Skocz do zawartości

Chłodzenie działa tylko przy wysokiej temperaturze.


Recommended Posts

Witam :),

Problem polega na tym, że ostatnio oddałem do serwisu mój komputer ponieważ zasilacz uległ spaleniu i zakupiłem nowy (silentiumpc vero l2). Zasilacz został zamontowany w serwisie, oraz przy komputerze zostało poprawione chłodzenie a mianowicie wygląda to tak "Witam, chlodzenie cpu bylo wpiete do sterowania chlodzeniem obudowy, wiec jedynie przepielismy je do gniazda sterowania temperatura procesora, niektore chipsety sterujac wentylatorem zaczynaja nim obracac od konkretnej wartosci, gdy procesor jest zimny wiatrak nie musi pracowac". Mam prośbę do osób obeznanych w tym temacie jak zmienić opcję, aby wiatrak kręcił się cały czas, a przy wzroście temperatury po prostu przyśpieszał, a nie włączał się tylko wtedy, gdy jest ona wysoka. Moje chłodzenie to Contac 21 a płyta główna to Gigabyte GA-B75M-D2V. Dodam, iż program speedfan nie wykrywa mi w ogóle chłodzenia, a zmiany w biosie co do prędkości wiatraków nic nie zmieniają. 

Liczę na waszą pomoc,

pozdrawiam :).

 

@EDIT Dodam iż zdjęcie z biosu wygląda w ten sposób https://imgur.com/a/XgtuJ

Edytowane przez Thejwidddd
Link to post
Share on other sites

Bawiłeś się zakładką "Slope PWM"? Tu powinieneś ustawić prędkość wentylatora. W zakładkach "CPU Fan Speed Control"  powinno być na "manual". Dopiero wtedy ustawisz obroty w zakładce "Slope PWM"

Twoja płyta  obsługuje wentylatory z PWM na obu gniazdach.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...