Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mój komputer już nie domaga, więc pomyślałem o zmianie procka (w menadżerze zadań w grach mój procesor cały czas chodzi na 100%), i tutaj mam 6 pytań do Was:

 

1. Czy i7-4790k pójdzie na GA-H81M-HD3?

2. Czy warto wymienić i3-4150 na i7-4790k (czy będzie odczuwalna ta zmiana w grach)?

3. Czy i7-4790k to dobry wybór?

4. Czy i7-4790k starczy mi na wiele lat?

5. Czy jest jakiś lepszy procesor od i7-4790k w tej cenie?

6. Czy szybko spada cena i7-4790k?

 

Uprzedzając pytania:

Wole kupić i7-4790K niż i7-4790 ponieważ ma o 400MHz większe taktowania, poza tym będę chciał w przyszłości wymienić płytę główną na taką na której można podkręcać procesor.

 

W przyszłości (jak ten procesor nie będzie dawać już rady) będę sprzedawać ten procesor i płytę i będę kupować coś lepszego. (Nie wiem co wtedy kupie może i7-11700k? xD)

 

Karta graficzna - nVidia GeForce GTX 950 od Asusa.

 

Myślę że płyty nie będę jeszcze sprzedawać, a pod tą płytę chyba nie ma lepszych procesorów.

 

Zasilacz 750w od Corsaira

 

8GB ram DDR3

 

Pzdr.

Mateusz

 

Link to post
Share on other sites

Zanim wymienisz procka, zainstaluj msi afterburner i zobacz zużycie cpu, gpu i ramu w grach (oraz temperatury). 
Tu masz link z tutorialem:

 

A wracając do twoich pytań:

1. Bez problemu pójdzie.
2. Ogólnie niepodkręcony i7-4790k zjada każdy tytuł na ultra ustawieniach w minimum 60fps. Jednak przy twoim gtx 950 nie rozwinie w pełni skrzydeł, ten procek do pokazania pazura potrzebuje co najmniej GTX 1070.
Takiej wydajnośći możesz oczekiwać: https://pclab.pl/art65402.html

Jeżeli chcesz testów w nowych grach to musisz szukać osobnych testów dla poszczególnych tytułów. 

3. Wywnioskuj z odpowiedzi niżej.

4. Ciężko na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Jeżeli wraz z czasem będziesz obniżał detale w coraz to nowszych grach to ten procesor bez problemu da sobie radę przez długo. Ale ile wytrzyma w highendzie to naprawdę ciężko powiedzieć, wszystko zależy od tego jak szybko producenci gier zaczną efektywnie wykorzystywać więcej niż 4 rdzenie (albo jak szybko zaczną olewać optymalizację bo jest więcej rdzeni w nowych prockach).

5. Dla lga 1150 lepszego procka nie znajdziesz, a za 1000zł nie złożysz z nowych części wydajnieszego zestawu bo musiałbyś kupować nową płytę i bardzo drogi ram ddr4.
6. W połowie 2015 roku nowy kosztował 1500zł, teraz używkę można znaleźć poniżej 1000zł. Sam oceń czy to szybko.
 

Link to post
Share on other sites

Dla wyższego zegara jak najbardziej 4790k ma sens, który bez problemu ruszy na H81m (tyle że tak jak napisałeś, nie podkręcisz go).

 

Zmiana procka ma sens TYLKO I WYŁĄCZNIE jeżeli wymienisz też grafikę, bo gtx 950 zaciągnie Ci ostro ręczny w grach.

 

Do tej pory 4R/8W i7 był overkillerem I ogarniał temat przez kilka lat (nieśmiertelny 2600k np) i, pomimo tego że teraz w końcu dostaliśmy 6 rdzeni w segmencie mainstream, jeszcze trochę wody upłynie zanim taki i7 się zestarzeje.

 

Cena wszystkich starszych generacji spadły po premierze Coffee lake, ale taki 4790k nadal dobrze stoi cenowo (~900).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...