Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mój obecny laptop dogorywa i z racji w swojego wieku ma do tego święte prawo, zostałem więc zmuszony do zakupu nowego sprzętu. Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu, jaki typ będzie dla mnie najlepszy.

Laptopa generalnie używałem stacjonarne, dlatego myślę raczej o zakupie PC. Na korzyść puszki przemawia możliwość ewentualnej rozbudowy, lepsza wydajność (zwłaszcza, jeśli chodzi o temperatury) i cena (poprawcie mnie, jeśli obecnie już z tym jest różnie).

Planuję wydać około 2000-2500 zł (bez dysku). Komputer w 90% używam do korzystania z neta, reszta to pakiet biurowy i bardzo sporadycznie Photoshop (proste rzeczy do neta, nic obciążającego). W nic nie gram, choć jak będę miał sprzęt na którym odpaleniu obecne nowości (wystarczą mi jakieś niskie ustawienia, byle płynne).

Chciałbym, żeby puszka zajmowała jak najmniej miejsca. Po lapku jestem uczulony na temperatury i kwestię kurzu, więc zależy mi na sensownej wentylacji i filtrach. Nie potrzebuję większej konfiguracji niż 1 ssd i ew 1 hdd, więc myślałem o microATX, przeglądając jednak wymiary puszek w cenie do 300 stwierdzam, że niewiele się różnią od zwykłych ATX. Biorę pod uwagę z tego powodu także miniITX, lecz w tym przypadku obawiam się o wentylację i ewentualną rozbudowę w przypadku, gdy chciałbym w przyszłości coś pograć lub bardziej zająć się grafiką. Da się złożyć coś sensownego na miniITX w tej cenie, czy ten standard jest obecnie rozwijany, czy to raczej nisza? 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor, model?

 

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock Z370M Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Asus GeForce GTX1050 2GB DDR5 128bit (1455/7008)1 x ModeCom Alfa M1 Silver (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

2534zł
 
Cztery wydajne rdzenie
8GB RAM o wysokim taktowaniu w Dual Channel
GTX 1050 pod mniej wymagające tytuły
Dysk SSD 240GB na kościach MLC
Obudowa Micro Tower wykonana częściowo z aluminium, do tego częściowo modularny zasilacz na przetwornicy DC-DC z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...