Skocz do zawartości

Czy ten Procesor AMD FX-8350, X8, 4.0Ghz nadaje sie do grania?


Recommended Posts

Czy procesor AMD FX-8350, X8, 4.0Gh z moimi podzespołami: kartą graficzną MSI R7 370 Gaming 4G 4GB (256 bit), Płytą główną ASRock 970 PRO3 R2.0, Zasilaczem Chieftec 450W (GPA-450S8) i 12GB RAM
Będzie nadawał sie do grania na co najmniej średnich ustawieniach graficznych w 40fps w takie tytuły jak: Wiedżmin 3, GTA 5, Dying Light, CoD: Infinite Warfare, Resident Evil VII, DOOM.
Chodzi mi też o to czy ten procesor za cene około 450zł jest opłacalny, czy nadaje sie do komfortowego grania, czy w tej cenie można kupić jakiś lepszy procesor (najlepiej jak to będzie procek od AMD) 

Link to post
Share on other sites

Do grania nadaje się tak średnio ale tragedii nie ma. Pytanie czy warto pakować w tą platformę 450zl? Moim zdaniem nie. Masz kilka możliwości.

- sprzedać płytę i kupić płytę, procesor i5/i7 serii 4 lub 6( używane)

- sprzedać płytę , pamięć i kupić zestaw pod am4 ( zen 1600 chyba optymalny (

- sprzedać płytę, pamięć i kupić zestaw z i3 -i5 serii 8 ( teraz wychodzą tanie plyty)

Link to post
Share on other sites

Za te pieniądze masz i3-8100 który będzie nieporównywalnie lepszy w grach a do tego nowy i na gwarancji. Oczywiście wtedy koszty przesiadki na nową platformę i sprzedaż aktualnych części. Dlatego istotne czy w ogóle to zakladasz jako opcję.

Link to post
Share on other sites

Czy procesor AMD FX-8350, X8, 4.0Gh z moimi podzespołami: kartą graficzną MSI R7 370 Gaming 4G 4GB (256 bit), Płytą główną ASRock 970 PRO3 R2.0, Zasilaczem Chieftec 450W (GPA-450S8) i 12GB RAM

Będzie nadawał sie do grania na co najmniej średnich ustawieniach graficznych w 40fps w takie tytuły jak: Wiedżmin 3, GTA 5, Dying Light, CoD: Infinite Warfare, Resident Evil VII, DOOM.

Chodzi mi też o to czy ten procesor za cene około 450zł jest opłacalny, czy nadaje sie do komfortowego grania, czy w tej cenie można kupić jakiś lepszy procesor (najlepiej jak to będzie procek od AMD) 

w tych tytułach w średnich i 40fps powinien spokojnie dac radę, miałem słabszego PII x4 965 @3,8ghz z hd7850 i w tych grach to podobnie chodziło, więc tutaj powinno być lepiej

Link to post
Share on other sites

A obecnie jaki masz procesor ? 

 

Pod twoją płytę nic lepszego nie ma.  fx 8370 to max

Generalnie to ja obecnie mam procesor AMD A6-6420k APU 4,0Ghz,  a płytę główna  ASRock FM2A88X+BTC AMD A88X Socket FM2+

 

Chodzi mi o to, że myślałem żeby właśnie sprzedać moją obecną płytę główną ASRock FM2A88X+BTC  i  procesor AMD A6-6420k APU 4,0Ghz,  i kupić płytę oraz procesor taki jaki podałem w temacie.

Za te pieniądze masz i3-8100 który będzie nieporównywalnie lepszy w grach a do tego nowy i na gwarancji. Oczywiście wtedy koszty przesiadki na nową platformę i sprzedaż aktualnych części. Dlatego istotne czy w ogóle to zakladasz jako opcję.

Tak rozważam sprzedaż ale tylko procka i płytę główna, reszty nie chce. Na obie te rzeczy chciałbym około przeznaczyć 700zł

Link to post
Share on other sites

dałeś mu link do filmu gdzie gościu gra na zapchanej pamięci vram karty (jakieś tam opcje na high poustawiane) więc co się dziwisz, że mu tak chodzi, wystarczyłoby na med/low poprzestawiać i masz 10-20 fps więcej i brak ścinek powodowanych brakiem vramu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Zapomnij o FX do grania, kup Intela. Za 700 z hakiem możesz mieć i5 4670k plus płyta. Ewentualnie jakiś zwykły i5 4xxx plus tania płyta za 100zl i w 550 zł się zmiescisz. Resztę można odłożyć na wymianę karty graficznej.

 

Na filmiku z doomem jest karta z 2gb pamięci, autor ma 4gb wersje

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No ja już na tym moim procesorze i karcie graficznej grałem w DOOM'a chyba na wysokich, nie wiem czy to zasługa dobrej optymalizacji  gry ale w każdym bądź razie nie było dużych spadków fps, grało sie całkiem przyjemnie i płynie. Więc jak bym sie nawet przerzucił na tego FX, to powinno być jeszcze lepiej. Ale tutaj mam dylemat, bo na innym forum jak sie wypytywałem o ten procesor, to też mi go odradzali i proponowali coś od Intela. I teraz ostatnie pytanie jaki byście polecili najlepszy procesor do grania w granicach 650zł. Nie mam dużych oczekiwań, wystarczy mi tylko płynna gra (nie ważne na jakich ustawieniach graficznych).

Link to post
Share on other sites

Fx nie jest polecany , bo on nigdy w grach nie brylował , druga sprawa to on ma już 6 lat i nawet jak był nowy to nie błyszczał w tej dziedzinie . Mimo to i tak się wolno starzeje . Jak ktoś ma już płytę to jeszcze może zainwestowac te 300 zł na niego , ale kupowanie całej platformy mija się z celem .

Odnośnie twojego kolejnego pytania to najlepszy procesor do grania do 650 zł to i7 6700 , ale musiał byś zmienić płytę główną i pamięć ram bo z twojego nie pasuje już . 

Nic lepszego co napisałem w poprzednim poście nie wymyślisz za rozsądne pieniądze .

Jeszcze można pomyśleć o i7 3770 plus płyta (około 700zł) ale to już starszy sprzęt .

Link to post
Share on other sites

Zgadza się , ale są jeszcze 1.65 i więcej , one pewnie też się uruchomią , ale to nie zdrowe może być dla procesora . Akurat te informacje to tylko z artykułów pamiętam . A jak to się sprawdza w rzeczywistości to nie wiem .

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi też o to czy ten procesor za cene około 450zł jest opłacalny, czy nadaje sie do komfortowego grania, czy w tej cenie można kupić jakiś lepszy procesor (najlepiej jak to będzie procek od AMD)

Ryzen 5 1400 - 550 pln https://m.olx.pl/oferta/amd-ryzen-5-1400-CID99-IDrtoXH.html

 

MSI B350m - 230 pln

http://allegro.pl/outlet-plyta-glowna-msi-b350m-pro-vdh-am4-ryzen-i7234329506.html

 

2x4 GB DDR4 3000 - 350 pln

http://allegro.pl/g-skill-ripjawas-4-ddr4-3000mhz-cl15-2-x-4gb-i7248013829.html

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za szybką odpowiedź w sprawie tego procesora.

Teraz tylko muszę jakoś szybko sprzedać swoje podzespoły, mógłby ktoś polecić jakąś stronę gdzie szybko i z zyskiem to wszystko sprzedam (oprócz Allegro). Chyba, że ktoś z forum jest zainteresowany :D.

 

PODZESPOŁY I OBUDOWA:
* Płyta główna ASRock FM2A88X+ BTC AMD A88X Socket FM2+ 
* Procesor AMD APU A6-6420K
* Zasilacz Chieftec 450W
* Obudowa Tracer X-Ray USB 3.0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...