Skocz do zawartości

Recommended Posts

#bios #problem #pc

Witam. Mam taki problem z komputerem , ze BIOS nie wykrywa żadnych SATA a są one podłączone poprawnie , ponieważ do soboty komputer ładnie działał aż tu nagle podczas oglądania yt wyskoczył blue screen. Nie pamiętam co było napisane w tym blue screenie bo to za szybko idzie.

Podobno kontroler SATA jakimś cudem się zespół, dyski odziwo działają. słychać ich prace, jednak w biosie pisze ,,no boot device detected'' . co mak zrobić? Kupić nowa płytę główną czy da sue ja jeszcze uratować?

Płyta główną ; b85killer od ashrocka

SSD;Samsung 840 Evo

 

Dysk twardy jakiś 1gb Toshiba

RAM 8gb 1600mhz

I5 4570

Geforxe GTX 770 2gb

BIOS uefi

Zasilacz thermaltake 630w

Edytowane przez Zawek11
Link to post
Share on other sites

Czy jest problem z wejściem do biosu i sprawdzenia tego co napisałem powyżej? Jeżeli tak to wykonaj reset biosu zworką CLRCMOS lub przez wymontowanie baterii bios. To że dyski słychać nie oznacza, że dysk systemowy jest sprawny.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo chyba kontroler SATA mi się uszkodził.?
Możesz to sprawdzić przez uruchomienie instalatora systemu Windows. Jeżeli instalator włączy się poprawnie i będziesz miał dostępne opcje wyboru wszystkich dysków jakie są w PC, to na pewno nie jest to wina kontrolera SATA. Czy w biosie płyta widzi wszystkie dyski? Jeżeli tak to myślę, że jest jakiś problem z dyskiem systemowym.
Link to post
Share on other sites

 

 

Poslaxzylem dysk SSD gdzie na nim mam zainstalowany Windows na lapyopie i działa bez zarzutu.
Z tego wynika, że jest problem z dyskiem na którym masz zainstalowany system i płyta nie wykrywa sektora rozruchu systemu

 

jednak w biosie pisze ,,no boot device detected''
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wszystkie porty po kolei? Baaardzo dziwne jest to że dysk z laptopa działa, a ten co był jak i DVD nie... 

EDIT: I pod które porty miałeś podłączone DVD i dysk systemowy? Pod czarne czy czerwone złącza?

Edytowane przez MacPiston
Link to post
Share on other sites

Próbowałem podlaxzac pod każda satę nic. Odlaczalem pojedynczo dyski. Nic. Ten komputer kilka lat pracuje, nic nie było robione przy nim ostatnim czasie.

Tak. Tylko czarnymi. Tak jak pisalem /up nic od lat nie było nic naruszone. Pdlaczylek dysk systemowy do laptopa z PC. Zero problemów.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale źle zrozumiałem Twój wpis co do podłączenia dysku SSD. Myślałem, że podłączyłeś dysk z laptopa do PC i system się uruchomił. Jeżeli w biosie nie widzisz w opisach portów SATA nazw dysków to możliwe, że uszkodzony jest chipset,a tym samym płyta gł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...