Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Na wstępie zaznaczam, że wiem iż parę takich tematów było, jednak są to tematy typu "pomoc w doborze obudowy do .... zł"

Ja potrzebuję pomocy w wyborze budy spośród paru modeli, a czegoś takiego chyba nie ma. Oczywiście jeżeli ktoś uważa, że moje propozycje są do d*** i w tej cenie to możesz mieć to i to, to proszę bardzo. Chętnie sobie obejrzę każdą propozycję :)

Dobra. Do rzeczy. 

W oko wpadły mi następujące obudowy:

 

-Sharkoon TG5 tempered glass

-Phanteks Eclipse P400S

-beQuiet Pure Base 600 Window

-Corsair Carbide 400C

-SPC Aquarius X70T

 

Jak widać obudowy mają pewne podobieństwa. Okno ze szkła, wsparcie do chłodnic, sporo wentylatorów. Jeżeli ktoś chciałby dorzucić coś od siebie to warto żeby jego propozycje miały również te cechy i zawierały się w podobnych cenach. 

No to tyle ode mnie. 

Link to post
Share on other sites

Define C

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-c-midi-tower-czarny-fd-ca-def-c-bk-1076295/

Dlaczego? Podane wcześniej obudowy są ok, ale wszystkie mają jeden z najbardziej niedorzecznych i bardzo często powielanych patentów; filtr zasilacza wyciągany do tyłu. dostanie się do niego kiedy komputer stoi pod ścianą (a najczęściej tak jest) nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Naprawdę nie wiem czemu producenci uczepili się tego durnego patentu.

We Fractalu masz filtr wyciągany do przodu obudowy, co oznacza że nie musisz nawet ruszać obudowy żeby wyczyścić filtr.

Gorzej jest z przodem, bo trzeba zdejmować przedni panel żeby dobrać się do filtra. W R5 wystarczyło otworzyć przednie drzwiczki.

 

Lub też droższy Antec P110:

 

https://www.morele.net/obudowa-antec-p110-luce-okno-0-761345-11611-4-1637626/

 

Tutaj mamy bardzo łatwy dostęp do filtrów, dolny wyciąga się w bok, przedni w dół.

 

8bab4882d21507b68adf80175b554a5e.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phanteks enthoo jest faktycznie duża choćby dlatego, że wspiera e-ATX. Antec spoko tylko nie ma miejsca na nagrywarkę, a jednak miło by było. Przeżyję bez ale czasami jeszcze włożę płytkę. Poza tym enthoo jest już dla mnie dosyć droga, a antec jeszcze droższy. Kurczę trudna decyzja bo chcę żeby to już była obudowa, której nie będę wymieniał przez wiele lat. Enthoo pro m jest o tyle fajna, że ma bardzo duże możliwości rozbudowy (mocowanie na pompkę, zbiorniki, chłodnice, etc). Także chyba padnie na Enthoo. Chociaż sznib ma rację co do tych filtrów....

Link to post
Share on other sites

 

 

Phanteks Eclipse P400S
 

Dość ciepła skrzynka i pod konfigi z mocnymi kartami typu GTX 1080 się nie nadaje. 

 

 

 

beQuiet Pure Base 600 Window

Podobnie co w przypadku P400S, dodatkowo brak piwnicy w tej cenie to żart. 

 

 

 

Corsair Carbide 400C

Taniej Fractal Meshfiy C TG z lepszym wykonaniem.

 

Jeśli myślisz o Enthoo Pro M warto dorzucić do wersji TG. Pleksi dość łatwo się rysuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli myślisz o Enthoo Pro M warto dorzucić do wersji TG. Pleksi dość łatwo się rysuje.

 

Oczywiście, że mówię o wersji TG :D 

Pleksę mam aktualnie i faktycznie zbiera rysy od położenia na kocu.... No tak naprawdę Enthoo bardzo mi się podoba. Gdyby jeszcze miała śrubki na PCI na zewnątrz, a nie wewnątrz to bym się w ogóle nie zastanawiał xD No ale nie można mieć wszystkiego. beQuiet w tej cenie faktycznie przegiął nie dając piwniczki... Ale niestety w tej marce od jakiegoś czasu płacimy bardzo dużo za znaczek.

No to teraz mam już tylko 2 budy tak naprawdę. Antec P110 albo Enthoo pro M. Pewnie padnie na enthoo. Tańsza parę dyszek i ma chociaż jedną zatokę 5.25". To już pomyślę sam. Jak ktoś chce pomóc w decyzji jakimiś argumentami to chętnie przeczytam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...