Skocz do zawartości

Zestaw chłodzenia pod i5 8600k


Recommended Posts

Cześć, 

Mam prośbę o pomoc/rady/sugestię w zorganizowaniu chłodzenia w moim komputerze.

Specyfikacja:

Intel Core i5 8600k
ASRock Z370 EXTREME4
ASUS GeForce GTX 1080 STRIX
G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz
SeaSonic Focus Plus Gold 550W
SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 
Toshiba P300
Fractal Design Meshify C

Obecnie na CPU mam Scythe Mugen 5 Rev.B
W obudowie 3x Corsair HD120.(tył-top-fron)

Tu zrzut z temperaturami w spoczynku.:

http://files.tinypic.pl/i/00961/rcns5e0baoev.jpg

 

Nie był jeszcze na poważnie testowany pod obciążeniem.
Procesor chciałbym oczywiście podkręcić. Pytanie jak zorganizować do końca chłodzenie w obudowie. 
Myślę o wymianie wentylatora na Aio (coś od Corsaira lub Nzxt). Czy taka zmiana przy tym CPU ma sens?
Do obudowy planuję dołożyć jeszcze dwa lub trzy wentylatory. Ich ilość zależeć będzie od tego czy sprawię sobie chłodzenie wodne. 
Jeżeli nie ma sensu kupno AiO planowałem dorzucić jeszcze 3x Corsair HD120 (jeden na top, dwa na front).
Nie będę ukrywać że zależy mi na wyglądzie komputera. Kraken lub Corsair H115i PRO RGB wyglądają w obudowie kozacko. 
Kultura pracy oczywiście również jest bardzo istotna. 
W związku z tym mam prośbę o pomoc i sugestię jak zorganizować wnętrze obudowy tak żeby kultura pracy, temperatury i wygląd były bez zastrzeżeń.

Edytowane przez Blaviken84
Link to post
Share on other sites

Nastawiłem się na to AiO ale może faktycznie masz rację. Ten cooler wygląda porządnie i na pewno jest wydajny. Tylko wentylatory mogły by być w innym kolorze. Ciekaw czy nie będzie problemu z miejscem na pamięci. A jak rozkład wentylatorów w obudowie twoim zdaniem przy tym coolerze?

Link to post
Share on other sites

Nie będzie problemu z montażem gpu ani konfliktu z pamięcią.

 

 

 

Ciekaw czy nie będzie problemu z miejscem na pamięci.

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz wchodzą spokojnie pod NH-D14 tym bardziej wejdą pod D15.

 

 

 

A jak rozkład wentylatorów w obudowie twoim zdaniem przy tym coolerze?

 

2xprzód 1xtył  2xgóra i tak masz małe pole manewru bo to ciasna obudowa a więcej wentylatorów nie znaczy lepiej.Testuj do najlepszego efektu.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...