Skocz do zawartości

CHIEFTEC iARENA GPA-400S - Czy wystarczy pod Athlon 6000+ / GTX 460


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzesuo,

Recommended Posts

Witam , 

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli umieściłem temat w niewłaściwym dziale ale myślę że temat dotyczy  przede wszystkim możliwości zasilacza. W razie czego uprzejmie proszę o poprawienie.

 

Tak jak w temacie, czy ten zasilacz poradzi sobie z procesorem AMD Athlon X2 6000+ 3Ghz oraz kartą graficzną Gainward GTX 460 GS 2GB.  Wg tabeli zasilacz ten starcza ''na styk''.

 

Niektórzy twierdzą że uruchamiali na zbliżonych zasilaczach równie lub bardziej prądożerne konstrukcje jednak chciałbym poznać opinie kogoś bardziej ogarniętego w temacie. Przyznaje otwarcie po przeczytaniu tematów na różnych forach nie mam już pojęcia co myśleć.

 

Aktualnie na tym zasilaczu działa wyżej wymieniony GTX 460 GS wraz z Athlonem 3800+ który chcę wymienić właśnie na 6000+. Obecnie wszystko działa bez zarzutu.

 

Z góry dziękuję za pomoc , wiem też że procesor ten nie nadąży i tak za GTX ale jako skrajnie tani sprzęt do niektórych gier jeszcze posłuży.

 

Jeśli to coś zmienia , dodam że poza tym nie ma podłączonych żadnych wyświetlaczy z temperaturą czy innych świecidełek ani nawet stacji dysków.  Tylko procesor , grafika , dysk twardy i RAM.

 

http://xn--80auecjhdfm.xn--p1ai/components/com_jshopping/files/img_products/full_120796_2251_draft_large.jpg

Edytowane przez Dawid727ECS
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ciągnąłem tym podobny zestaw ale dmuchał już dość ciepło i wentylator latał na praktycznie pełnych obrotach więc na pewno z podkręcaniem bym nie ryzykował. Na stocku powinien działać OK

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg. producenta na ten socket da się wstawić fizycznie procesor X4 , jednak BIOS nie został zaktualizowany do ich obsługi. 

Dobrze wiedzieć że zasilacz da radę , dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dodam że ostatecznie udało się kupić okazyjnie płytę MSI P35 Neo3 z Core 2 Duo 8400 który powinien być oszczędniejszy więc tym bardziej powinno działać.

 

Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...