Skocz do zawartości

Kabel koncentryczny jako nośnik internetu w domie.


Recommended Posts

Witam wszystkich,

z góry napiszę, iż szukałem trochę przejściówek/modemów itp. do tego zastosowania. A mianowicie, w domu mam poprowadzoną instalację kabla antenowego, którą chciałbym wykorzystać do rozprowadzania internetu w domu ze względu na trudności w rozprowadzaniu internetu przez wifi. Ale najpierw wprowadzę w temat, a więc mam modem/router z lte (d-link dwr921) i w domu odbiera sygnał dosyć słabo, ok. 55%. Natomiast, aby podłączyć go do anteny zewnętrznej muszę go postawić na strychu gdzie mogę bezproblemowo to zrobić, lecz wtedy zasięg wifi jest jeszcze gorszy w domu, a nawet nienadający się do użytku. I teraz chciałbym wykorzystać instalację kabla antenowego i usytuować drugi router w dogodnym miejscu w domu, lecz potrzeba mi jakiejś przejściówki, aby podłączyć router na strychu i na dole do tej instalacji. Ma ktoś jakiś pomysł czym to można zrobić i czy da się?

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Witaj. Kiedyś to się nazywało hub z bnc i pracowało najczęściej z prędkością do 10mbit/s. Sprzęt z poprzedniej epoki niedostępny dziś. Można Ethernet przesyłać po gniazdkach 230v w domu w ramach tej samej fazy.

Dzięki za odpowiedź, ale myślałem, iż jeśli kable od anteny do routera są tymi koncentrycznymi, to i prędkość na takiej instalacji nie powinna być wolniejsza, ale widać, iż to zamierzchłe czasy z wykorzystaniem tego i nic pewnie tutaj nie rozwinięto...

Link to post
Share on other sites

Kabel kablowi nierówny. Różnią się impedancją falową, tłumienie. Naprawdę nie możesz gdzieś położyć kilku metrów skrętki? Sprawdź, może zejście ze strychu na najwyższy poziom ci już bardzo poprawić zasięg. Jeśli tak, to masz do przebicia raptem jedną ścianę. Jeśli ten twój koncentryk jest w peszlu, to spróbuj go wyciągnąć i w tej samej rurze puścić skrętkę.

Link to post
Share on other sites

Dziwne Ja też mam router na strychu i ASUS RT-AC68U świetnie sobie tam radzi. Dach mam z blacho-dachówki i nie mam żadnych problemów z zasięgiem w całym domu i po za nim. Musisz zainwestować w sprzęt bo na router za 100 zł raczej nie masz co liczyć. Jeśli nie chcesz routera kolega wyżej przedstawił alternatywę w postaci instalacji z urządzaniami przesyłającymi sygnał po sieci 230V. Kabel antenowy nie nadaję się do transmisji sygnału na duże odległości zbyt mocno tłumi i nawet w domowych instalacjach są konieczne wzmacniacze sygnału by można było coś odbierać z anteny naziemnej DVBT.    

Link to post
Share on other sites

Jedyna forma transmisji danych po koncentryku antenowym o impedancji 75Ω to DOCSIS - zupełnie hipotetyczna w warunkach domowych. 10Base2 używał kabla RG58 o impedancji 50Ω a o 10BROAD36 to ja tylko w Wikipedi czytałem, nigdy tego sprzętu nawet nie widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Jedyna forma transmisji danych po koncentryku antenowym o impedancji 75Ω to DOCSIS - zupełnie hipotetyczna w warunkach domowych.

 

Na dzień dzisiejszy dla zastosowań domowych jest jej odmiana czyli MoCA.

W Polsce nie widzę dostępnego sprzętu ale w USA są. 

Link to post
Share on other sites

Ściąganie specjalnych urządzeń z USA do transmisji po kablu antenowym to będzie raczej kiepska inwestycja. Takie urządzenie na pewno nie będą tanie i może być kłopot z ich poprawną konfiguracją ze względu na inne standardy obowiązujące za oceanem. Natomiast urządzenia Powerline nie wymagają żadnej konfiguracji działają od razu po podłączeniu i mają duży zasięg nawet 500 m. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...