Skocz do zawartości

Corsair Hydro Series H100i v2 + i7-8700k + Z370 Aorus Gaming 3


Recommended Posts

Cześć,

dziś założyłem chłodzenie z tematu do procesora i7. Na procesor użyłem pasty Accura Heat Absorber 9X Gray. Wydaje mi się że coś jest nie tak, w związku z czym ma dwa pytania:

 

1.Po pierwszym uruchomieniu, zauważyłem, że temperatura pokazywana w biosie  rośnie od 33 stopni do 90 stopni Celsjusza. Czy takie zachowanie jest poprawne? Powinien coś zmienić w UEFI? Na różnych forach różnie piszą że to normalne dla tych procesorów na innych że nie, jak jest naprawdę?

 

2. Drugie pytanie czy gdy po podłączeniu pompy pod CPU FAN i Corsair Linka pod usb1 ( wtyczka na płycie) powinienem widzieć obroty w menu UEFI?

 

Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak.Może źle założone chłodzenie (robiłeś to już kiedyś ?) Nie wiem kto i gdzie pisał,że to normalne,ale pisał bzdury. A jak temperatura rośnie do 90 stopni to co się dalej dzieje ? Coś mi się wydaje,że źle podłączyłeś urządzenie...

Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak.Może źle założone chłodzenie (robiłeś to już kiedyś ?) Nie wiem kto i gdzie pisał,że to normalne,ale pisał bzdury. A jak temperatura rośnie do 90 stopni to co się dalej dzieje ? Coś mi się wydaje,że źle podłączyłeś urządzenie...

 

Tak zakładałem Intelowego BXTS13X. Jaka powinna być temperatura tego i7? Po osiągnięciu 90 stopni temperatura stabilizuje się na tej wartości. 

Pompy nie dokręcałem do procesora na maksa, ręcznie aż do oporu, śrubkami na skos.

Link to post
Share on other sites

To jest źle,to jakaś kosmiczna temperatura. Myślę,że pompa nie pracuje i stąd ta temperatura. Powinna być ok. 30-tu stopni.. Zobacz po chwili ręcznie,czy jest różnica w temperaturze rurek doprowadzającej i odprowadzającej płyn chłodzący. Może źle przylega do procesora. 

Link to post
Share on other sites

To jest źle,to jakaś kosmiczna temperatura. Myślę,że pompa nie pracuje i stąd ta temperatura. Powinna być ok. 30-tu stopni.. Zobacz po chwili ręcznie,czy jest różnica w temperaturze rurek doprowadzającej i odprowadzającej płyn chłodzący. Może źle przylega do procesora. 

 

Rurki są zimne, sprawdziłem po jakiś 10-15 minutach od uruchomienia kompa. Jest jakiś soft który mi powie czy pompa chodzi?

Link to post
Share on other sites

Soft ci nie potrzebny. Pompka nie pracuje. Gdyby pracowała,jedna z rurek przewodzących była by cieplejsza. Albo zepsuta pompka,albo złe podłączenie jej  zasilania...

 

Heh... mam nadzieje że to drugie. Pokombinuje z zasilaniem aczkolwiek wg instrukcji jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Wczoraj bylem w x-komie (tam kupowałem chłodzenie), okazało się że sprzęt jest do wymiany, na szczęście mogłem go oddać. Popka nie działa i był jakiś problem z Corsair link ( na innych kablach usb nie działał). Kupiłem Dark Pure zamiast H100i v2 także, tak się skończyła moja przygoda z chłodzeniem cieczą od Corsaira :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...