Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na wstępie wybaczcie tytuł, ale nie miałem pojęcia jak ująć to precyzyjniej. Mieszkam wraz z dziewczyną w akademiku, w jednoosobowym pokoju. Zgodnie z nowym zarządzeniem najwyższych władz przysługuje nam tylko jedno gniazdko internetowe, a internetu potrzebujemy oboje. Chcemy korzystać z niego jednocześnie. Nie możemy mieć routerów, bo zła konfiguracja niszczy całą sieć. Czy rozwiązaniem naszego problemu mogłoby być takie urządzenie?
https://www.emag.pl/przelacznik-netis-st3105s-pl-1029670-st3105s/pd/D6STKMBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=pla_1p_device_desktop&cmpid=73885&gclid=EAIaIQobChMIwuSgx-br2QIVTjwbCh2n3QvLEAQYASABEgLUJPD_BwE

 

Przeczytałem opis działania urządzenia, obejrzałem filmiki na yt, ale wciąż nie wiem czy działa ono tak jakbym sobie tego życzył ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od konfiguracji sieci do której się łączycie. Temat jest związany z adresami MAC, obsługą MACów per port switcha i tym czy jest jakaś rezerwacja w tym zakresie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia serwera DHCP. Jeśli nie masz wiedzy to trudno to wyłożyć w dwóch zdaniach. W mojej opinii łatwiej problem załatwić jednak routerem bo wtedy z punktu widzenia sieci zewnętrznej widoczny jest podłączony tylko jeden 'terminal'.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Cooger ma rację i router prawidłowo skonfigurowany oszuka tą sieć. Ważne aby adresacja która będzie na waszą lokalną sieć była inna. Można zablokować ruch przychodzący na router, tak aby pozostać "niewidzialnym" dla sieci akademickiej. Można skopiować adres Mac z któregoś kompa i wsio powinno banglać.

Link to post
Share on other sites

@@mszark, znajdą się specjaliści co to zrobią, zostawiając ustawienia na domyślnych i rzeczywiście wykrzaczy sieć (samemu mi się to udało)

 

Ważne aby adresacja która będzie na waszą lokalną sieć była inna.
ona będzie za NAT-em więc obojętne.(a raczej musi być za NAT-em żeby nie wykraczać)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...