Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem do CS i Fortnite do 4500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ovalbee,

Recommended Posts

Dzień dobry

Kolega poprosił mnie o złożenie komputera dla 14-latka zafascynowanego CS i Fortnite.

 

  • Zastosowanie komputera : gry CS go i Fortnite
  • Maksymalna kwota : 4500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : marzec 2018
  • Których części potrzebuję : wszystkie 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak 
  • Specjalne wymagania :brak 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak
  • Własna propozycja zestawu :  http://www.morele.net/inventory/info/87bb4504/
  • Inne :

Własną propozycję oparłem na informacjach od 3ndnurek(dziękuję) ale proszę o opinie gdyż budżet mam nieco wyższy a nie bardzo wiem do czego warto dołożyć lub z czego zrezygnować.

Nie wiem też ,  jakie chłodzenie wrzucić(może boxowe da radę?)Obudowa nie ma większego znaczenia ale nie chciałbym totalnej tandety.Brakuje też klawiatury i myszy bo nie wiem co teraz jest na topie gamingowym:)

 

Za wszelkie porady i sugestie będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez ovalbee
Link to post
Share on other sites

Myszka i klawiatura to tutaj nic nie polecę, bo nie interesuję się zbytnio tymi podzespołami.

 

Mimo że te gry nie mają jakichś super wymagań to ja bym proponował dołożenie do i5 8400 skoro i tak jeszcze budżetu zostało

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8400-2-80ghz-9mb-box-bx80684i58400-978216/

To, że młody obecnie gra w sieciówki to nie znaczy, że z czasem nie będzie chciał pograć w coś bardziej wymagającego gdzie i5 się może przydać.

 

Poza tym SSD w tym rozmiarze się już nie opłacają. Lepiej weź coś w okolicach 250GB za ledwo stówkę dopłaty

https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx500-250gb-sata3-ct250mx500ssd1-979471/

 

Reszta ok.

 

//polecanie dysków na TLC drogi przyjacielu to nie na tym forum

//dysk 5400RPM w zestawie do gier oraz dysk SSD na TLC są ok, fajnie. 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

@up

Dysk 3TB zatem zapewne pójdzie na magazyn. Jeśli autorowi odpowiada to jest ok.

 

A co do SSD to od kiedy to polecanie dysków na TLC jest jakoś zakazane tym bardziej, że większość konstrukcji ze średniej półki obecnie na nich bazuje? Poza tym sam artykuł na stronie głównej tego portalu je poleca, a Ty masz o to wielkie pretensje?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/crucial-mx500-250gb-500gb-i-1tb-test/strona/29158.html

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dysk na kościach na TLC będzie na gry i system z gierkami po kilkadziesiąt GB zaraz się zapcha i prędkości polecą

Dokładając do tego 5400RPM na magazyn jesteś w ciemnej nie powiem co. 

 

Kompletnie nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby taki stan rzeczy zaakceptować. Ciekawe czy dla siebie wrzuciłbyś takie połączenie gdzie P300 3 TB 7200RPM kosztuje 100 zł mniej a te przerzucone 100 zł na SSD dają M8P pod M.2 NVME MLC

 

Jeżeli nie potrafisz rozróżnić wartości merytorycznej for z wartościami (nie zawsze merytorycznymi) jakie są pokazywane na portalach, to świadczy to tylko o tym, że nie masz pojęcia co piszesz. 

 

Szkoda czasu na wykłady odnośnie myślenia. Żegnam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk na kościach na TLC będzie na gry i system z gierkami po kilkadziesiąt GB zaraz się zapcha i prędkości polecą

Dokładając do tego 5400RPM na magazyn jesteś w ciemnej nie powiem co. 

 

Kompletnie nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby taki stan rzeczy zaakceptować. Ciekawe czy dla siebie wrzuciłbyś takie połączenie gdzie P300 3 TB 7200RPM kosztuje 100 zł mniej a te przerzucone 100 zł na SSD dają M8P pod M.2 NVME MLC

 

Jeżeli nie potrafisz rozróżnić wartości merytorycznej for z wartościami (nie zawsze merytorycznymi) jakie są pokazywane na portalach, to świadczy to tylko o tym, że nie masz pojęcia co piszesz. 

 

Szkoda czasu na wykłady odnośnie myślenia. Żegnam

 

Ok. Czyli biorę tę P300 3TB i M8P M.2 i będzie dobrze?

Nurtuje mnie jeszcze chłodzenie, szukać czegoś konkretnego czy wybrać coś popularnego?

Link to post
Share on other sites

Tak. M8P PX-256M8PEG w wersji z radiatorem pod M.2. Nie to co dałeś w edycji koszyka. Chłodzenie boxowe w grach da radę na 8400. Testy najczęściej pokazują temperatury podczas obciążenia syntetycznego, które w grach nigdy nie zostanie osiągnięte. Możesz jechać na boxie, jak będzie problem, to sobie coś dorzucisz za jakiś czas. Inna sprawa taka, że dając jakieś wydajniejsze chłodzenie to i zadbasz trochę o gluta. Spartan z 100 mm wentylem czy Fera 3 z 120 mm załatwiają tutaj sprawę na dobre. Tyle, że to można dodać z czasem. Osobiście tę stówkę z chłodzenia dopłaciłbym do MSI Z370 Tomahawk. Kto wie, może z czasem pójdziesz w modernizację i wymianę (sprzedaż + dopłata do używki na allegro) 8400 na 8600K czy 8700K pod OC a sekcja na Tomahawk wtedy sobie poradzi z chłodzeniem. 

Link to post
Share on other sites

Tak. M8P PX-256M8PEG w wersji z radiatorem pod M.2. Nie to co dałeś w edycji koszyka. Chłodzenie boxowe w grach da radę na 8400. Testy najczęściej pokazują temperatury podczas obciążenia syntetycznego, które w grach nigdy nie zostanie osiągnięte. Możesz jechać na boxie, jak będzie problem, to sobie coś dorzucisz za jakiś czas. Inna sprawa taka, że dając jakieś wydajniejsze chłodzenie to i zadbasz trochę o gluta. Spartan z 100 mm wentylem czy Fera 3 z 120 mm załatwiają tutaj sprawę na dobre. Tyle, że to można dodać z czasem. Osobiście tę stówkę z chłodzenia dopłaciłbym do MSI Z370 Tomahawk. Kto wie, może z czasem pójdziesz w modernizację i wymianę (sprzedaż + dopłata do używki na allegro) 8400 na 8600K czy 8700K pod OC a sekcja na Tomahawk wtedy sobie poradzi z chłodzeniem. 

 

Świetnie.Sprzęt nie będzie modernizowany bo zestaw nie jest dla mnie, więc pozostanę przy boxowym chłodzeniu i Asrock'u.

Poprawiłem tego SSD , dziękuję za zwrócenie uwagi.

 

A tak skoro "mam Cię na linii" :) , zamierzam coś zmienić w moim domowym "dziadku" : i5 4690k 4 Ghz , MSI Gaming 3 i 16 Gb ramu. Zestaw pochodzi z 2015 roku i nie odczuwam jakiegoś spowolnienia ale korci mnie być coś zmienić.Sprzęt typowo rozrywkowy gtx 1080 amp extreme i monitor 32' 1440 p .System na Plextorze M6 pro 1tb , dane na mechanicznych.

By poczuć jakiś zauważalny wzrost mocy i doznań , zakup jakich gratów byś proponował? Tak 2 tys. miałbym do dyspozycji plus kasa za stary proc,mb i ram.....

Edytowane przez ovalbee
Link to post
Share on other sites

I7 8700K+ Asrock Z370 Extreme 4 to już jest prawie 2100zł. 16GB RAM 2x8GB DDR4 3200MHz 800zł.

Jakie masz tam chłodzenie na procesorze? w jakiej obudowie to siedzi?

 

Procek owiewa Thermalright Macho HR-02 rev.b a to wszystko w Fractal Define XL R2 .To chyba nie ma znaczenia ale prąd idzie z AX760.

Edytowane przez ovalbee
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...