Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza po kilku sekundach


Recommended Posts

Witam , mam taki problem ze po podłączeniu nowej płyty glownej , działał komputer lecz po chwili wylaczylem od zasilacza kabel. I po 10minitach podlaczalem wszystko i nagle święci się led i po chwili się wyłącza? Co to jest za problem ?

Edit. Co jakis czas ok ,5 min. Mogę na chwile uruchomić komp (2s) ale gdy trzymam to wiatraki pracują,komputer próbuje się włączyć . dodatku migaja ledy

Link to post
Share on other sites

Jak masz możliwość to spróbuj na innym zasilaczu. W ten sposób będziesz mógł wyeliminować albo potwierdzić usterkę zasilacza. Twoja karta jest prądożerna więc jak masz jakiś słaby zasilacz to kartę radził bym na czas testu odłączyć. Jeżeli po zmianie zasilacza bedzie to samo, to możesz próbować reklamować płytę o ile ona posiada jakąkolwiek gwarancję. Pytałem czy komputer działał poprawnie tuż po zmianie płyty głównej a usterka objawiła się dopiero po odłączeniu zasilania?

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować podłączyć ponownie, możesz także próbować z głośniczkiem, jednak ja identyczne objawy miewałem po nieudanej próbie aktualizacji biosu (zabrali mi prąd w trakcie) i od tego czasu płyta startuje na ułamek sekundy, diody się zapalają, wentylator wykonuje dwa obroty i gaśnie.

 

Powiem szczerze że mała szansa jest na taką usterkę po odłączeniu zasilania, ale teoretycznie jest taka szansa. Zasilacz dawno kupiony? Jeżeli swoje lata ma to może nie trzymać napięć. Spróbuj na drugim zasilaczu jeżeli ponowna próba złożenia nic nie da.

Edytowane przez mate1992
Link to post
Share on other sites

Sprzedałem tamtą płytę, gdyż jedyną opcją było przelutowanie kości bios. Ja stawiałbym u Ciebie na zasilacz. Karta jest na prawdę prądożerna, procesor też swoje ciągnie. Skoro miał swoje lata, to oznacza że te nagłe odcięcie zasilania mogło zakończyć jego żywot.

Link to post
Share on other sites

Bez sprawdzenia na innym się nie dowiesz, tylko tak ja mówiłem jeżeli będziesz podłączał jakiś słabszy zasilacz to odłącz GTX'a, bo albo nie wstanie w ogóle albo narobisz jeszcze większej biedy.

 

Właśnie.. Spróbuj BIOS zresetować. Nie wiem czy próbowałeś, ale od tego powinieneś zacząć :)

Edytowane przez mate1992
Link to post
Share on other sites

 

 

Twoja karta jest prądożerna więc jak masz jakiś słaby zasilacz to kartę radził bym na czas testu odłączyć.

 

Raczysz żartować? Pisał ze ma zasiłkę 630W, a cały zestaw pod obciążeniem weźmie te 300W z hakiem, nie wspominając że w idle i przy rozruchu będzie to sporo mniej.

Link to post
Share on other sites

Raczysz żartować? Pisał ze ma zasiłkę 630W, a cały zestaw pod obciążeniem weźmie te 300W z hakiem, nie wspominając że w idle i przy rozruchu będzie to sporo mniej.

Jesteś idiotą czy tylko udajesz? Wybacz, ale stawiam na pierwszą opcję. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem a to domena idiotów. Jakbyś czytał uważnie to byś wiedział, że chodziło mi o sprawdzenie sprzętu na innym zasilaczu, żeby wykluczyć albo potwierdzić jego usterkę. A teraz wyobraź sobie że autor montuje do tej jednostki FEEL 300 wat, wszystko przez chwile działa, autor się cieszy po czym cały PC idzie z dymem. Kolejnym razem czytaj uważniej i zacznij używać głowy, chyba że według Ciebie służy ona do tego, żeby na niej włosy rosły.

Chciałbym dodać ze po złożeniu kompa jeszcze raz mogę co chwile klikac power a wcześniej nie mogłem b

Mógłbyś troszkę jaśniej? Co oznacza, że możesz co chwile wciskać power? Chodzi o to, że wcześniej po wciśnięciu power komputer wstawał na chwilkę i padał, a każda kolejna próba uruchomienia nie dawała żadnej oznaki, a teraz co chwile wstaje na moment ? Nie do końca jasno się wyraziłeś. 

 

/ nawet jeśli ktoś ma odmienne zdanie od Twojego lub się myli w jakiejś kwestii, to nie powód by go obrażać. Zachowuj się więc kulturalniej / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Wczesniej musiałem czekać kilka minut zanim włączał SI na chwilę , potem mogłem klikac co chwilę power. Teraz raz nacisnalem i led się MiGa wiatraki działają ale podlaczylem tylko zasilacz i procek i ram

Edit ; teraz nie mogę wyłączyć komputer. Wiatraki pracują cały czas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...