Skocz do zawartości

SSD ~256GB na SATA III do 400zł. Brak Iridium Pro w sklepach.


Recommended Posts

Cześć, szukam SSD na SATA III 240 lub 256 GB w cenie do 400 zł(ewentualna dopłata te 10, czy 20 zł)
Dzisiaj sprawdziłem w necie i obdzwoniłem salony, i nigdzie nie ma polecanego Iridium Pro.
Najlepiej jakby był dostępny od ręki w sklepach w GOP, bo najpóźniej w sobotę muszę go mieć już u siebie.
Pomóżcie coś wybrać, bo z tym Iridium to nieźle mnie załatwili :D

Link to post
Share on other sites

@smoke Tego Kingstona nie ma z allegro na Śląsku a w sklepach stacjonarnych jak jest to za drogi(min. 450 zł),
@kokosnh 480 GB nie potrzebuję, w dodatku cena zdecydowanie za wysoka. Z tego bino nie zdążą wysłać do soboty,
@HAKELBERY To jest inna, nowsza wersja. @kokosh odradzał jego kupno w innych tematach.

Link to post
Share on other sites

chyba właśnie zostaniesz postawiony przed wyborem 
Transcend SSD370 256GB
goodram IRDM 240GB 
lub samsung 860 evo 250GB z SSD na TLC 
Z nich wszystkich 860 evo ma najlepszy kontroler + ma duży bufor pseudoSLC (choć ok 13GB nie jest znowu wiele w porównaniu z wersją 500GB, która ma gdzieś z 50GB ) więc będzie go to ratować przed szybkością kostek TLC przy małej ilości pakietów.  

Link to post
Share on other sites

Pod taki zestaw:

Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/

Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX

Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)

LG GH24NSD1 SATA (black)

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCI-E/

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

 

Ewentualnie polecano mi trochę tańsze chłodzenie (pytanie jakie?) i płytę MSI Z370 Tomahak oraz zmianę zasilacza na Seasonic 550W Gold.

 

Max za ten zestaw 4700-4800.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ewentualnie polecano mi trochę tańsze chłodzenie (pytanie jakie?)
no niżej bym nie schodził 

 

płytę MSI Z370 Tomahak

Jak coś to na AsRock Z370 Extreme4 599zł (o wiele lepsza sekcja zasilania, Tomahak ma lepszą sekcję od Pro4, ale nie warta dopłacania jak masz 70zł drożej Extreme4) 

 

Seasonic 550W Gold
Dobry "tani" zasilacz

Oczywiście do każdej z tych płyt będzie PX-256M8PEGPX-256M8PEGN kompatybilny (jeśli sam nie składasz to bym brał wersję z radiatorem )

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...