Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam lapka lenovo y520. (I5 7300HQ 2.5-3.5, GTX 1050 4GB, RAM 8GB, dysk talerzowy)
Zainstalowałem ostanio AC : Origins i mam straszny spadek fps'ów.
Ogólnie lapek coś zacinał się podczas gry, zauważyłem ze w opcjach zasilania jest :zrównoważony, przestawiłem na maks wydajność coś się poprawiło nie ścina już gier praktycznie ale dalej jest coś nie tak.
Ustawienia niskie/średnie
Podczas gry:
https://zapodaj.net/4cda97579d3a8.png.html
Zauważyłem też coś dziwnego ze stanem zużycia karty graficznej, raz pokazuje a raz nie i tak co 5 sekund przeskakuje:
https://zapodaj.net/e33154e600e8d.png.html
https://zapodaj.net/4b695beec3a6d.png.html
Przebieg CPU GPU I Fps'ow z gry:
https://zapodaj.net/0e3758115efed.png.html
Sterownik karty Nvidia 390.65, przy najnowszym 391.01 odczuwam jakby troche gorzej było.

Z tego co widziałem na necie przy takich parametrach powinno chodzić płynniej na wyższych ustawieniach
Zmieniłem w panelu nvidia na : preferuj maksymalną wydajność, działania typu defragmentacja dysku wyłączone.

W ustawieniach directx znalazłem: typ urządzenia: wyświetlające tylko do renderowania przy gtx czy tak powinno być?

https://zapodaj.net/0a5efd4925337.png.html

Kończą mi sie pomysły. Wiadomo ewentualność to serwis, ale mam nadzieję że obejdzie się bez tego, no chyba że coś jest zepsute już.
Na poczatku kupna miałem zużycie dysku 100% okazało się ze format pomógł, także ponowna próba nic nie zmieni.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez gremo
Link to post
Share on other sites

Ostatnio u kolegi na podobnym laptopie miałem problem z nowym wolfensteinem . Gra się zacinała nawet na najniższych detalach i była niegrywalna . Zainstalowałem msi afterburnera i ograniczyłem liczbę klatek do 40 . Efekt taki że gra zaczęła działać  płynnie (cały czas 40 ) i to w fuulhd na średnich .

Link to post
Share on other sites

Może to będzie głupie co powiem ale u kolegi pomogło wyłączenie turbo boost w procesorze. Mimo, że temperatury nie przekraczały wysokich rozgrywka u niego była rwana, po prostu fpsy skakały. Wiadomo że wydajność procesora wtedy spadnie ale będzie stała.

Spróbuj pobrać np. ThrottleStop i tam zablokować turbo.

Nie obiecuję, że to pomoże ale nie zaszkodzi spróbować.

Link to post
Share on other sites

Po co spowalniać komputer ? tym bardziej że turbo dodaje aż 1ghz , lepiej ograniczyć klatki do określonej liczby (zależy kto ile potrzebuje na jakich detalach)

U kolegi w lapku throttling występował , zegary schodziły z 3.2 do 1.5 w i5 6300hq , ale wymiana pasty pomogła  . Mimo to grało się beznadziejnie bo fpsy skakały od 15 do 70 . A teraz stałe 40fps  i 90% wykorzystania karty graficznej , procesora chyba jeszcze mniej .

Swoją drogą mnie to zdenerwowało , że nie najgorszy lapek , i trzeba było kombinować aby można było w grę normalnie grać . Temperatury ok , najnowsze sterowniki , aktualizacje itp . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Aż takich spadków nie mam. Dokładnie to jest śmieszne płacisz tyle i jeszcze musisz kminić żeby działało normalnie.

W lenovo nerve center mam ustawione na 40fps, i bez rezultatu.

To możliwe żeby laptop półtorej miesiąca od kupna już miał paste do wymiany?

Irytująca sprawa jak widzisz że na Twoich parametrach idzie po 50fps wyciągnąć a Ty masz 30 -.-.

Dałoby cos stronicowanie ramu?

 

@Substraty

To już bym wolał na gwarancje dać :D. Masz w sprzęcie turbo po to żeby go używać a nie dezaktywować.

Edytowane przez gremo
Link to post
Share on other sites

Zbyt krótki okres , u kolegi mniej więcej po 2 latach wymieniałem . Zresztą po tych zdjęciach co podałeś to temperatura jest w normie u ciebie .

Tak czy inaczej polecam zainstalować msi afterburnera pełen pakiet z riva statistic (czy jakoś tak). Ustawić na OSD parametry karty graficznej i procesora . 

 

Odpal sobie 3dmarka jakiegoś to się porówna z innymi komputerami .

W 3dmark firestrike powinieneś mieć około 6500-7000pkt 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Noo i te testy w sumie na i7 w większości a u mnie i5 siedzi.

Kurde dziwne, ale mam wrażenie jakby coś było nie halo, albo ludzi w ciula robią na necie i piszą że Asssassin Origins na lenovo i5 gtx bla bla bla a tak naprawde to na czym innym testują  :>

Link to post
Share on other sites

W sumie na low mam mniej niż na tym teście, ale w sumie low grałem w 1920x1080 to miałem do 45 max.

Da się jakoś kartę podkręcić bez obaw o spalenie :D ?

 

Jeszcze pytanie, bo mam zużycie pamięci 45% około a łącznie jest na menadżerze może 2Gb, mam 8gb, wiec jakim cudem 45%? System ukrycie pobiera czy co ?(samo google chrome bierze 1300mb jakieś)

Edytowane przez gremo
Link to post
Share on other sites

Tam jest low ,ale w 1280x769 , ty pewnie w fullhd grałeś . Kartę bardzo prosto się podkręca , nawet wspomnianym wcześniej msi afterburnerem , ale w lapkach się nie zaleca w związku z temperaturami i kiepskim chłodzeniem , jednak sporo osób podkręca . Może twój ma jakieś rezerwy termiczne , ale to trzeba by było posprawdzać temperatury . 

Link to post
Share on other sites

No nieduża temperatura , u kolegi gtx950m ma sporo więcej . Poczytaj poradniki . Ewentualnie  w MSi afterburner przesuwaj suwak z częstotliwością co np 20ghz testując temperatury , Pewnie zanim się zagrzeje to system się powiesi i wtedy wypadało by podnieść też napięcie , ale ja już wtedy bym dał spokój w lapku i zostawił maksymalne bez podnoszenia napięcia . 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...