Skocz do zawartości

opinie ekspertów: r9 290x nie działa poprawnie.


Recommended Posts

Rzecz tyczy się tej karty: https://www.x-kom.pl/p/171196-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-r9-290x-4096mb-512bit-directcu-ii-oc.html

 

Działała u mnie zwodowana bez żadnych problemów do samego końca jej użytkowania po czym kupiłem gtx 1080 Ti a starą sprzedałem razem z blokiem wodnym i to się zaczęły jej problemy.

 

Cytaty od nabywcy dotyczące problemów:

 

"Niestety karta nie działa poprawnie. Nie wiem jak chodziła na bloku wodnym, ale na stockowym chłodzeniu generuje błędy obrazu (pasy), potrafi się nie uruchomić system z błędem sterownika AMD, a podłączona w wersji Secondary po włączeniu systemu prawie od razu wyrzuca sterownik do niej i karta nie jest w stanie obsłużyć obrazu 3D."

 

I kolejny:

 

"W obu trybach niestety nie działa. Sprawdziłem to już wcześniej. Tryb Quiet wyrzuca już kartę na samym starcie systemu. Performance generuje czasem błędy obrazu i sterownika AMD. Raz na jakiś czas udaje się ją uruchomić po zainstalowaniu sterownika, ale kiedy już tak się stanie po pierwszym restarcie bluescreen ponownie z jego błędem.

 

Mam 2 zasilacze pod które podłączałem kartę: XTX Ti850 850W Platinium, Be Quiet Dark Power Pro 1000W Platinium. Oba są prawie nowe, ta sama druga karta działa na nich bez problemu – dla porównania sprawdzałem. Mam 2 różne PC w domu o zupełnie różnych konfiguracjach z Windows 10 Pro 64-bit. Sterowniki jakie używam to AMD Adrenalin 17.12.1.

 

Ale problem udało się znaleźć i jest nieodwracalny w kwestii naprawy. PCB pod ciężarem bloku wodnego oraz jednocześnie działającej temp. wygięło się w ‘’pałąk”. Jak zdjąłem blok i założyłem oryginalne chłodzenie to płytka PCB jeszcze bardziej opadła przy końcu karty (tam gdzie jest dodatkowe zasilanie) gdyż oryginalne chłodzenie nie usztywnia tego miejsca. Zamontowałem podpórkę między chłodzeniem stockowym, a płytą karty i sytuacja się sporo poprawiła, ale obraz czasem znika z ekranu. Dodatkowo komputer muszę trzymać w poziomie, wtedy kartę mam w pionie. Spore utrudnienie. W tej sytuacji długo nie pochodzi, kwestia czasu."

 

Macie jakieś sugestie dotyczące problemu?

Link to post
Share on other sites

tak wysłałem z zamontowanym blokiem wodnym bo kupujący nie prosił o zmianę. Oryginalny też dołączyłem osobno. Kupujący odezwał się najpierw po śrubki do oryginalnego chłodzenia bo zapomniałem dołączyć. A jak złożył wszystko to napisał pierwszego maila. Raptem po 2-3 dniach od dostania śrubek. 

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na przekręt lub zwykle zmęczenie materiału tak się składa że mam tą samą kartę tzn. R9 290 z tym samym chłodzeniem, fakt że trochę się wygina pod ciężarem chłodzenia, ale nie ma tragedii. A na pewno w to wątpię,  aby karta się wyginała pod ciężarem bloku wodnego który przykrywa cała kartę graficzną i jest dużo lżejszy niż cooler od asusa. Fakt, że jak źle przykręcił kartę na śledziu to ta karta potrafi serio mocno opaść ja się zawsze starałem dać ją maksymalnie wysoko bo bardziej się martwiłem że mi slot PCI wyrwie  :rotfl:

 

Edit: 

Zresztą z tego co rozumiem wysłałeś mu kartę, dostał ja  potem czekał kolejne parę dni na dosłanie 4 śrubek  mijają kolejne 2-3dni i nagle się odzywa, że karta mu się wygięła? W tym czasie to on mógł po tej karcie skakać i nikt mu tego nie udowodni. 

 

 

Swoją drogą dałeś mu jakąś gw rozruchową? 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Nie ma opcji żeby przy bloku wodnym karta wygięła się w pałąk, szczególnie jeżeli mówimy o bloku full cover,karta jest wtedy sztywna jak diabli, jedynie gdzie mogła by się wyginać to złącze PCI i śledź.  

 

Niech ci gość wyśle zdjęcie z linijką przyłożoną do karty przy PCI.

 

Flash biosu był robiony ? jeżeli nie to niech zrobi.

 

Choć obstawiam że coś sknocił przy wymianie chłodzenia, i próbuje się ratować. 

Link to post
Share on other sites

żadnych flashów nie robiłem, napiszę mu żeby zrobił.

Fakt że się odezwał po paru dniach też mnie nie specjalnie dziwi bo sam mam czasem mało czasu żeby grzebać przy karcie przekładając chłodzenie. Bardziej mnie dziwi że chce uniknąć zwrotu i tylko obniżyć cenę o 250 PLN.

 

Poproszę go o zdjęcia karty bez bloku i zobaczymy co przyśle. 

 

O gwarancji rozruchowej nei było mowy ale napisałem w ogłoszeniu że wszystko działa jak należy.

 

Odchodząc troszke od tematu to warto jakoś podpierać GPU? mam teraz asusa gtx 1080Ti poseidon i tez mam wrażenie że mu troche du*a opada a specjalnie mocniej dokręciłem śledzia.

Link to post
Share on other sites

Teraz nowe płyty maja wzmocnione sloty PCI więc jest małe prawdopodobieństwo, że coś się stanie z kartą lub slotem. 

 

Co do tematu jak dla mnie to zwykły przekręt, gościu sam napisał '' szkody są nieodwracalne'' a chce zwrotu tylko 250zl? Jak wrócę do domu mogę Ci fotki mojej karty wysłać 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Ty weź lepiej pilnuj numerów seryjnych, żeby upewnić się w przypadku oddania karty przez kupującego, czy to rzeczywiście ta sama karta  :]


Sam byłem świadkiem czegoś takiego : sprzedajesz sprawną kartę, gość pisze że uszkodzona i odsyła swoją uwaloną ( dokładnie ten sam model ) a Twoją sobie zostawia i chce zwrotu kasy

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...