Skocz do zawartości

Nowy DELL Inspiron 7577 - problem z wydajnością


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z nowo zakupionym laptopem.

 

Konfiguracja:

Procesor Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)
Pamięć RAM 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
Dysk twardy 256 GB SSD M.2 PCIe + 1000 GB SATA 5400 obr.
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q 6144 MB GDDR5 (pamięć własna)
System operacyjny Windows 10 Home
 
Windows zaktualizowany do najnowszych wersji, sterowniki również - przede wszystkim chodzi o kartę graficzną. W GeForce Experience opcja nastawiona na najwyższą jakość. Usunąłem większość defaultowych aplikacji oraz wyłączyłem maksymalnie jak się da zbieranie informacji przez Microsoft.
Zainstalowany ESET NOD32 w wersji płatnej
 
Problem tkwi w spadkach wydajności systemu, czasem proces Systemu zajmuje do 20% użycia procesora, przy wyświetlaniu tylko pulpitu. Eksplorator plików z poziomu paska startowego strasznie wolno się uruchamia (1-2 sek), po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na pulpit lub wewnątrz okna eksploratora plików następuje zawieszenie systemu na około 1-2 sek i dopiero potem ukazuje się okienko (w celu odświeżenia itp).
 
Problem w czasie grania - Assassin's Creed Origins oraz Star Wars: Battlefront 2, oba tytuły ustawione na detale średnie. Karta graficzna zaczyna strasznie głośno dawać o sobie znać, spadki w wyświetlaniu klatek oraz nagrzewa się do dużych temperatur (dokładnie temp nie mierzyłem, górny panel obudowy gdzie znajduje się karta aż parzy przy dotknięciu)
 
Poprzednio miałem Dell Inspiron 7559 identyczna konfiguracja tylko procek o generację niższy oraz karta graficzna GTX 960M z moich obserwacji wynika, że poprzedni model był o niebo lepszy i w czasie zwykłego użytkowania komputera jak i w czasie grania. Wszystkie akcje były wykonywane płynnie, bez żadnych spadków wydajności ani zacięć.
 
Co może być powodem takiego tragicznego działania laptopa? Patrząc na konfigurację raczej takie problemy nie powinny mieć miejsca.
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

W czym ma pomóc wyłączenie zintegrowanej karty? Nie ma problemów ze zmianą kart, bez obciążenia 3d laptop cicho pracuje. Zauważalny jest moment przełączenia na kartę nvidii dopiero przy obciążeniu. Przeprowadzałem również badanie kart 3DMark'iem i problemów z tym tez nie było.

Link to post
Share on other sites

przemohawryl

Do pomiaru wydajości cpu i gpu uzyj 3dmarka i sprawdz czy w normie  tj moze wklej go to sie oceni skoro mówisz że jest ok .....

Co  do pulpitu i 20% to zdecydowanie za duzo.Sprawdz co tyle podkrada w procesach ,moze załapałeś trojana lub koparke

Sprawdz tez w  cpu-z czy masz dual chanell no bo dzisiaj bez tego jest bardzo słabiusio w grach , nie wazne jaki byś mocny cpu miał np na pcetowych może skrajnie dojśc do 50%  ;)


https://youtu.be/58PboimKOwA?t=169


https://youtu.be/Qu4v8-GTay0?t=135

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Zaraz wrzucę pomiary z 3DMark.

 

Proces "System" skacze mi z wykorzystaniem procesora.

O trojanie raczej nie ma jak mówić, bo tak jak napisałem w temacie jest to nówka sztuka laptop. Przed chwilą jeszcze przeinstalowałem laptopa i to samo się dzieje.

 

W CPU-Z mam Single channel, zależne to jest od wykorzystanych pamięci ram czy samego procka?

 

Co do kliknięć prawym przyciskiem myszy i blokowaniem na chwilę całego komputera w menedżerze zadań nie widzę niczego by coś nagle podskakiwało w wykorzystaniu procesora

Edytowane przez przemohawryl
Link to post
Share on other sites

 

W CPU-Z mam Single channel, zależne to jest od wykorzystanych pamięci ram czy samego procka?

No  cóz wyglada na to ze laptop ma 2 złacza i 1 kość w 16 gb.

Troche bez sensu bo ten laptop nigdy nie skorzysta z 32 gb ram w grach bo gpu za słabe i lepsze byłoby 2x 8

Kolega wyzej moze mieć  racje co do aktualizacji win

Sprawdz w asasin orgins ile masz gpu load

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja na maksa jest przez 4 dni przed reinstalacją dzisiejszą klikałem tylko na windowsowe okno aktualizacji by sprawdzilo czy cos nowego jest i nic.

 

Jakieś dobre programy darmowe do pobrania temp cpu i gpu są? Bo z tego co patrze to każda ma jakieś trialowe ograniczenia

Link to post
Share on other sites

W czym ma pomóc wyłączenie zintegrowanej karty? Nie ma problemów ze zmianą kart, bez obciążenia 3d laptop cicho pracuje. Zauważalny jest moment przełączenia na kartę nvidii dopiero przy obciążeniu. Przeprowadzałem również badanie kart 3DMark'iem i problemów z tym tez nie było.

 

Ano w tym, że ja tak rozwiązałem problem z https://www.x-kom.pl/p/393491-notebook-laptop-173-dell-inspiron-5770-i5-8250u-8g-1281000-10pro-r530.html. Po odpaleniu klienta poczty, przeglądarki, ERPa (który na sprzęcie sprzed 10 lat śmiga) i uwaga! Pasjansa - nie dało się korzystać z lapka, zwyczajnie opóźnienia były po kilkanaście sekund. Co ciekawe, bez włączonego pasjansa wszystko działało jak trzeba.Komunikaty w event viewer były np takie: Szybkość procesora 7 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu. Po wyłączeniu karty na procku problem zniknął.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę ci doradzić coś,co jakiś czas temu zrobiłem z asusem żony (nowym). Wywaliłem wszystko co tam było,postawiłem system na nowo i wgrałem tylko to,co było niezbędne do jego prawidłowego działania. Pominąłem wszelkiego rodzaju pierdoły wgrane przez producenta. Według niego miały pomóc a według mnie,niepotrzebnie obciążały . I w ten sposób,laptop stał się nowszy niż nowy...:) Szybkość działania wzrosła o ok.20%...

Link to post
Share on other sites

Mówisz o wersjach mobile  ?


gtx 980 m 3DMark - Fire Strike Graphics 1920x1080
darkred_pixel.gif
min: 9227     avg: 9697.6     median: 9682 (24%)     max: 10489 Points

Gtx 1060 m 3DMark - Fire Strike Graphics 1920x1080
darkred_pixel.gif
min: 10708     avg: 11469.4     median: 11447.5 (28%)     max: 12298 Points
 
Po  prostu 980 w mobile jest przycieta  w 1060 nie wzgledem wersji pc

Jeżli  masz słaby wynik ogólny lub   cpu to może dual  chanell lub cos podkrada moc cpu

Sam duall w stopniu minimalnym ma wpływ na wynik grafiki

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Max-Q-GPU-Benchmarks-and-Specs.224734.0.html


Te karty sa blisko siebie i róznia sie tylko  mhz-cami

Warto  byłoby sprawdzic termal  trottling w nvidia inspector bo były  tu juz tematy że karty przygotowane na niskie tpd juz od 65 stopni zbijaja mocno mhz


Gtx 1060Max-Q 3DMark - Fire Strike Graphics 1920x1080
darkred_pixel.gif
min: 9992     avg: 10224.4     median: 10263 (25%)     max: 10349 Points
Link to post
Share on other sites

Też mam tego lapka i nowy assasin mam na full hd i wysokie i się nie tnie nic :) co do grzania hmm mój sie nie grzeje ale wentylatory chodzą na maxa .

 

Co do prawego kliku czytałem na zagranicznych strona, że to wina sterowników INTELa - pewnie wyjdzie update w marcu/kwietniu.

 

Co do wydajności grasz na baterii czy zasilaczu?bo jest spora różnica wydajności jak podłączy się zasilacz. Ja gram na zasilaczu a w dell power manager ustawiłem ustawienie akumulatora na GŁÓWNIE Z ZASILACZEM

Link to post
Share on other sites

 

A ja widze że  bez szału i od razu powiem ze to przez single  chanel .Z dualem byłoby znacznie wiecej fps

Nie powiem ile bo nie ma gpu load ale cpu leci na 100%  a  fps nie  jest jakiś powalajacy  ;)


https://www.3dmark.com/fs/14227469

bez oc i z oc

https://www.3dmark.com/fs/14310051

wiec masz normalny wynik

 

Do  tego jest wpis ze  robił uV

H3IN3KY Gaming

with overclocking GPU and undervolt CPU , I do 9410 points on 3D mark firestrike . And when i use stock value i do 8302 points

 

Widocznie powert limit stopuje


Dla mnie masz za duze oczekiwania wzgledem tego  co kupiłes a brak dualla w  niektórych grach moze spowodować nizsze fps

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...