Skocz do zawartości

TV 4K HDR 55" pod PS4 Pro i inne konsole


Recommended Posts

Witam. Poszukuję telewizora 55" rozdzielczości 4K. Do telewizora będzie podpięte teraz PS4 Pro, w przyszłości następna konsola SONY albo Microsoftu, więc ma to być telewizor tylko i wyłącznie pod konsole zarówno te od SONY jak i od Microsoftu (piszę to specjalnie bo nie wiem jaką wezmę konsole następnej generacji i zależy mi żeby kiedyś nie było sytuacji że TV nie dogaduje sie z konsolą Microsoftu) oraz musi starczyć na bardzo długie lata. Jako że jest to TV tylko pod konsole do gier to mile widziany by był niski INPUT LAG i ma być trwały, ma na długo wystarczyć i długo wyświetlać obraz w takiej samej jakości jak na początku, ale dla mnie najważniejsze jest żeby obraz był ostry i żeby były bardzo dobre kolory więc musi być z HDR i to możliwie z jak najlepszym. I to właśnie te cztery cechy:  trwałość (aby na długo wystarczył,),niski INPUT LAG, wysoka trwałość, ostry obraz i bardzo dobre kolory są dla mnie najważniejsze (z nieco większym naciskiem na trwałość, ostrość obrazu i kolory niż niski INPUT LAG choć to też jest ważne, ale mimo wszystko kolory i ostrość najważniejsze). Do telewizora najprawdopodobniej nie będzie podłączona żadna telewizja, ani kablowa ani naziemna. SmartTV i te wszystkie badziewia typu Netflix, czy YouTube w telewizorze nie są mi do niczego potrzebne, jak sobie będę chciał jakiś film odtworzyć na TV to laptopa po HDMI podłączę i z laptopa będę puszczał filmy, czy to z dysku czy to z Netflixa. TV ma mieć przekątną 55", może być więcej, ale nie mniej. Ma mieć rozdzielczość 4K. I teraz moje pytanie jest takie: czy taki telewizor pod moje wymagania kupiłbym za 3500 zł? Czy może lepiej dopłacić do czegoś za 4000 zł? Więcej niż 4000 zł nie dam i to jest górna granica, ale wiadomo że jeśli coś by się znalazło to wolałbym coś tańszego niż te 4000 zł. Po prostu kompletnie nie orientuję się w temacie telewizorów i dlatego pytam się Was ile trzeba dać za jakiś fajny TV 4K HDR. Co do matryc to też się nie orientuję która będzie najlepsza, IPS, VA a może jakaś inna, tu też proszę o poradę, jaka matryca dla mnie będzie lepsza przy moich wymaganiach i priorytetach (wysoka trwałość TV, ostrość obrazu i najlepsze kolory są najważniejsze). Na telewizor OLED 4000 zł to za mało z tego co się orientuje więc co zamiast OLED najlepiej wziąć pod moje wymagania? Co do zakrzywionego ekranu to byłem w elektromarkecie i oglądałem TV z takimi ekranami i powiem że to nie jest nic specjalnego wiec raczej wolałbym TV bez zakrzywionego ekranu, jeśli to znacznie podnosiłoby cenę TV, a jeśli nie podnosiłoby to ceny TV to może być z zakrzywionym ekranem, dla mnie jest to obojętne, tu wszystko się rozbija o cenę. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz Samsung UE55MU7002T https://www.ceneo.pl/51604957

recenzja - https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

I to jest już taki lepszy model z wysoką trwałością, niskim INPUT LAGIEM, dobrą ostrością obrazu i bardzo dobrymi kolorami?

 

On nie ma HDR czy to ja nie znalazłem tego w specyfikacji?

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites
On nie ma HDR czy to ja nie znalazłem tego w specyfikacji?

 

Czytałeś kolego teścik, który wrzucił Ci na "gotowo" kartofel?

 

Telewizor posiada HDR i to całkiem dobry bo na poziomie 500 cd/m2 - a to daje już "jakiś" widoczny efekt. 

 

W tej cenie ciężko o konkurencje dla tego Samsunga ALE.... kupiłem dla teściów Samsunga, ramki źle spasowane, matryca się "kurzy" i okropnie to widać przy jasnych scenach no masakra. Jest bardzo dużo opinii na ten temat i źle to wygląda. W sony tego nie uświadczysz. 

 

Na Twoim miejscu mimo wszystko dorzuciłbym do telewizora Sony KD-55XE9005. jakość wykonania jest 10 razy lepsza niż w Samsungu a i sam TV posiada dużo lepszy HDR. Fakt to 1000 zł więcej ale telewizora nie kupuje się na miesiąc tylko na kilka lat.

 

Jakiego telewizor byś nie wybrał to zainwestuj w profesjonalną kalibrację - nie widać dużej różnicy TO JEST OGROMNA PRZEPAŚĆ ;)

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że kalibracja ma sens. Mój XE9005 po kupieniu i podłączeniu męczył mi oczy czerwienią i niebieskim (ekran startowy YouTube wypalał mi gałki) . Fajnie to może wygląda w sklepie, na materiale promocyjnym, ale nie nadaje się do grania, albo oglądania Netflixa w domowym zaciszu. Nie polecam "gotowych" ustawień z internetu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety ten Sony XE9005 nawet w wersji 49" jest za drogi dla mnie.

Zdecydowałem też że 55" są za drogie dla mnie, więc teraz szukam 49". Ten Samsung UE55MU7002T w wersji 49" https://redcoon.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue49mu7002t?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&&utm_campaign=bid to jest dokładnie to samo co w wersji 55"? Bo ten UE55MU7002T w wersji 55" kosztuje 4000 zł, a UE49MU7002T w wersji 49" kosztuje 3350 zł i stwierdziłem że dopłacanie 700 zł za kilka cali więcej nie ma sensu i lepiej wydać pieniądze na profesjonalna kalibrację obrazu, ale to dziwne że między tymi wersjami jest aż tyle różnicy. Na pewno nie różnią się one parametrami a jedynie przekątną? Bo ten Samsung UE49MU7002T idealnie wpasowałby sie w moje oczekiwania cenowe.

 

A może wśród telewizorów 49" jest coś lepszego od Samsung UE49MU7002T w cenie do około 3500 zł? Może jakiś od Sony ze starszych serii albo innego producenta?

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Samsung UE49MU7002T ma matrycę 60hz - ogólnie kibel trochę. Większa wersja (55") jest już ma matrycy 120hz.

 

Weź lepiej sobie TV na raty. Samsung UE55MU7002T lub lepiej tego Sony KD-55XE9005 i będziesz zadowolony.

Wiesz nie chodzi o to że nie mam kasy i wzięcie telewizora na raty rozwiąże problem. Po prostu uważam że 5000 zł na telewizor to trochę za dużo. A do ceny telewizora trzeba doliczyć jeszcze profesjonalną kalibrację bo mówicie że to jest ważne. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, a ten Sony KD-XE9005 to już lepszy telewizor, a mi aż takiej jakości nie potrzeba. Generalnie teraz używam PS4 Pro podpięte do Sony Bravia KDL-37V5500, jest to 37" FHD 60Hz, no nie najlepszy TV, taki przeciętny. Sam sobie ustawiłem obraz i mimo tego wszystkiego uważam że ten TV jest jak dla mnie bardzo dobry, ma ostry obraz i fajne kolory. Jedyne powody przesiadki to takie że matryca trochę się rozwarstwia przy brzegach i już trochę mnie denerwuje jak gram a któryś z domowników akurat w tym momencie musi sobie coś obejrzeć na TV. Więc zdecydowałem że kupie sobie swój własny TV, a że teraz do aktualnej generacji konsol i też tej przyszłej jedynym sensownym wyborem są TV 4K z HDR to taki chcę sobie sprawić. Chcę też posmakować tego 4K i HDR. Ja nie jestem żadnym wideofilem i pewnie jakby nikt mi nie postawił obok siebie tych telewizorów od Samsunga i Sony, które mi polecaliście to bym pewnie nawet różnicy nie zobaczył. Także z mojej perspektywy nie ma sensu wydawanie 5000 zł na TV bo nie potrzeba mi aż takiego dobrego. Tak około 3000 zł było by najlepiej i ten 49" MU7002T byłby idealny jeśli chodzi o cenę. Jest jakaś duża różnica między matrycą 60Hz a 120Hz?

 

A co z Samsungami UE55MU6XXX? Na przykład taki: https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue55mu6452,id-848806 jest dużo gorszy od Samsung UE49MU7002T? 

Co z innymi firmami w cenie około 3000 zł np. LG https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-55uj701v,id-827652 albo Philips https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-49pus6561,id-936214 ?? A może coś innego od tych firm, albo jakaś jeszcze inny producent. Jak już mówiłem ja nie potrzebuję nie wiadomo czego, chodzi mi o coś taniego i jednocześnie fajnego, a nie bardzo dobrego i drogiego.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

A jest duża różnica między matrycami 60 Hz i 120 Hz w Samsungach MU7002T i na czym polega ta różnica? Model UE49MU7002T różni się od modelu UE55MU7002T tylko częstotliwością odświeżania matrycy i niczym więcej? Całą reszte parametrów mają taką samą, ta sama jakość kontrastu, ta sama jakość HDR i ta sama ostrość obrazu?

Link to post
Share on other sites

Znajdź w Google sobie testy tych telewizorów i poczytaj.

 

Potem zdecyduj który dla Ciebie będzie odpowiedni.

 

Ostatnio oglądałem Kruger & Matz 60 cali i obraz w HD był bardzo zadowalający tak więc każdy ma inne wymagania.

 

Osobiście bym dorzucił grosza do minimum tego Samsunga 55 lub Sony. Sony ma również najlepsze hdr (efekt w grach i filmach robi porządne (W000W).

 

Co do różnic 60hz vs 120hz - brak smużenia, cloudingu i ostre wyraźne sceny przy filmach akcji to fajna sprawa. O sporcie nie wspominam bo to oczywiste

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znajdź w Google sobie testy tych telewizorów i poczytaj. Potem zdecyduj który dla Ciebie będzie odpowiedni. Ostatnio oglądałem Kruger & Matz 60 cali i obraz w HD był bardzo zadowalający tak więc każdy ma inne wymagania. Osobiście bym dorzucił grosza do minimum tego Samsunga 55 lub Sony. Sony ma również najlepsze hdr (efekt w grach i filmach robi porządne (W000W). Co do różnic 60hz vs 120hz - brak smużenia, cloudingu i ostre wyraźne sceny przy filmach akcji to fajna sprawa. O sporcie nie wspominam bo to oczywiste

No a przy Sony KD-XE9005 są jakieś różnice w specyfikacji miedzy wersją 49" a 55" podobnie jak przy Samsung MU7002T?

Link to post
Share on other sites

Cze telewizory w trybie gry czasem nie wyłączając automatycznie wszystkich uplynniaczy obrazu żeby zmniejszyć input lag? I w takim wypadku kiedy konsola nie wypluwa tych 120fps to 120hz nie jest to czasem zbędna opcja? Która sprawdza się tylko przy uplunnianiu obrazu właśnie w sporcie i filmach? Ktoś coś na ten temat wie konkretnie i może się wypowiedzieć?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cze telewizory w trybie gry czasem nie wyłączając automatycznie wszystkich uplynniaczy obrazu żeby zmniejszyć input lag? I w takim wypadku kiedy konsola nie wypluwa tych 120fps to 120hz nie jest to czasem zbędna opcja? Która sprawdza się tylko przy uplunnianiu obrazu właśnie w sporcie i filmach? Ktoś coś na ten temat wie konkretnie i może się wypowiedzieć?

Przy 120hz mniej męczą się oczy i chyba tyle jeśli chodzi o różnicę podczas grania na niskim fps, ale 30 klatek z konsoli to zawsze będzie 30 klatek i ilością hz nie da się tego obejść. Podczas grania na PC to już inna bajka. Ja mam podłączonego mojego Soniaka do PC w 1080p 120Hz i gra na takim zestawie to bajka. Działa nawet HDR : )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Telewizor to równiez filmy i sport

Owszem, ale w moim przypadku najważniejsze przeznaczenie tego telewizora to granie na konsoli i właśnie pod konsolę będę dopasowywał telewizor, a filmy i sport to już przeznaczenie całkowicie drugorzędne, byleby TV był dobrze dopasowany do konsoli, a filmy to już mogę oglądać nawet w tych 60 Hz. A konsola więcej niż 60 fps nie wygeneruje więc to 120 Hz byłoby mi całkowicie zbędne, a jak mam dopłacać 700 zł za zbędny dla mnie dodatek i nieco większą przekątną to już wolę wziąć tego UE49MU7002T. Poza tym to czy nie jest lepiej mieć 60Hz przy 60 fps niż 120Hz przy 60fps? Bo za duzo Hz w stosunku do fps to tez chyba nie jest za dobrze.

 

Zdecydowałem że jednak poczekam jeszcze z zakupem do wakacji. Zobaczymy o ile stanieją Samsungi MU7002T i Sony XE9005. Osobiście mam nadzieję że UE55MU7002T bedzie kosztował w granicach 3000 zł na początku lipca. Może KD55XE9005 stanieje do okolic 4000 zł. 

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Nie liczyłbym na to, że te modele znacznie stanieją, raczej zostaną zastąpione przez nowe. Pewnie będzie się dało kupić jakiś powystawowy, albo outletowy model za taką cenę, ale już wolałbym używany niż taki co świecił po 10h dziennie przez pół roku w sklepie, albo wrócił nie wiadomo skąd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W testach Samsung UE55MU7002T piszą, że ma dość słabe kolory, mało wyraziste, takie "pastelowe" . Kolory są słabsze niż jest w stanie wyświetlić jego matryca podobno przez producenta. I to właśnie z powodu tych słabych kolorów niezbyt mi ten UE55MU7002T podchodzi. I właśnie z powodu tych słabych kolorów modelu UE55MU7002T myślałem jeszcze nad Samsungiem UE55KS7500, ma lepszy kontrast i lepsze kolory niż wyżej wspomniany UE55MU7002T, ale jest o 500 zł droższy. Czy te lepsze kolory i kontrast są werte dopłacania 500 zł?

Link to post
Share on other sites

Starsza seria KS była lepsza od nowszej MU, głównie ze względu na Quantum dot i 10bit matrycę, ale miała problemy z bad pixelami i rozklejającymi się ramkami, więc sporo ich wracało do sklepów (tak przynajmniej tłumaczył mi to kumpel pracujący w sieci z pewnym irytującym dżinglem). MU to taki krok w tył.

Link to post
Share on other sites

Niecały rok temu też szukałem tv do konsoli, na początku miało być do 2 tyś, skończyło się na 55ks9000 i nie żałuje. Moim zdaniem podstawa to 120hz, miałem jakiegoś philipsa 49cali z 60hz i podczas oglądania tv, obraz był tragiczny(jakby telewizor nie nadążał wyświetlać)

 

Gdybyś kupował tv samsunga, to u mnie ogromnego plusa złapał serwis, po kilku tygodniach na ekranie pojawiła się biała plamka, myślałem że to problem z pikselem lub coś takiego, zgłosiłem to do serwisu i po kilku dniach przyjechał serwisant, okazało się, że wystarczyło mocno wytrzeć ekran telewizora i plamka znikła :D, dodatkowo serwisant powiedział, że występuje delikatny clouding i że może mi to zabrać na serwis, ale osobiście poczekał by do końca gwarancji i wtedy coś takiego zgłosił.

 

Dam ci tutaj linka do 49ks9000, niestety poekspozycyjny, ale z 5 letnią gwarancją. Też w tym sklepie kupowałem tv i z tego co rozmawiałem bez problemu jest 5 lat gwarancji :)

 

https://matrixmedia.pl/telewizor-samsung-ue49ks9000l.html/

 

Oczywiście, gdybyś chciał brać towar poekspozycyjny, warto zapytać czy nie ma wad i czy normalnie gwarancja obowiązuję :)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...