Skocz do zawartości

Jaki wybrać dysk do laptopa SSD, HDD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RalfNwn,

Recommended Posts

Witam, chciałem się zapytać was jakim najlepszy wyborem będzie kupienia dysku do laptopa ASUS K52JB, dysk HDD 2.5 1TB 5400/7200rpm albo jakis SSD 120/240 GB. Ale tu jest pewien problem, bo specyfikacji pisze ze laptop obsługuje SATA a jak kupie z SATA 2 albo 3 to mi zadziała mi dysk? W internecie widziałem ze jakiś koleś dal SSD do tych serii laptopów.

 

 

Specyfikacja laptopa:  

 

https://www.asus.com/Laptops/K52JB/

Edytowane przez _GGxx
Link to post
Share on other sites

29315159_1924519654525220_33579639592556

I ten dysk już nie działa, dla tego chce kupić jakiś inny. No tak ale jak widziałeś na stronie i o to się pytałem, bo laptop obsługuje SATA a jak kupię SATA 2 albo 3 to czy ten dysk będzie działał

Edytowane przez _GGxx
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja napisania do supportu asusa, gdzie oni ci mogą doradzić konkretnie jaki dysk i pod jakie wejście najlepiej. Podajesz przy zgłoszeniu dane laptopa i wszystko jasne jest dla nich.

Bo jeśli masz wejście m.2 to najlepiej ssd + hdd (magazyn danych)

Edytowane przez LILsaint
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tu nie ma co za bardzo szukać dziury w całym - ten model laptopa to pewnie okolice 2010 roku i takie cuda jak m.2 nie znajdziesz. 240GB to optymalny rozmiar SSD dla laptopa - spokojnie postawisz system i sporo miejsca zostanie na pracę czy nawet większe pliki multimedialne a w przypadku poleconego przeze mnie Goodram IRDM Pro (gen2) mamy kości MLC, dobry kontroler, gwarancję 5 lat i naprawdę przystępną cenę (przynajmniej na chwilę obecną).

 

Tak dla pewności, ten dysk będzie pasował. Chipset HM55 obsługuje SATA2 a dyski SATA3 są kompatybilne wstecz i w tym przypadku będzie po prostu wolniej działał niż by mógł ale w codziennym użytkowaniu tego nie zauważysz. Zauważysz natomiast spore przyspieszenie w stosunku do poprzedniego dysku talerzowego także, jeśli budżet pozwala, warto wrzucić tego SSD do laptopa.

Edytowane przez RalfNwn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja napisania do supportu asusa, gdzie oni ci mogą doradzić konkretnie jaki dysk i pod jakie wejście najlepiej. Podajesz przy zgłoszeniu dane laptopa i wszystko jasne jest dla nich.

Bo jeśli masz wejście m.2 to najlepiej ssd + hdd (magazyn danych)

Jak czytałeś specyfikacje co podlinkowałem tam nie ma wejścia M.2

Tu nie ma co za bardzo szukać dziury w całym - ten model laptopa to pewnie okolice 2010 roku i takie cuda jak m.2 nie znajdziesz. 240GB to optymalny rozmiar SSD dla laptopa - spokojnie postawisz system i sporo miejsca zostanie na pracę czy nawet większe pliki multimedialne a w przypadku poleconego przeze mnie Goodram IRDM Pro (gen2) mamy kości MLC, dobry kontroler, gwarancję 5 lat i naprawdę przystępną cenę (przynajmniej na chwilę obecną).

 

Tak dla pewności, ten dysk będzie pasował. Chipset HM55 obsługuje SATA2 a dyski SATA3 są kompatybilne wstecz i w tym przypadku będzie po prostu wolniej działał niż by mógł ale w codziennym użytkowaniu tego nie zauważysz. Zauważysz natomiast spore przyspieszenie w stosunku do poprzedniego dysku talerzowego także, jeśli budżet pozwala, warto wrzucić go SSD do laptopa.

Tez tak myślałem ze to będzie dobrym pomysłem kupić dysk SSD. Najpierw myślałem ze jakiś 120GB kupić ale masz racje ze lepiej kupić 240GB. I tez odpowiedziałeś na moje pytanie czy to by zadziałało na wejście SATA taka mam nadzieje ze będzie dzialac :P. Tak wiem, jaka jest różnica pomiędzy dyskami SSD a HDD miałem w swoim laptopie M.2 :D

Edytowane przez _GGxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...