Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do gier FPS/muzyki w granicach 300zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kombajn,

Recommended Posts

Budżet: ~300zł

Czego potrzebujesz?: Słuchawki nauszne

Przeznaczenie: Muzyka, gry (głównie FPS) 

Gatunki muzyki: EDM trap, electro, metal, rock 

Źródło: Zintegrowana karta dźwiękowa (Realtek ALC-887), ew. Creative Sound Blaster Audigy SE (SB0570, stara dźwiękówka, więc nie wiem czy jest sens używania jej - dajcie znać)
Oczekiwania: Celuję bardziej w słuchawki jasne oraz cenię sobie wyraźny bas. Będę używał ich bardzo dużo dziennie, więc nie chcę czegoś niewygodnego. W grach typu Rainbow Six Siege zależy mi na tym, aby móc poprawnie ocenić pozycję przeciwnika na podstawie odgłosów jego kroków.
Inne: Nie potrzebuję słuchawek z mikrofonem, chociaż zerknę na takie słuchawki - o ile są one rozsądną opcją. Zależy mi na tym, by były one zamknięte lub co najmniej półotwarte.

 

Aktualnie korzystam z tanich Sennheiserów HD201, lecz jestem zadowolony z ich brzmienia. Brakuje mi tylko trochę basu, ale za 60zł nie można wymagać cudów. Moje szczególne zainteresowanie wzbudziły ISK HD9999.

Edytowane przez _Viper_
Link to post
Share on other sites

HD201 oohhh tanie dobre słuchawki sam kiedyś miałem :) jak bym dobrze w szafie poszukał to znajdę działają do dziś tylko okropnie nauszynki się rozsypywały ta pianka pękała

 

Polecam AKG K240 Studio za 269 zł + zbieranie na kartę dźwiękową. HD9999 mają troszkę szerszą scenę, ale są zamknięte i na jak taką budowę scenę mają bardzo dobrą. AKG jest bardziej "okrągła" Pozycjonowanie podobne

Link to post
Share on other sites

Jestem graczem, głównie CS:GO (ale muzyki też słucham) i myślę, że wiem czego potrzebujesz.

 

Mam dźwiękówkę ALC-887 i Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Sennheiserek HD201 używałem od 2k11 roku i bardzo dobrze wspominam te słuchawki, do 1.6 były mega. Miałem słuchawki AKG K240 Studio i mam ISK HD9999 - obie pary były testowane w tym samym czasie. A kto wygrał w moim budżecie ~300 zł? Właśnie ISK. 

AKG są praktycznie bez basu (grają naturalnie i lekko), mają dość małe nauszniki i mogą być niewygodne dla osób z większą głową. ISK mają (dla wygody+większego basu) zdecydowanie zakrywające uszy, które również bardziej wyciszają otoczenie. 

HD9999 dobrze pozycjonują i K240 też, do muzyki również są dobrym wyborem, ale im więcej propozycji tym trudniejsza decyzja...

 

Generalnie. 

Moim zdaniem w tym budżecie - ISK HD9999 spełnią Twoje oczekiwania i będziesz z nich zadowolony (na integrze też zagrają dobrze). Działają już 4 miesiące tak, jak powinny. Jeśli miałbym zastanowić się nad AKG, to prędzej skusiłbym się na wersję MKII - lepsze wyposażenie, nauszniki. ISK pod tym względem wyposażenia miażdżą wersję AKG MKI. Jeśli chodzi o te podane słuchawki, każdy wybór uważam za udany.

 

Jeśli masz jakieś pytania, jeżeli chodzi o te słuchawki - pisz. Będę w stanie to pomogę.  :)

Link to post
Share on other sites

@blue father proszę nie opowiadać bzdur AKG K240 maja bardzo dobry bass, schodzący bardzo nisko. Tylko trzeba mieć do nich wzmacniacz, i to normalny a nie namiastkę zasilaną z USB jak w Prodigy Cube. Świetnie też reagują na podbicie basu nawet o +8dB więc można je zmienić w takie subwoofery nauszne że ho ho.

 

@_Viper_ Jeżeli chodzi o Creative Sound Blaster Audigy SE to trudno powiedzieć bo w zasadzie każda płyta główna ma inną integrę (nawet jeśli dwie płyty maja ten sam układ audio). Najlepiej zrobisz jak podepniesz i posłuchasz co ci bardziej pasuje. Na moje oko Audigy SE jest lepsza od naprawdę kiepskich układów zintegrowanych i porównywalna do tych lepszych. 

Słuchawki żeby były jasne i jednocześnie miały dobry dół i jednocześnie wygodne.. masz chłopie wymagania ;) na allegro właśnie znalazłem ci Beyerdynamic DT 770 80 Ohm które powinny jako tako grać z integry lub tej Audigy ale w perspektywie czasu przy takich słuchawkach pasowało by się rozglądnąć za lepszym źródłem albo choćby wzmacniaczem.

http://allegro.pl/sluchawki-beyerdynamic-dt-770-pro-80-ohm-i7227977810.html

Link to post
Share on other sites

W x-komie są dostępne AKG K240 MKII za 319zł (https://www.x-kom.pl/p/258837-sluchawki-przewodowe-akg-k240-mkii-czarne.html), minimalnie drożej od ISKów, więc mógłbym się nad nimi również zastanowić.

 


 

Słuchawki żeby były jasne i jednocześnie miały dobry dół i jednocześnie wygodne.. masz chłopie wymagania ;) na allegro właśnie znalazłem ci Beyerdynamic DT 770 80 Ohm które powinny jako tako grać z integry lub tej Audigy ale w perspektywie czasu przy takich słuchawkach pasowało by się rozglądnąć za lepszym źródłem albo choćby wzmacniaczem.

http://allegro.pl/sluchawki-beyerdynamic-dt-770-pro-80-ohm-i7227977810.html

 

Nie zamierzam kupować dźwiękówki w najbliższym czasie (chociaż chciałbym - i to bardzo) oraz są to słuchawki używane (mimo, że nowe kosztują ponad dwa razy tyle). Czy w tym wypadku nie wystarczyłyby mi po prostu ISKi lub AKG? 

 

 

Jestem graczem, głównie CS:GO (ale muzyki też słucham) i myślę, że wiem czego potrzebujesz.

 

Mam dźwiękówkę ALC-887 i Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Sennheiserek HD201 używałem od 2k11 roku i bardzo dobrze wspominam te słuchawki, do 1.6 były mega. Miałem słuchawki AKG K240 Studio i mam ISK HD9999 - obie pary były testowane w tym samym czasie. A kto wygrał w moim budżecie ~300 zł? Właśnie ISK. 

AKG są praktycznie bez basu (grają naturalnie i lekko), mają dość małe nauszniki i mogą być niewygodne dla osób z większą głową. ISK mają (dla wygody+większego basu) zdecydowanie zakrywające uszy, które również bardziej wyciszają otoczenie. 

HD9999 dobrze pozycjonują i K240 też, do muzyki również są dobrym wyborem, ale im więcej propozycji tym trudniejsza decyzja...

 

@blue father proszę nie opowiadać bzdur AKG K240 maja bardzo dobry bass, schodzący bardzo nisko. Tylko trzeba mieć do nich wzmacniacz, i to normalny a nie namiastkę zasilaną z USB jak w Prodigy Cube. Świetnie też reagują na podbicie basu nawet o +8dB więc można je zmienić w takie subwoofery nauszne że ho ho.

 

No to skoro do AKG potrzeba wzmacniacza aby były równie dobre, wydaje mi się, że odpowiednim wyborem dla mnie byłyby ISKi, którymi ciągle byłem zainteresowany, czyż nie? Czy jednak K240 MKII będą trafniejszym wyborem dla mnie?

Link to post
Share on other sites

Ciekawą opcją poza ISK HD9999 są inne ich słuchawki ISK MDH8500

https://www.ceneo.pl/53377532

Tańsze i oparte na Takstarach Pro80 (które posłużyły jako baza do stworzenia Kingston HyperX Cloud) czyli słuchawki oparte o system a'la Beyerdynamic zamiast a'la AKG. Osobiście poszedłbym w MDH8500. A słuchawek używanych nie trzeba się bać - modele znanych marek (jak Beyerdynamic czy AKG) ze średniej półki są na tyle dobrze wykonane że nawet 20-30 letnie modele będą w pełni sprawne techniczne i co najwyżej trzeba będzie wymienić nauszniki na nowe.

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu recenzji ISK HD9999, ISK MHD8500 oraz AKG K240 MKII wydaje mi się, że jednak zdecyduję się na słuchawki AKG i to one trafią do mnie najlepiej. Najwyżej się rozczaruję i zamienię je na ISK HD9999 - chociaż mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i K240 MKII mnie nie zawiedzie mimo braku solidnej karty dźwiękowej.

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Jak masz jakiś wzmacniacz stereo z wyjściem słuchawkowym albo w od biedy miniwierze to możesz podpiąć taki wzmacniacz do komputera i wtedy słuchawki już będą miały należyte zasilanie. W przeciwnym razie pozostaje zakup wzmacniacza słuchawkowego. Daj znać to sklecimy listę polecanych modeli.

Link to post
Share on other sites

Jak masz jakiś wzmacniacz stereo z wyjściem słuchawkowym albo w od biedy miniwierze to możesz podpiąć taki wzmacniacz do komputera i wtedy słuchawki już będą miały należyte zasilanie. W przeciwnym razie pozostaje zakup wzmacniacza słuchawkowego. Daj znać to sklecimy listę polecanych modeli.

 

Chętnie wysłucham propozycji, chociaż wątpię, że będę w stanie szybko kupić jakiś wzmacniacz (no chyba, że za niską kwotę).

 

Tak w sumie już zamówiłem te słuchawki ale mimo wszystko mam obawy że ISKi zagrają lepiej od K240 MKII bez wzmacniacza (na którego mnie niezbyt stać) i ciągle mam dylemat czy anulować zamówienie na K240 MKII czy nie.

Edytowane przez _Viper_
Link to post
Share on other sites

Każdy produkt kupiony wysyłkowo masz ustawowo prawo oddać w terminie 30 dni (jakby sprzedawca sapał coś to mu przypomnij że takie jest prawo i w razie czego numer do rzecznika praw konsumenta masz już przygotowany) także spokojnie możesz je sprawdzić i w razie czego odesłać.

Link to post
Share on other sites

Każdy produkt kupiony wysyłkowo masz ustawowo prawo oddać w terminie 30 dni (jakby sprzedawca sapał coś to mu przypomnij że takie jest prawo i w razie czego numer do rzecznika praw konsumenta masz już przygotowany) także spokojnie możesz je sprawdzić i w razie czego odesłać.

 

Słuchawki zamówiłem w x-komie, więc nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

AKG K240 to nie są stare Monitory, gdzie potrzeba dużej mocy do zasilania. Na laptopie też grają dość dobrze, niewiele różnią się od ISK HD9999 na zintegrowanej i obejdzie się bez wzmacniaczy (MDH8500 to basowe, do gier FPS nie wybrałbym ich) - nadal polecam Ci wybrać HD9999, na pewno będzie to dobra decyzja.  :)

Link to post
Share on other sites
AKG K240 to nie są stare Monitory, gdzie potrzeba dużej mocy do zasilania. Na laptopie też grają dość dobrze, niewiele różnią się od ISK HD9999 na zintegrowanej i obejdzie się bez wzmacniaczy (MDH8500 to basowe, do gier FPS nie wybrałbym ich) - nadal polecam Ci wybrać HD9999, na pewno będzie to dobra decyzja. :)
Jeśli MDH8500 są basowe to HD9999 to istny subwoofer kruszący żelbeton.

;-P

Link to post
Share on other sites

Za mną niecałe 8 godzin słuchania muzyki i grania na AKG K240 MKII. Nie są złe, chociaż ten lekko przygłuszony dźwięk przy słuchaniu muzyki mnie nie przekonuje - chociaż jak podłączam je do telefonu to grają czysto i nie mam na co narzekać. Do gier nawet się sprawdzają, nie ma na co zbytnio marudzić. Dam im jeszcze trochę czasu, chociaż te niewielkie przygłuszenie dźwięku podczas słuchania muzyki na komputerze mnie trochę irytuje, choć nie wiem czy tak być powinno (być może ze względu na to, że używam dość słabej karty dźwiękowej) czy też nie.

 

EDIT: Chyba jednak dam sobie z nimi spokój, na Audigy SE nie mogę ich tak skonfigurować, aby działały poprawnie, a na zintegrowanej karcie dźwiękowe brzmią słabo - zresztą na Audigy SE też mi się niezbyt spodobały. Będę chyba szukał czegoś innego.

 

Zależy mi na czystym dźwięku i żeby grały przyzwoicie na słabej dźwiękówce. Zależy mi na dobrej jakości podczas słuchania muzyki oraz dobrym pozycjonowaniu grach FPS. Po małej wpadce z AKG nie jestem pewien co do ISKów, dajcie znać czy się coś znajdzie dla takiej marudy jak ja  :/ Chętnie wziąłbym coś w deseń Sennheiserów HD 201 na sterydach - trochę więcej basu i lepszy dźwięk i będą to słuchawki idealne dla mnie.

Edytowane przez _Viper_
Link to post
Share on other sites

Jak u ciebie HD201 brzmią lepiej od K240 to masz naprawdę słaby sprzęt. I co to znaczy że nie udało ci się K240 skonfigurować na Audigy SE? Podpinasz do karty, wyłączasz wszystkie pseudo usprawnienia typu cmss-3D i grasz. A przygłuszony dźwięk to kwestia zdecydowanie zbyt małej mocy wyjściowej. Możesz ewentualnie wyjąc wkładkę akustyczną pod padami co ci da z dwa trzy decybele ale przesunie tonalnie słuchawki w górę to znaczy wyższe częstotliwości będą lepiej słyszalne a niższe słabiej.

Druga opcja jak ci się podobają HD201 to się weź za ich zmodowanie bo w formie w jakiej wyjechały z fabryki to te słuchawki cienko piszczą zamiast grać. Moje po przeróbce na model otwarty graja o półkę wyżej. Jak jesteś zainteresowny to pisz na priv opisze ci punk po punkcie co z nimi zrobić.

Link to post
Share on other sites

Jak u ciebie HD201 brzmią lepiej od K240 to masz naprawdę słaby sprzęt. I co to znaczy że nie udało ci się K240 skonfigurować na Audigy SE? Podpinasz do karty, wyłączasz wszystkie pseudo usprawnienia typu cmss-3D i grasz. A przygłuszony dźwięk to kwestia zdecydowanie zbyt małej mocy wyjściowej. Możesz ewentualnie wyjąc wkładkę akustyczną pod padami co ci da z dwa trzy decybele ale przesunie tonalnie słuchawki w górę to znaczy wyższe częstotliwości będą lepiej słyszalne a niższe słabiej.

Druga opcja jak ci się podobają HD201 to się weź za ich zmodowanie bo w formie w jakiej wyjechały z fabryki to te słuchawki cienko piszczą zamiast grać. Moje po przeróbce na model otwarty graja o półkę wyżej. Jak jesteś zainteresowny to pisz na priv opisze ci punk po punkcie co z nimi zrobić.

Przecież napisałem, jaki sprzęt posiadam - gdzie problem? Nieważne jak skonfigurowałem je na Audigy SE, zawsze był problem - ale raczej to wina karty. Jeśli będę zmuszony kupić lepszą dźwiękówkę, to i tak muszę zwrócić słuchawki.

 

Co to jest przygluszony dźwięk. Zdefiniuj proszę.

Stłumiony. Edytowane przez _Viper_
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przecież napisałem, jaki sprzęt posiadam - gdzie problem? 

Nigdzie. Po prostu integra, integrze nierówna. Tak jak pisałem na wstępie ta Audigy SE to żaden szał a raczej poziom co lepszych układów zintegrowanych. AKG K240 to są naprawdę przyzwoite słuchawki a twoje odczucia są spowodowane tym że nie masz wzmacniacza. Naprawdę nie masz co podpiąć do PC? Jakiejś miniwierzy stereo z wejściem AUX czy czegoś w tym stylu? Ewentualnie jeszcze sprawdź czy ci te słuchawki lepiej nie zagrają jak je podepniesz pod gniazdo słuchawkowe z przodu obudowy, bo czasami producenci płyt głównych dodają prosty wzmacniacz słuchawkowy pod to przednie gniazdo słuchawkowe.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Nigdzie. Po prostu integra, integrze nierówna. Tak jak pisałem na wstępie ta Audigy SE to żaden szał a raczej poziom co lepszych układów zintegrowanych. AKG K240 to są naprawdę przyzwoite słuchawki a twoje odczucia są spowodowane tym że nie masz wzmacniacza. Naprawdę nie masz co podpiąć do PC? Jakiejś miniwierzy stereo z wejściem AUX czy czegoś w tym stylu? Ewentualnie jeszcze sprawdź czy ci te słuchawki lepiej nie zagrają jak je podepniesz pod gniazdo słuchawkowe z przodu obudowy, bo czasami producenci płyt głównych dodają prosty wzmacniacz słuchawkowy pod to przednie gniazdo słuchawkowe.

 

Niestety wejście z przodu nie zmieniło nic. No trudno się mówi - nauczka na przyszłość. Nie wiem czy w tym wypadku wypada kupić i spróbować ISKów HD9999 czy może szukać czegoś innego (np. HyperX Cloudy) lub karta dźwiękowa za 100zł i słuchawki za 200zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...