Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami


Recommended Posts

Witam Forumowiczów !

 

Mam bardzo duży problem.

 

Podczas gry w cs go zwiesił mi się komputer. Podczas restartu okazało się że siadł system.

 

Korzystam z modów które są z reguły bardzo dobre, Więc nie byłem zaskoczony tym że system mi się wysypał zdarza się.

 

 

Kiedy zainstalowałem system stało się coś czego wolałbym raczej uniknąć.

 

Najpierw podczas aktualizacji sterowników przez driver booster komputer mi się wyłączył.

 

Żeby móc odpalić system musiałem wybrać opcję " Ostatnia dobra konfiguracja" itd.

 

Inaczej było jak wybierałem odpal system Windows normalnie"Wtedy pojawił się czarny ekran bez reakcji..

 

 

Zobaczyłem że nie zainstalował mi się sterownik do karty graficznej. A więc skasowałem i postanowiłem pobrać ze strony AMD.

 

Tam problem był identyczny. Więc skasowałem windows 10 i zainstalowałem 7.

 

Na Windows 7 zainstalowały się poprawnie...

Podczas restartu jak ładowało system stanęło na czarnym ekranie, Jedynie co pomaga odpalić system to opcja " ostatnia znana konfiguracja" itd.

 

Model karty graficznej : Radeon R9 270X 2GB

Kiedy klikam na panel AMD Wyskakuje mi coś takiego :

93650946138228586962.png

 

 

a to drugi błąd :

 

36469259193702329823.png

 

tak wygląda reszta

 

32003624446206169649.png

 

77550505340913547359.png

 

Jeśli to coś da to 3-4 godziny przed incydentem w panelu karty graficznej wyłączałem odświeżanie FXAA, Chciałem zobaczyć czy gra ruszy. Innym to pomogło mi niestety nie. Po czym zostały przywrócone ustawienia fabryczne.

 

 

 

 

Na zagranicznych stronach znalazłem taki filmik

 

Lecz nie wiem jakie ryzyko jest że coś bardziej zepsuje dlatego wolałem napisać do was.

 

Mam nadzieje że znajdzie się jakaś dobra dusza która pomoże mi postawić kartę graficzną na nogi :)

 

Dodam że przeglądanie internetu i oglądanie streamów działa prawidłowo.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Strowman
Link to post
Share on other sites

Film przedstawia użycie oficjalnego programu AMD do usuwania sterowników, więc żadnych problemów nie powinno być.

Jeśli podkręcałeś kartę np. Afretburner to wypada go wyłączyć na czas instalacji sterowników.

Nie podałeś reszty sprzętu, więc jeśli używasz płyty głównej z chipsetem AMD to w/w narzędzie usunie również te sterowniki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz  już podaje

 

Procesor intel core quad q6600 4x 2,4ghz

 

płyta główna abit ip 35

 

6gb ram

 

windows 7

 

Nie podkręcałem karty graficznej. Nie potrafię, i wolałbym nie ryzykować takimi zabawami z reguły tragicznie się kończą

 

 

 

Tam na końcu jest program DDU , Wczoraj kiedy myszkowałem po sieci widziałem poradnik jak odinstalować tym sterowniki.

Niestety nie wszystkie komentarze były przychylne .

 

Edit:

74891880598628408003.jpg

 

Skasowałem sterowniki tym programem amd cleaner

zrestartowałem, zainstalowałem Radeon adrenalin 18.3.2

Kolejny reset : Jest logo windows ładuje się po chwili pojawia się komunikat jak w obrazku zamieszczonym powyżej.

 

Kiedy wybrałem opcję ostatnia dobra konfiguracja załadowało mi system.

Klikając w panel AMD wyświetla się komunikat

 

"Radeon settings are currently not available.Please try again after connecting a display to amd graphics and extending the display"

Jakieś sugestie :( ?

Edytowane przez Strowman
Link to post
Share on other sites

Zimne luty? Przecież system startuje normalnie.

Działa oglądanie filmów/streamów.(youtube).

 

Nie chcą się zainstalować sterowniki.

 

Kiedy prosi po instalacji o restart komputera to wyskakuje na monitorze obraz jak powyżej.

Dalej nie ruszy chyba że ostatnia dobra konfiguracja" wtedy działa tylko system.

Wchodząc do panelu karty graficznej wyskakują mi błędy jak powyżej przedstawiłem

Artefaktów nie ma, obraz jest normalny.

 

Po obserwacji często też to mi wyskakuje

36469259193702329823.png

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Strowman
Link to post
Share on other sites

zainstaluj wszystkie updaty windowsa plus frameworksy (też wszystkie) jak po instalacji nadal sterownik nie będzie chciał się zainstalować działać , to może być faktycznie uwalona karta. A teraz dla czego uwalona karta dobrze wyświetla bez sterownika dedykowanego?, ano ona jest na na jakiś niskich taktowaniach bez wszystkich ficzerów i ustawień taktowań ,energetycznych, a po instalacji dedykowanego sterownika nie potrafi wejść w te ustawienia co ma zapisane w sterowniku i wywala błędy. a wtedy tak jak koledzy mówią ,(wysyłać na gwarancje jak jest) a jak nie ma to jeszcze można spróbować wygrzać kartę w piekarniku, lub zbierać na nową kartę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam Serdecznie.

Jak już mówiłem nie ma możliwości wygrzewania tej karty. Wolę wydać na naprawę w jakimś serwisie niż ją do końca rozwalić.

 

Myślałem że metodę z piekarnikiem używa się przy artefaktach albo zimnych lutach.

 

 

System jest modowany, i sprawdzony nie ma możliwości że coś z nim jest nie tak. Ponieważ korzystałem z niego długi czas.

A system pochodzi od wydawcy "Mister T"

 

Od razu wgrać update?Będę musiał w takim razie uważać żeby sterowników do karty graficznej mi nie wgrał.

A problemy zaczęły się gdy testowałem wspaniały Windows 10..

 

 

Od początku.

`Stawiam nowy system

`od razu instaluje sterowniki do karty graficznej.

`Instalują się poprawnie

`Restart komputera

`Ładowanie systemu

`Czarny ekran(mam wrażenie jakby wiatraczki zwolniły odrobinę.)

POKAZUJE MI SIĘ TO

74891880598628408003.jpg

`Ponowny restart"Wybieram opcję ostatnia dobra konfiguracja żeby wejść do systemu "

Co ciekawe przy każdym restarcie wyskakuje to:

70483285448384334597.jpg

`Wchodzę w panel sterowania Nvidia

 

Wyskakuje problem

`Taki :

93650946138228586962.png

Następnie za jakiś czas taki :

36469259193702329823.png

 

Interesujące jest też że nie pisze model mojej karty

77550505340913547359.png

 

A w menadżerze urządzeń nie pokazuje mi żadnych błędów

:

14607790330106323972.png

 

 

Nie wiem może robię coś nieprawidłowo. Jeszcze mam zamiar jutro rozebrać cały komputer wyczyścić i złożyć ponownie..

 

Mój kolega podejrzewa zasilacz,płyta główna.

 

 

Czy ktoś może mnie naprowadzić na przyczynę czy od razu do serwisu ? :/

 

 

Dodam ponownie że Odtwarzanie filmów/streamów działa prawidłowo.

Żadnych wad obrazu

Pozdrawiam !

Edytowane przez Strowman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...