Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Corsair Hydro Series H100i v2 + i7-8700k + Z370 Aorus Gaming 3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedi_alan

jedi_alan
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 21:13

Cześć,

dziś założyłem chłodzenie z tematu do procesora i7. Na procesor użyłem pasty Accura Heat Absorber 9X Gray. Wydaje mi się że coś jest nie tak, w związku z czym ma dwa pytania:

1.Po pierwszym uruchomieniu, zauważyłem, że temperatura pokazywana w biosie  rośnie od 33 stopni do 90 stopni Celsjusza. Czy takie zachowanie jest poprawne? Powinien coś zmienić w UEFI? Na różnych forach różnie piszą że to normalne dla tych procesorów na innych że nie, jak jest naprawdę?

2. Drugie pytanie czy gdy po podłączeniu pompy pod CPU FAN i Corsair Linka pod usb1 ( wtyczka na płycie) powinienem widzieć obroty w menu UEFI?

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8190 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 marzec 2018 - 21:42

Coś jest nie tak.Może źle założone chłodzenie (robiłeś to już kiedyś ?) Nie wiem kto i gdzie pisał,że to normalne,ale pisał bzdury. A jak temperatura rośnie do 90 stopni to co się dalej dzieje ? Coś mi się wydaje,że źle podłączyłeś urządzenie...

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#3 jedi_alan

jedi_alan
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 21:56

Coś jest nie tak.Może źle założone chłodzenie (robiłeś to już kiedyś ?) Nie wiem kto i gdzie pisał,że to normalne,ale pisał bzdury. A jak temperatura rośnie do 90 stopni to co się dalej dzieje ? Coś mi się wydaje,że źle podłączyłeś urządzenie...

Tak zakładałem Intelowego BXTS13X. Jaka powinna być temperatura tego i7? Po osiągnięciu 90 stopni temperatura stabilizuje się na tej wartości. 
Pompy nie dokręcałem do procesora na maksa, ręcznie aż do oporu, śrubkami na skos.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8190 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 22:05

To jest źle,to jakaś kosmiczna temperatura. Myślę,że pompa nie pracuje i stąd ta temperatura. Powinna być ok. 30-tu stopni.. Zobacz po chwili ręcznie,czy jest różnica w temperaturze rurek doprowadzającej i odprowadzającej płyn chłodzący. Może źle przylega do procesora. 

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#5 jedi_alan

jedi_alan
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 22:10

To jest źle,to jakaś kosmiczna temperatura. Myślę,że pompa nie pracuje i stąd ta temperatura. Powinna być ok. 30-tu stopni.. Zobacz po chwili ręcznie,czy jest różnica w temperaturze rurek doprowadzającej i odprowadzającej płyn chłodzący. Może źle przylega do procesora. 

Rurki są zimne, sprawdziłem po jakiś 10-15 minutach od uruchomienia kompa. Jest jakiś soft który mi powie czy pompa chodzi?

• 0

#6 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8190 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 22:50

Soft ci nie potrzebny. Pompka nie pracuje. Gdyby pracowała,jedna z rurek przewodzących była by cieplejsza. Albo zepsuta pompka,albo złe podłączenie jej  zasilania...

• 0

#7 jedi_alan

jedi_alan
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 23:21

Soft ci nie potrzebny. Pompka nie pracuje. Gdyby pracowała,jedna z rurek przewodzących była by cieplejsza. Albo zepsuta pompka,albo złe podłączenie jej  zasilania...

Heh... mam nadzieje że to drugie. Pokombinuje z zasilaniem aczkolwiek wg instrukcji jest dobrze.

• 0

#8 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8190 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 23:23

Ja mam H80i i raz ją wysyłałem na gwarancję właśnie przez pompkę...

• 0

#9 WaltKowalski

WaltKowalski
  • Pasjonat

• 823 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 10 marzec 2018 - 23:26

najłatwiej sprawdzisz pompkę po przez jej dotknięcie jak są wibracje to chodzi, ale może się również okazać, że chodzi, ale nie wprawia w ruch cieczy więc jest wtedy uszkodzona  

Użytkownik WaltKowalski edytował ten post 10 marzec 2018 - 23:27

• 0

CPU: i7 4790k@4,7GHz - 1.270v, Cooler: Alphacool Eisbaer 420mm, Mobo: Msi Z97 gaming 5,  Ram: 24GB G.skill Tridentx 2400MHz cl10, GPU: Asus r9 FuryX, PSU: Seasonic Xseries 750w, Case: Be quiet! Dark Base PRO 900 , HDD: Seagate Barracuda 1TB, SSD: Kingston Hyperx 120gb

#10 jedi_alan

jedi_alan
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 15:30

Dzięki za pomoc. Wczoraj bylem w x-komie (tam kupowałem chłodzenie), okazało się że sprzęt jest do wymiany, na szczęście mogłem go oddać. Popka nie działa i był jakiś problem z Corsair link ( na innych kablach usb nie działał). Kupiłem Dark Pure zamiast H100i v2 także, tak się skończyła moja przygoda z chłodzeniem cieczą od Corsaira :(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych