Skocz do zawartości

Pc głównie dla gracza ale nie tylko


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez combo24,

Recommended Posts

Cześć,

 

W przyszłym miesiącu planuje wymienić część zestawu ponieważ na to wskazuje, że moja płyta główna umiera ( pc nie chce startować, zdarza się to raz na jakiś czas ).

 

Czasami gram, oglądam filmy, słucham muzyki, internet plus programy typu office, cad też są obsługiwane.

 

Zastanawiam się nad dwoma platformami i nie wiem do końca w którą iść. Z jednej strony wziąłbym serię intela 7 a dokładniej i7 7700k aczkolwiek taniej byłoby pójść w i5 8600k gdyż w grach np. różnice są naprawdę niewielkie i często te platformy wyprzedzają się naprzemiennie między sobą. Spoglądając na ceny na nowej serii zaoszczędziłbym około 200 złotych na samym procesorze ( idąc w i5 8600k ).

 

 

 

  • Zastosowanie komputera : gry, filmy, internet, czasami praca
  • Maksymalna kwota :~ 1500 zł ( jak będzie trzeba to coś się pomyśli )
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : przyszły miesiąc
  • Których części potrzebuję : płyta główna, procesor ( pamięci sam wybiorę )
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :być może tak o ile trzeba będzie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920 x1080 - lg w2486l
  • Specjalne wymagania : bez przesadzania; płyta główna z m2, jeden pci-e pod grafę
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : zasilacz seasonic 550w gold plus, dwa dyski ssd ( kingston, adata pod sata), gtx 1060 asus, buda zwykła
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : zastanawiam się też czy ma sens brać procki z serii "k", na full hd wydaję się, że bez OC spokojnie większość gier będzie śmigać. Na monitor z 2k przymierzałbym się ale to gdzieś w przyszłym roku. Tutaj też była by opcja w taki razie coś zaoszczędzić.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

czasami praca

 

 

 

buda zwykła

Konkretny model? 

 

Za 1500zł nie zmieścisz się z i5 8600K i sensownym Z370 pod OC, do tego dochodzi cooler 150zł i koszt RAM 2x4GB 3000MHz 430zł.

 

Bez OC 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX

1599zł
 
Pod OC
1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/
2126zł
 
Lub  bez OC i7 8700 na tańszej Z370 lub poczekać troszkę na B360, tu masz chłodzenie boxowe w komplecie.
Link to post
Share on other sites

Buda jakaś normalna z modecom-a, nie znam modelu.

 

"czasami praca" - mocno rozbudowane arkusze kalkulacyjne, bazy danych, i auto CAD mechaniczny. Głównie takie.

 

Ale zmieszczę się. Model płyty którą podałeś z prockiem jest właśnie w cenie 1500 złotych. Tak nie dopisałem, że chłodzenie też mam i ramu nie proszę o pomoc. Chodzi o samą płytę plus procesor.

 

Jeżeli chodzi o OC to dlatego zastanawiam się czy brać pod OC czy zwykły zestaw, który będzie tańszy a do full HD spokojnie wystarczy. A czy i5 8600 plus płyta z b360 będzie wystarczająca? A może jednak to i 7700k?

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy i5 8600 plus płyta z b360 będzie wystarczająca? A może jednak to i 7700k?

 

Płyty z B i H nie pozwalają na podkręcanie. Tylko na płytach Z można podkręcać procesor. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie i7 8700 i tańsza płyta główna z serii B.

Link to post
Share on other sites

a czy płyty z poprzedniej serii nie będą pasowały np. z z270 ? coś kojarzę, że chyba po aktualizacji biosu będzie to możliwe?

 

To jeszcze może jakaś sensowna płyta się znajdzie na obecnym z370 ale tak w ludzkiej cenie, powiedzmy coś w granicy ~300- 350zł. No chyba, że faktycznie uzbroić się w cierpliwość do kwietnia.

 

 

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawka. Rozumiem, że procesor i7 to jest przyszłościowy wybór i trochę minie nim go wymienię. Ale czy w obecnym momencie nie jest to przerost formy nad treścią i czy taka i5 nie jest wystarczająca do grania? Obecnie chyba jest mało tytułów, które korzystają z większej ilości rdzeni no chyba, że wykorzystuję się PC pod specjalne programy, które z nich korzystają- rendering i podobne sprawy?

Link to post
Share on other sites

 

 

a czy płyty z poprzedniej serii nie będą pasowały np. z z270 ?

Nie.

 

 

 

owiedzmy coś w granicy ~300- 350zł. No chyba, że faktycznie uzbroić się w cierpliwość do kwietnia.

Nie ma, najtańsze MOBO na Z370 to GA-Z370P-D3 

 

 

 

Rozumiem, że procesor i7 to jest przyszłościowy wybór i trochę minie nim go wymienię. Ale czy w obecnym momencie nie jest to przerost formy nad treścią i czy taka i5 nie jest wystarczająca do grania?

I7 8700 to alternatywa dla kogoś kto nie chce bawić się w OC 8600K i mieć mocny procesor.na dłużej.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawka. Rozumiem, że procesor i7 to jest przyszłościowy wybór i trochę minie nim go wymienię. Ale czy w obecnym momencie nie jest to przerost formy nad treścią i czy taka i5 nie jest wystarczająca do grania? Obecnie chyba jest mało tytułów, które korzystają z większej ilości rdzeni no chyba, że wykorzystuję się PC pod specjalne programy, które z nich korzystają- rendering i podobne sprawy?

Owszem.mafia 3 ,asasin orgins ,bf1 mp 64 ,crysis 3 mapy z trwa w takich grach możesz zobaczyć różnice i nie będą on jakieś gigantyczne zazwyczaj głównie przez gpu bo te gry oprócz dużych wymagań od cpu mają wiekie na gpu

 

 

 

Ale np juz na gtx 1080 z 8600k masz 100% obciążenia w bf1 mp i może wystąpić stuttering szczególnie prazy nagrywaniu  a fps tez nie jest jakiś gigantyczny.

Oprócz cpu ważne jest ram .Od 3200 w góre wtedy to ładnie lata

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Różnice są naprawdę niewielkie i w FHD nikt nie każe mi grać na ultra, zawsze mogę obniżyć detale a przy dynamicznych scenach oko ludzkie i tak dużej różnicy nie wyłapie. Hmm muszę się zastanowić do przyszłego miesiąca, jednak różnica w cenie przy takim małym zysku jest raczej nieopłacalna. i5 8600k po OC będzie prawie podobnie śmigał więc chyba nie warto przepłacać. Zawsze parę stówek zostanie choćby do kolejnego zestawu pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...