Skocz do zawartości

Jaki sound blaster ?


Recommended Posts

Zobaczę jak wyjdzie w praniu. Jeżeli nie będę zadowolony z efektu pomyśle nad czymś innym. :roll:

 

Odbiegając od tematu piękna zima tej wiosny  :D


Udało się pod windows stery wgrać co nie było takie łatwe.jednak nie wiem jak uaktywnić kartę pod dosem.
Może mógłby ktoś naprowadzić co i jak. Edytowane przez amigo79
Link to post
Share on other sites

Creative ma ciekawą historie.Nigdy nie wydawali muzycznie najlepszych kart dźwiękowych, rozwiązania brali od konkurencji,niekiedy wykupowali po czym zamykali.  Masę słabych kotletów wyprodukowali i się dalej najlepiej sprzedawali. Konowały PC audio do dziś.

 

Nie wiem czy na ISA były układy Aureal 3D.Warto również tymi układami zainteresować dla zestawów retro.

Link to post
Share on other sites

No udało mi się jeszcze kupić sb vibra 16 s. Z vogons zassałem jedyne sterowniki. Pod dos instalacja poszła w końcu słychać dźwięk.

Jednak jest w niektórych grach trochę zniekształcony lub z bledami. W doom słychać cyklicznie takie "bip" Nie wiem czy to normalne na tej karcie czy inne stery musza byc .

Co do sterów to jakie pod win 98 wgrać ???

 

I jeszcze jeden problem z usb. Nie mogę tego opanować. Wgrywałem nieoficjalny service pack 2,02 pl.

Link to post
Share on other sites

 

 

DMA 1, IRQ 5 ?

 

tak

 

Ustawienia 220 330 5 1 5

Co do dosu został mi dźwięk. Co do windowsa planuje dokupić voodoo 2. W połączeniu z s2 virge i pentium mmx chyba będzie to odpowiedni konfig. Zastanawia mnie jeszcze riva tnt2 m64. Czy ktoś ma doświadczenie z ta karta warto ja wymienić zamiast s3 virge + voodoo 2 ???

Edytowane przez amigo79
Link to post
Share on other sites

TNT2 M64 powinienem mieć w jakimś kartonie jakby co ;) AGP oczywiście, PCI to biały kruk.

mam okazje kupić pod pci wersje tylko się zastanawiam  czy przy pentium 233 mmx ma to sen czy nie lepiej jednak do tego s3 virge po prostu dokupić voodoo 2.

 

Pewnie tnt2 potrzebowałoby mocniejszego procka.

Edytowane przez amigo79
Link to post
Share on other sites

Dzwiekowka vibra ogarnięta sterowniki z vogons pomogły. Dziś ustrzeliłem voodoo 2 także zestaw retro gotowy będzie.

 

Pokusiłem się o dokupienie kart cf były razem w dobrej cenie 8 i 16 GB. Chce na jednej postawić system żeby dać odpocząć hałaśliwemu dyskowi. Ale mam problem z jedną. Pod współczesnym sprzętem wykrywane pojemności są ok. Pod retro dobrze rozpoznaje tylko mniejsza niecałe 8 a druga 8 z hakiem. Nie wiem co jest grane. Jakieś sugestie ?

Dodam że wbudowany dysk twardy 32 gb rozpoznaje też bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Zostałem przy 8 gigowej wersji. Program który mi podałeś wykrzaczyl się i nie mogłem odczytać parametrów.

Czekam jeszcze na kabelek pod voodoo i zobaczę co na tym pójdzie :)

 

W planach mam jeszcze drugi zestaw mocniejszy i bardziej uniwersalny.

 

Mianowicie:

 

płyta główna pod socket 370 agp pci i chociaż z jednym isa

Pentium 3 coś kolo 1ghz

 

Zastanawiam się nad grafika która byłaby jeszcze kompatybilna z dosem oraz nie była na wyrost dla tego procesora.

Może jakieś sugestie ?

 

Docelowo chciałbym zastąpić tego pentiuma i przeskoczyć na Pentium 3 aby mieć bardziej uniwersalny zestaw DOS/Windows


geforce 6    6600 - 6800 ???

Link to post
Share on other sites

Zestawy do wszystkiego są do niczego.

1Ghz i zapewne >512MB ramu do dosa ? Słaby pomysł.

Sprzęt tej klasy to już platforma pod Windows XP.

Wiem ze to z punktu widzenia prawdziwej retro maszyny może slaby pomysł ale jakie argumenty są przeciwko ???

Chodzi mi o kwestie techniczne, kompatybilność.

Edytowane przez amigo79
Link to post
Share on other sites

Udało mi się zdobyć części do drugiego zestawu.

Płyta główna abit bx133 raid + celeron 700 + riva tnt2 pro + 256 ramu

Wcześniej zakupiony sound blaster live zagościł w celeronie.

Kompatybilność gier dosowych spadła w porównaniu z pierwszym zestawem i vibra 16 pod isa ale nie jest najgorzej.

 

Dziś zauważyłem ze na płycie głównej mam wejście sb link. Karta muzyczna tez by się znalazła tylko problem z przewodem. Ktos miał już z tym doświadczenie ? Gdzie go znaleźć ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...