temu wymieniałem platformę

 

kupno na starą platforme i7 jest zlym pomysłem bo lepiej ci było to sprzedać i przejść na 8400 jak pisali wcześniej i byś uświadczył kopa wydajności.Teraz możesz conajwyżej podkręcić do granic możliwości 2500k jechać na tym i pozniej i tak nie ominie cie wymiana podzespolów.Kręcony 2500k i tak będzie ścianą. 

Link to post
Share on other sites

Pisałem o kupnie samego Cpu z tego zestawu z Olx ("czy nie puści i7 za 600") - czytaj ze zrozumieniem, proszę ;)

 

Edit: zakładając że dostajesz zwrot za swojego i5 250 pln to dopłata 350 pln za i7-3770k to za dużo?? To chyba nie ma o czym gadać, zostań na 2500k.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Ja odczułem zauważalnego kopa po przejściu z i5 3450 (4x 3,7) na i7 3770k (4x 4,3) musiałbym go oskalopować bo działa bez problemu na 4,5 ale temp troszke bolą. W nowych grach myślę że warto, do starych raczej nie. 

 

w crysis 3 minimalny fps na i5 to 28, a na i7 to 45 na mojej konfiguracji. Do tego na i5 było widać wyraźnie rwanie obrazu. Dużo przyjemniej się gra w tytuły mocniej obciążające CPU.

 

edit.

Podkręcaj tego 2500k ile się da. Jak nie będziesz zadowolony to raczej nie kupuj i7 3770k, drogie i z glutem. Różnica będzie nie wielka zegar w zegar tak wiec nie opłaca się. Lepiej nową platformę. 

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...