Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Chciałem dziś podkręcić mojego ryzena 5 1600 

 

na filmikach z yt ludzie po prostu wchodzą w bios i ustawiają 3.8 zegar nawet bez podnoszenia napięcia i wszystko im śmiga , jest to możliwe ?(mają niby boxowe chłodzenie)

ja już przy podkręceniu do 3.4  przy 20 minutowym stresstescie programem OCCT łapię temperature ok 74 stopnie która się utrzymuje.

 

przy 3,8 i napięciu 1.4  przy odpaleniu OCCT komp w ogóle się wiesza po 30 sekundach

 

co może być nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Płyta biedna niestety.

Zainstaluj sobie hwinfo64, zaznacz przy włączaniu sensors only i w zakładce gdzie masz nazwę procka(nie płyty) zobacz(przy ustawieniu domyślnym procka) do jakiego napięcia ci spada podczas np Cinebench. Jak nie będziesz wiedział, które to wklej mi foto z hwinfo to sam sobie zobaczę.

Link to post
Share on other sites

Ustaw sobie w biosie taktowanie na 3700MHz, napięcie dla procka 1.3V i zobacz czy ci przejdzie bez zwiechy Cinebencha tak z 10 razy.

Proponuję na ten czas zdjąć bok obudowy i w trakcie testu podczas pierwszego przejścia przed następnym odczekaj aż procek trochę ,,ochłonie,,.

Wklej ponownie tą zakładkę z hwinfo.

Jakie masz taktowanie ramu bo widzę, że płyta spore napięcie dla soc ustawiła?

Musisz też pamiętać o tym, że dołączany cooler jest do proca z tdp 95W i po przekroczeniu pewnej bariery w oc temperatura zaczyna szybko rosnąć. Ja swojego R7 1700 ustawiłem właśnie na 3700MHz na 1.3V(1.23V przy pełnym obciążeniu) i tempy też były wysokie a testowałem jak na zewnątrz były jeszcze minusowe temperatury przy zdjętym boku obudowy i otwartym oknie :) .

Link to post
Share on other sites

ustawilem 3000 dla ramu

 

bo mam taki ram 
https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/corsair-vengeance-low-profile-ddr4-2-x-4gb-3000-cl15.bhtml

 

co do obudowy bok mam zdjęty ale komp ogólnie trochę się dusi bo jest w szafce w biurku , w tylnej czesci biurka są wycięte duże dziury dla wentylacji

Edytowane przez pawellaby
Link to post
Share on other sites

Pytam o ram bo mobas ci spore napięcie dla soc ustawił ale to pewnie dlatego, że pod obciążeniem jest pewnie spory vdroop.

Ale tym się można potem pobawić ustawiając np 1.075V w biosie bo może tyle wystarczy.

Link to post
Share on other sites

ogolnie co do ramu to mam zaznaczony xkomp i recznie ustawilem ddr4 3000 , napiecia dla ramu nie zmienialem zostawiłem auto

dla proca zmieniam tylko tą głowna wartość na 1,3V tak jak pisałeś

 

wrzucam Ci zdjęcie z 10 testu cinbench (nie wywaliło mnie ani nic się nie zwiesiło) , pomiedzy testami robilem ok 5-7 sekundowe przerwy.

 

330eddf3b91fe.png

Link to post
Share on other sites

Wstępnie można powiedzieć, że jest stabilny.

Możesz teraz spróbować na 3800MHz przy tym samym napięciu ale jest spore prawdopodobieństwo, że się wywali.

Nie chcę też żebyś za wysoko z napięciem szedł bo płyta jest biedna, ja mam Asusa Prime X370 i tam jest mocna sekcja więc jest inna rozmowa.

Dla mnie ostatecznym sprawdzianem stabilności proca jest zawsze Prime95.

Jak ci się przy 3800MHz na 1.3V wywali to możesz spróbować przy 1.35V ale to max co bym dał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...