Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podłączysz i sam sprawdzisz co lepiej tobie zagra.

 

Swoją drogą żenujący są ci producenci by stawiać ten kodek za wzór dobrego audio. Bzdura na bzdurze w materiałach informacyjnych. Wsadzą kondensatory i myślą, że będzie dobrze grać. Prawidłowo, że ludzie się pytają, nie wierząc w bełkot marketingowy.

Link to post
Share on other sites

to z punktu technicznego możliwe że te integry dają taki dźwięk jak ta wiekowa już karta ? Widze że sterowniki nawet do win10 do tego sound blastera są też dostepne, co prawda  z 2016 roku  ale jest wspierana.

Link to post
Share on other sites

Nowa płyta kupiona, asrock z370 pro4 jak nie liczna posiada jedno stare złącze PCi , karta zainstalowana , tylko jeden problem.

      Dźwięk bezpośrednio z karty np przez słuchawki idzie bez problemu. Ale monitor mam podłączony przez hdmi i na co dzień dźwięk idzie przez głośniki w monitorze .

 

Moje pytanie czy można z tego Audigy przesłać jakoś dźwięk przez hdmi ? Są jakieś złączą na Audigi , może jakoś do płyty głównej da radę ją podłączyć jakimś kabelkiem ?   

Link to post
Share on other sites

Jak monitor ma osobne wejście audio po JACK 3,5mm to możesz podpiąć się z tyłu do karty dźwiękowej a przednie złącze słuchawkowe obudowy podpiąć do karty zamiast do płyty i tam podpinać słuchawki. Względnie można by to załatwić programowo. Był taki program virtual cable (o już znalazłem https://www.vb-audio.com/Cable/ ) i za jego pomocą puścić sygnał z karty dźwiękowej na wyjście HDMI.

Link to post
Share on other sites

Czyli chcesz puscic sygnal z dedykowanej karty dzwiekowej przez nieznanej jakosci dac w monitorze? Jesli karta gra glosno to zainwestuj grosze w kawalek kabla jack z potencjometrem

 

Jesli chcesz poscic dzwiek z karty dzwiekowej na monitor to tylko jak masz wejscie audio w monitorze, przez te hdmi nie dasz rady chyba ze monitor ma soft za pomoca ktorego mozna ustawic dziek z hdmi port 1 a obtaz z portu drugiego + konwerter dzwieku na hdmi jesli karta nie posiada wyjscia

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Monitor ma wejście audio jack ale działa tylko prawdopodobnie ze złączem RGB , bo jeśli zmienię  input sygnału w monitorze z HDMI na RGB to tylko wtedy jest dźwięk ale oczywiście obrazu nie ma. Jeszcze może przetestuje ten program z virtualnym kablem co proponuke @kombajn .

     

     Ale wydaje mi sie że najlepszym chyba rozwiązaniem będzie po prostu puszczać dźwięk z hdmi na monitor w zwykłym codziennym użyciem a do grania mieć podpięte słuchawki do Audigy4 i w panelu sterownia dźwiękiem w Windowsie zmienić po prostu urządzenie odtwarzające z "Nvidia High Definition Audio" na "Speakers Creative SB Audigy 4"

Link to post
Share on other sites

Po to że mają lepszy dźwięk. A jak potrzebujesz móc utrzymywać kontakt z domownikami to używaj słuchawek otwartych (nie napisałeś jakie te Kossy masz) wtedy cieszysz się i dobrym dźwiękiem i słyszysz co się do ciebie mówi. Ja głośniki włączam tylko jak potrzebuje coś puścić komuś do wysłuchania, tak to siedzę cały czas w słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...