Skocz do zawartości

Recommended Posts

link do mini dump-https://ufile.io/yv4ni

Procesor-AMD FX-6300 Six-Core Processor 

Ram-Good ram 4 gb GEIL 4 gb 
Karta graficzna-Gtx 750 msi 2 gb 

Dysk-Seagate 500 gb 

Zasilacz-FSP GROUP INC. Fortron 500W

Płyta główna-m5a78l-m lx

       

Pisze w trybie awaryjnym

Komputer przy normalnym włączeniu wariuje po 3 minutach i sie zacina i wyskakuje Blue Screen

 

bardzo prosze o pomoc default_sad.png 

 

Link to post
Share on other sites

Jaki system? Problem raczej sprzętowy. Mógłbyś jeszcze podać czy zaobserwowałeś od kiedy zaczęły się bluescreeny? Opis tego błędu to cytuję: Określony procesor nie przetwarza przerwań. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy procesor nie reaguje lub jest zablokowany. Jednak przyczyna może leżeć po stronie płyty gł. pamięci RAM czy samego CPU oraz jakiegoś sterownika I tu aby to wyeliminować powinieneś wykonać czysty rozruch systemu i sprawdzenie zachowania PC https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Jeżeli w czystym rozruch będzie błąd stop do wykonanie sprawdzenie RAM w MemTest i aktualizacja biosu jeżeli dostępna. Odłącz też jeżeli masz podłączone wszystkie zbędne urządzenia na USB.

Link to post
Share on other sites

windows 7 ultimate 64 bit 

Musiałem wymienić płytę główną ponieważ w mojej starej płycie nie chodził mi bios 

Stara płyta m5a78l-m lx3 

Nowa m5a78l-m lx

Zamieniłem sie z kolegą procesorami ponieważ mamy takie same i socket sie zgadza 

w moim starym procesorze zacinało mi sie (trwa uruchamianie systemu windows)

i nie chciało mi sie załadować ale za to na mojego kolegi komputerze elegancko śmiga  

jak zrobiłem formata to ciągle mi wywalało blue screena po 3 minutach 

jak włączę komputer w trybie normalnym to pochodzi przez chwile ale wydaje dziwne dźwięki

Edytowane przez erni123qwe
Link to post
Share on other sites
czy zaobserwowałeś od kiedy zaczęły się bluescreeny?

Nie lubisz pisać? Taka informacja może być przydatna do rozwiązania problemu, a tak to jedynie mogę Cię wspomóc tym: https://www.google.pl/search?q=b%C5%82ad+stop+0x101&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=Ga-uWqf7LYelX9e_gfAI

 

 

jak włączę komputer w trybie normalnym to pochodzi przez chwile ale wydaje dziwne dźwięki
I to jest chyba ważne. Powinieneś zlokalizować źródło tych dźwięków. Prawdopodobnie stary procesor nie był odpowiedzialny za zacinanie uruchamiania systemu,  Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem czysty rozruch systemu i pomyślałem ze sobie pogram i włączyłem drangsang i pogralem i chodziło mi bez problemu 

ale za to jak chciałem włączyć h1z1 to odrazu z miejsca bluescreen wydaje mi sie że karta graficzna wydaje dziwne dzięki 

ale próbowałem z inna i problem ten sam :(

Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem i zainstalowałem i bez zmian 

Jednak chyba to procesor wydaje dźwięki jakby piszczał

Gdy coś robię konkretnego coś oglądam na yt to zaczyna piszczeć

cos takiego ale taki dziwny dźwięk może wina radiatora ? 

Edytowane przez erni123qwe
Link to post
Share on other sites

Płytę kupiłeś zapewne używaną. Procesory raczej nie wydają dźwięków, a piszczenie może pochodzić z sekcji zasilania płyty gł. i to może jest problemem, że sekcja nie wyrabia. Ta płyta może obsłużyć procesory z maksymalnym TDP 95W, a takie ma Twój procesor. Także problem stanowi jakaś wada sekcji zasilania płyty. Pokaż screena z HWiNFO zakładka Sensors. Rozszerz okno klikając na ikonę ze strzałkami w prawym dolnym rogu.    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...