Skocz do zawartości

Recommended Posts

#W10 #PING

Witam, jakiś czas temu z dnia na dzień z wolnego około 15gb na SSD zrobiło mi się wolne 200mb. Winowajcą okazały się (kolejne) update Windowsa pomimo wyłączonych wszelkich usług Windows Update etc. Stwierdziłem, że i tak miałem robić formata wiec go zrobiłem, pozwoliłem przy instalacji pościągać wszystkie aktualizacje (dla ciekawskich - ściągnęło 16gb), potem jeszcze dla pewności wyszukałem w windows update czy nic nie ma. Było pięknie to poinstalowałem sterowniki, wszelkie programy których używam etc. A potem standardowo dla mnie wyłączyłem usługę windows update, automatyczne aktualizacje we wszystkich programach, xbox etc, windows store. Jednak w dalszym ciągu dokuczał mi ping (normalnie po 20-30, teraz od 100 do 800). Mimo skoku pingu np. na TSie słychać mnie normalnie, nikogo też mi nie zacina, jednak w grach czy na TSie (gada się normalnie, ale wszelkie akcje typu przeniesienie, wejście na kanał, edycja kanału, pisanie etc. jest opóźnione) jest to zauważalne. Prędkości internetu na wszelkich speedtestach są normalne. Posiłkując się internetem powyłączałem też WindowsUpdate w gpedicie, oraz rejestrze jednak bez poprawy. System skanowałem MalwareBytes'em, oraz czyściłem Ccleanerem (wraz z błędami rejestru).
Na drugim komputerze a także urządzeniach mobilnych wszystko jest w porządku, podkusiłem się nawet do zobaczenia na płytce z UbuntuLive i tam również ping był normalny.
Spotkał się ktoś z czymś takim ? Jest to dość upierdliwe a ciągnie się już od kilku dni 1f641.png:(


Właśnie udało mi się naprawić problem, dla tych co mają podobny problem zamieszczam instrukcje:
1. Przejdź do C:\Program Files\WindowsApps
2. System nie będzie chciał cie wpuścić > zmień właściciela w kartach dostępu.
3. Przejmij pliki na własność (domyślnie należą do TrusterInstaller)
4. Jest tam kilka folderów od Windows Store - ja skasowałem wszystkie, tych co nie udało się usunąć mimo przejęcia plików na własność wyczyściłem ich zawartość i zmieniłem nazwe folderu na totalnie losowe znaki.
5. Reset i ping utrzymuje się na 18/19ms, żadnych problemów. 
 
Post zostawiam - może komuś się przyda.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...