Skocz do zawartości

Chieftec (GPS-350EB-101A) 350W i upgrade komputera


Recommended Posts

Witam. Planuje w niedalekiej przyszłości kupić jakąś lepszą kartę graficzną ze względu na to, że aktualna którą używam nie należy już do najlepszych, problem w tym, że nie za bardzo się orientuje na jaką kartę  mogę sobie pozwolić na tym zasilaczu. 
Specyfikacja:
Fx 4300, Gtx 550Ti, ga-m68mt-s2, 8Gb Ram 
Wiem, że płyta też nie należy do najlepszych i może w jakimś stopniu ograniczać podzespoły (chyba, że się mylę). Myślałem nad Radeonem R9 270x, byłyby ewentualnie możliwe jakieś próby podkręcenia procka na tym zestawie? Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Do r9 270x i oc zasilacz za slaby.

Tu trzeba by szukac max gtx 750ti, gtx 1050 czyli kart bez dodatkowego zasilania z poborem mocy ponizej 100w. Do oc zaslaba plyta z gola sekcja zasilania i zasilacz za slaby. Uzywane markowe zasilacze 450 500w na allegro to wydatek okolo 100pln ale do oc kiepska plyta. Lepiej zbierac kase na zmiane platformy i cos izywanego na i5 2400 np. kupic.

Link to post
Share on other sites

Do r9 270x i oc zasilacz za slaby.

Tu trzeba by szukac max gtx 750ti, gtx 1050 czyli kart bez dodatkowego zasilania z poborem mocy ponizej 100w. Do oc zaslaba plyta z gola sekcja zasilania i zasilacz za slaby. Uzywane markowe zasilacze 450 500w na allegro to wydatek okolo 100pln ale do oc kiepska plyta. Lepiej zbierac kase na zmiane platformy i cos izywanego na i5 2400 np. kupic.

Też jestem zwolennikiem Intela i Gtx-a lecz jak wiadomo AMD to budżetowa platforma a przy braku gotówki sprawdza się dużo lepiej 

Nie ważne o pobór mocy chodzi oraz awaryjność samej karty, nie kupuj starych Radeonów.

Radeon r9 270x ma "dopiero" 5 lat to chyba nie tak źle jak na sprzęt komputerowy :D 

Do r9 270x i oc zasilacz za slaby.

Tu trzeba by szukac max gtx 750ti, gtx 1050 czyli kart bez dodatkowego zasilania z poborem mocy ponizej 100w. Do oc zaslaba plyta z gola sekcja zasilania i zasilacz za slaby. Uzywane markowe zasilacze 450 500w na allegro to wydatek okolo 100pln ale do oc kiepska plyta. Lepiej zbierac kase na zmiane platformy i cos izywanego na i5 2400 np. kupic.

Trochę nie ogarniam przecież gtx 1050 ma prawie 2x większy pobór mocy od radeona r9 270x, a co do OC wiem już, że płyta się nie nadaje a jakby kupić samego radeona będzie w pełni wykorzystany na tej płycie z tym prockiem? I czy zasilacz nie pierdyknie przy 100% wykorzystaniu komputera? Bądź co bądź jest to chieftec 

Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę nie ogarniam przecież gtx 1050 ma prawie 2x większy pobór mocy od radeona r9 270x,

 

270 to coś ok 160-180W a 1050 niecałe 80W.  

 

Bierz 1050 bo jest lepsza do procesorów amd. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmm czyli wszystko jasne podsumowując nie ma sensu inwestowania w tę jednostkę, dzięki za pomoc 


Witam ponownie, poczytałem sobie trochę i faktycznie ten chieftec za dobry nie jest zważając na pobór mocy owej jednostki dlatego ogarnąłem sobie LC600H-12 i jednak jestem zmuszony kupić gtx-a 750ti 2gb bo ta 1gb karta to jest jakaś masakra w lola i cs-a okej, ale w jakie kolwiek nowsze tytuly pograc jest ciezko, i teraz pytanie czy zasilacz mógł się jakoś uszkodzić jeśli wcześniej chodził na GTX 275? a jak wiadomo tamta karta ciągnie prawie 300 wat i wiem, że raz się nawet wyłączył pod wpływem obciążenia ale po ponownym włączeniu wszystko było ok, pytanie niby głupie ale wolę się upewnić żeby po włożeniu nie okazało się, że zaraz coś mi padnie ;p 

Link to post
Share on other sites

A czemuż to? Przy standardowym korzystaniu z komputera napięcie wacha się w granicach 12,228-12,352 zaś przy 100% wykorzystaniu karty(gtx550ti) nie ma możliwości, żeby wzrosło powyżej 11.9v. Ogólnie zamiast gtx 750ti poszukuję gtx-a 760, wydaję mi się, że jest to najlepszy wybór do kart do 400zł, chyba, że się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu:) Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...