Skocz do zawartości

Recommended Posts

A zrób jeszcze jedną rzecz, ustaw sobie procka domyślnie, ram tak jak masz teraz i ściągnij sobie memtest64 i zapodaj na 10 minut.

Chodzi o to, żeby się nie okazało, że my proca testujemy a ramy nie są stabilne.

Link to post
Share on other sites

A więc tak !

przy 1.3 zawiecha kompa po chwili 

 

pozniej 1.325 i o dziwo eureka ! chodzi ! 15 minut testu nic sie nie wiesza a temperatura nie najgorsza bo caly czas 78-80 stopni 

 

martwi mnie tylko jedna rzecz , chyba że to jest normalne , dlaczego w CORE 3 na zdjeciu nie ma 100 % tak jak przy innych rdzeniach ?

02935149470cf.png

Link to post
Share on other sites

To znaczy, że masz błąd na rdzeniu czyli nie jest stabilny - wszystkie rdzenie/wątki mają mieć 100%.

To co ci mogę polecić to najpierw zająć się ramem by mieć 100% pewności czy jest stabilny, czyli proca dajesz na domyślne ustawienia i testujesz memtest64 dłuższy czas a nie tylko 10 minut.

Ewentualnie na szybko ustawiasz to 1.35V i testujesz P95 co najmniej godzinę, tylko ta temperatura :/.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

wracam do tematu :)!

ja chyba źle te testy robiłem ...

 

zrobiłem zegar na 3.7 i napiecie na 1.4V

ustawilem program OCCT tak jak ten Pan na filmie --> 



i wszystko działa , wyniki też mam takie same

 

tylko w programie OCCT ustawilem MEDIUM DATA TEST i też mam temperatury po 75-76 stopni.  w Large data test były te cyrki.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Witam !

 

Chciałem dziś podkręcić mojego ryzena 5 1600 

 

na filmikach z yt ludzie po prostu wchodzą w bios i ustawiają 3.8 zegar nawet bez podnoszenia napięcia i wszystko im śmiga , jest to możliwe ?(mają niby boxowe chłodzenie)

 

ja już przy podkręceniu do 3.4  przy 20 minutowym stresstescie programem OCCT łapię temperature ok 74 stopnie która się utrzymuje.

 

przy 3,8 i napięciu 1.4  przy odpaleniu OCCT komp w ogóle się wiesza po 30 sekundach

 

co może być nie tak ?

czesc  fff   zapominasz o pewnej podstawie   o paście  na procka  słyszałem już wiele  bzdetów   ze np tylko najdrozsza jest najlepsza to stek bzdyr  najważniejsze to  by pasty była odpowiednia ilosc czyli nie za duzo ani nie za mało mam taki sam procek podkrencilem go bez zmiany napiecia do 3,925 mhz i pociongnol przy  3,75 i przy 4000  zacinał sie  bez zmiany napiecia zasilacz biedny tylko 500 wattt  muj ryzen ciongnie na podstawowym napieciu bez krencenia do 3,9 mhz    ale zawiesil by sie po 20 minutach zapewne wiec spokojnie na standart napieciu  pociongniie 3,6/3,7   to nabezpieczniesze podkrencenie    i jeszcze o pascie pasta nie moze byc zbyt stara  jesli jest  troche stara tz dlugo ja uzywasz to  trza ja raz na jakis czas wymienic   nalozyc  jeszcze raz  wyczyscic stara i nalozyc tylko odpowiednia ilosc!   i wtedy robic testy  bezpiecznym programem ryzen master!   krencenie przez program jest troche klopotlkiwe mimo ze sie da  lepsze osiagi sa  podkrencania przez bios  bo wtedy uklady procesora maja  od startu pc  maja zadane informacje jak i poczadkowy start czestotliwosci  ja mam paste za 8 zł i potrafie podkrencic do 3,925 ae zapewne po pul godziny  sie zawiesi   wiec najlepsze taktowanie   to 3,7 max a  bezpieczne  to 3,6 spokojnie powinno isc na standartowym napiciu  i temperatury nie sa wysokie  mimo ze producent podaje ze  w trybie turbo  on ma 3,4  to itak mozna spokojnie do 3,6 go  krecic  ajesli ta czenstotliwosc ma byc podczas gry to mozna dobic napiecie o  0,25 / 0,50 i mozna w biosie predkosc wentylatora podniesc o 1/3%  i spokojnie da rade!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...