Skocz do zawartości

Spadająca jakość MX-4?


Recommended Posts

Witam, 

 

A więc wątkiem dzisiejszych dywagacji będzie pasta MX-4. Stosowałem tą pastę już nawet nie pamiętam od kiedy, ale zawsze zamawiałem większe tubki z hurtowni i używałem tego też do swojego sprzętu. Takową pastą też posmarowałem swojego GTX 970 od MSI dokładnie w maju zeszłego roku. Już nawet nie dociekam tej super trwałości jaką arctic reklamuje, bo sprawdzałem i nawet po 2-3 latach ta pasta była nadal "mokra" tylko problem jest inny. Nie wiem czy arctic zmienił skład czy jak, ale mamy przypadek którym właśnie jest wymieniony wyżej GTX i problem jest w tym, że układ chłodzenia tej karty jest idealnie czysty co sprawdziłem zanim tą pastę zmieniłem i nawet jeszcze ją przedmuchałem - ani grama kurzu. A nagle ni stąd ni z owąd karta zaczęła sobie rakietowo strzelać 85-90 stopni, a maxwell tego nienawidzi i od razu w Overwatchu ze 144 fps mam dropa na jakieś 50 i na 144Hz monitorze wygląda to jak kupa i nie da się grać. Rozebrałem kartę, pasta cała mokra na całej powierzchni rdzenia.

Posmarowałem rdzeń IC Essential E1 nie mając nic innego pod ręką, w porównaniu do arctica jest śmiesznie tania. Po wygrzaniu 65 stopni. To ja się pytam o co kaman? Arctic co z twoją jakością jak AS5? Ich dzisiejsze pasty to jakaś porażka, po 8 miesiącach ma przewodność cieplną jak zeschnięta na kamień fabryczna pasta MSI!

 

Sprawdziłem i na laptopie miałem to samo. Chyba czas zmienić brand pasty, z tego co ja widzę na swoje oczy artic to totalna kupa na dzień obecny. A na serwis kupiłem jeszcze dwie tuby... &*^& mać...

Link to post
Share on other sites

MX-4 czy MX-2 to były Legendy i nic więcej w tej samej cenie dużo wydajniejsza jest DC1. A MSi daje badziewne pasty w swoich produktach. Kolega wymienił na rocznym RX480 też na E1 i było dużo lepiej niż na tej od MSI.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Thermal Grizzly Kryonaut :zamykamy:

 

1,5g za ponad 30zł w stosunku do E1 różnica nie jest kolosalna. Miałem i podziękuję, nie ta cena. Jak ktoś tylko swój sprzęt robi to 1,5g na chwilę starczy, ale nie dla mnie gdzie prowadzę serwis i po prostu ta pasta jest totalnie nieopłacalna. Nie robię też jakiegoś uber OC żebym potrzebował kryonauta. W 90% daję to do zwykłych sprzętów więc za dużo im ten kryonaut nie da. W moim przypadku miałem tubę E1, ale z tego co widzę to raczej BQ wygrywa ceną i wydajnością nawet w stosunku do E1. Jak będę chciał to i nawet karton DC1 mogę sobie w hurcie zamówić, jakieś 12 PLN za tubkę wtedy wychodzi :D 

 

Czyli miałem dobre przeczucie, że teraz pasty arctica to kupa. Wyjadę ostatnie tubki i przesiadam się na coś innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...