Skocz do zawartości

Brak płynności poniżej 60 fps


Recommended Posts

Czy jest jakiś sposób by mieć płynność w grach na zwykłym monitorze 60hz przy 40-50 fpsach bez zakupu monitora z G-sync czy tylko stałe 60fps da komfort gry? Bo np. w Wiedźminie 3 na ultra bez hw jest stałe 60 i gra chodzi płynnie ale z hw średnio 40-55 klatki są a płynności brak i duzy stuttering.

Edytowane przez freshmarduk
Link to post
Share on other sites

Jedyne co przychodzi mi na myśl to ustawienie w profilu gry (w sterowniku karty) na sztywno progu ile karta ma generować klatek. Czy tak się da - nie wiem. Na szybko sprawdziłem w panelu nvidii i takiej opcji nie widzę, ale wujek Google polecił mi program Nvidia Inspector, który coś takiego ponoć potrafi - do tego zobacz czy interesujący cię tytuł posiada taką opcję w menu ustawień.

 

30-40fps jest grywalne, tylko musi być to stała wartość - najgorsze są te spadki np. z 60 do 40 co chwila.

Link to post
Share on other sites

Kolego to jest w mojej opinii kwestia nie do rozwiązania. Jeżeli masz 60 FPSów to znaczy że masz 60 FPSów i gra jest na monitorze 60Hz w pełni płynna. Jeżeli masz spadki do 30-40 FPSów to znaczy że masz za wysokie ustawienia włączone i należy je dostosować tak by spadków nie było wcale lub aby były one mniej odczuwalne i sięgłaby kilku FPSów a nie kilkunastu. Żaden G-Sync ani FreeSync tu nie pomoże. Masz mocną kartę GTX 1060 6GB więc gra powinna na ULTRA chodzić w 50-60 klatkach. Bajery typu Hairworks sobie podaruj bo to tylko kosmetyka i będziesz miał pożądaną płynność. A jeśli musisz mieć wszystko na ULTRA cacy to zainwestuj w GTX 1070 lub 1080.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...