Skocz do zawartości

Komputer do gier typu wiedźmin 3


Recommended Posts

Chcę złożyć zestaw do gier. Nie mam określonego budżetu, chciałbym by gry typu wiedźmin 3 umożliwiły mi komfortową grę na wysokich ustawieniach w 1080p. Posiłkując się materiałami w internecie złożyłem samemu jednostkę, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

 

Procesor: Intel Core i5-8400

Płyta główna: ASRock Z370 PRO4

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Ram: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 550W

Obudowa: Fractal Design Define C

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SSD: Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG

HDD: Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600 (ST2000DM006)

 

Mam jednak kilka wątpliwości, które mam nadzieję uda mi się rozwiać zadając te pytania:

 

Karta graficzna

Czy zamiast wersję od Gigabyte warto wziąć:

Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

Zdaje się, że wydajność podobna, natomiast różnica w cenie to prawie 200zł.

 

Zasilacz

Wymieniony zasilacz raczej rzadko znajduje się na listach typu "polecane zestawy komputerowe", aczkolwiek w wielu miejscach można przeczytać o jego mocnych zaletach. Czy jego dość wysoka cena wpływa na to, że tak rzadko jest plasowany na polecanych listach, czy może nie jest to najlepsza opcja w zestawie z podobnymi komponentami co moje?

 

Obudowa

Przy wyborze obudowy z góry ignorowałem te, które nie są wyciszone. Pomimo tego, że zestaw będzie skierowany na gry chciałbym, by budowa wyciszała całą jednostkę. Znalazłem również inne wyciszone obudowy:

 

be quiet! Pure Base 600 Window Orange

SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

 

Czy powinienem zainteresować się którąś z wymienionych?

 

SSD

Wymieniony Plextor znacznie częściej pojawia się na forach internetowych jako polecany, jednak na papierku lepsze parametry w tej samej cenie oferuje:

Patriot Hellfire 240GB M.2

 

Dla porównania:

Patriot Hellfire

Szybkość odczytu [MB/s]: 3000

Szybkość zapisu [MB/s]: 2200

 

Plextor:

Szybkość odczytu [MB/s]: 2000

Szybkość zapisu [MB/s]: 900

 

HDD

Wiem, że wybór jest dość trudny, gdyż każdy ma swoje doświadczenia z dyskami, jednak zaryzykuję. Do wyboru są modele innych producentów, np. 

WD BLACK 

Toshiba P300

Czy Segate będzie najlepszym wyborem?

 

Nie mam określonego budżetu, więc chętnie dopłacę do jakiegoś komponentu, jeśli będzie warto. Nie chcę ciąć kosztów, ale zbudować jednostkę, która będzie cicha i wydajna.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zdaje się, że wydajność podobna, natomiast różnica w cenie to prawie 200zł.

Dual ma głośniejsze i mniej wydajne chłodzenie, o ile masz ją 200zł taniej dla wersji 6GB to możesz brać.

 

 

 

Czy jego dość wysoka cena wpływa na to, że tak rzadko jest plasowany na polecanych listach, czy może nie jest to najlepsza opcja w zestawie z podobnymi komponentami co moje?

Mnie tam polecane nie interesują bo do każdego podchodzę indywidualnie. Focus Gold to bardzo dobra jednostka, zasilacz na lata. W cenie 350zł alternatywą jest tylko Corsair RM550X.

 

 

 

e quiet! Pure Base 600 Window Orange

Albo okno albo wyciszenie, obudowa w tym budżecie bez piwnicy na PSU trochę ja skreśla. Define C jest lepiej wykonaną skrzynką od M70 

 

 

 

jednak na papierku lepsze parametry w tej samej cenie oferuje:

Patriot nie jest wcale szybszy, szczególnie jeśli jest zapełniony.http://www.anandtech...n-nvme-tested/4

Helifre łapie throttling,przez co traci sporo na wydajności.

 

M8PeG 256GB jest tańszym i realnie szybszym dyskiem, do tego dłuższa 5 letnia gwarancja i radiator.

 

 

 

Do wyboru są modele innych producentów, np.  WD BLACK  Toshiba P300 Czy Segate będzie najlepszym wyborem?

Black głośny i drogi, celuj w P300 od Toshiba. 


Z chłodzeniem możesz spokojnie zejść do Fera 3, ze stockowym i5 4800 i tak będzie cicho i chłodno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...