Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie mam do Was pytanie odnośnie zestawu czy zestaw fajnie jest dobrany czy mini itx to dobry pomysł na budowe nowego kompa? czy jednak lepiej zbudować zestaw w większej budzie ? Bardzo proszę o sugestie i ewentualne dyskusję.

 

Mój przykładowy zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/b62c662e/

 

Procesor prawdopodobnie nie bedzie ten, a Ryzen 2600.

Edytowane przez peacemaker
Link to post
Share on other sites

To już są praktycznie tylko indywidualne preferencje każdego z nas. 

Jedno jest pewne. mITX jest droższe, czasami trudniejsze pod rozbudowę. 

Rozbudowa będzie taka, że dokupie 8gb ram'u i grafike ewentualnie kiedyś zmienie na inna. Planuje to pudelko mieć na jakieś 3 lata najczęściej gram w cs go lol i hs do tego coś tam programuje na kompie po pracy. Zawsze kupowałem duże PC'ty chciałem teraz złożyć coś mniejszego nie wiem czy to znacząco wpływa na wydajność czy raczej wszystko powinno być ok przy odpowiednim chłodzeniu ?

 

 

nie wiem też która obudowa lepsza czy NZXT H200i czy może NZXT Manta ?

 

I pytanie czy poczekć też na płyty główne oparte o chipset x470 ? Oczywiście w wersjach ITX.

Edytowane przez peacemaker
Link to post
Share on other sites

H200i jest i tak stosunkowo spora, do tego cena jaką trzeba zapłacić za tą skrzynkę + drogie MOBO.

AIO za blisko 600zł pod OC Ryzen 1600 to już totalny kaprys. Do tego brak GPU w tym zestawie

 

Osobiście celowałbym w MicroTower z i7 8700 na Z370/16GB RAM 3000MHZ + M8PeG 256GB na NVMe z półpasywnym Seasoniciem Focus Gold 550W. Tu masz iGPU, 6 rdzeni / 12 wątków z wysokim taktem (4,3GHz dla wszystkich rdzeni).

 

Mało tego, wyjdzie to odczuwalnie taniej.

 

Kiedy masz zamiar w ogóle dokonać zakupu?

Jaki monitor do tego?

Link to post
Share on other sites

Ciekawy zestaw ile mniej więcej by to wyszło ?. Zakupu mam zamiar dokonać do 2 miesiecy dlatego bardzo się nad nim zastanawiam. Grafike już mam kupioną dlatego jej nie dodałem .

 

 

I jaka płyta głowna pod procek i7 8700k ? Co powiesz na Gigabyte Auros albo Asus ROG ?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj posta pod postem.


 

 

Ciekawy zestaw ile mniej więcej by to wyszło ?

I7 8700+16GB DDR4 3000MHZ SPC Fera 3, na Z370, z M8PeG 256GB na NVMe+1TB HDD, z Focus 550W Gold i w budzie MicroTower ~3350. 500zł w kieszeni.

 

 

 

Zakupu mam zamiar dokonać do 2 miesiecy dlatego bardzo się nad nim zastanawiam.

To pytaj kilka dni przed, teraz nie ma za bardzo co gdybać.

 

 

 

i7 8700k ? Co powiesz na Gigabyte Auros albo Asus ROG ?

Tu już wchodzi standard ATX, Gigabyte kiepskie sekcje, dopiero Gaming 7, Asusy nieopłacalne i z sekcją wcale nie jest lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Jaką płyte głowną Byś mi polecił do budy MicroTower?

 

 

Zakupu mogę dokonać w sumie już za tydzień tylko póki co bije się z myślami co wybrać czy warto zrobić sobie małego kompa czy jednak lepiej złożyć standardowy ATX ?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Pod OC z 8700K ATX i normalna obudowa bo coś sensownego pod OC microATX to koszt i 1000zł.

 

 

Zestaw pod OC

1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink1 x Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws51 x Fractal Design Meshify C (Black, Glass)1 x AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 xSeasonic FOCUS Plus 550W Gold

4363zł
 
MOBO z mocną sekcją
16GB RAM wysoko taktowanej pamięci w Dual Channel
Wydajne chłodzenie z cichym wentylem
Szybki dysk 256GB od Plextora na NVMe
Bardzo dobrze wykonany Fractal z piwnicą i szklanym panelem
Focus 550W z półpasywnym wentylatorem z dużym zapasem mocy, pociągnie zestaw nawet z GTX 1080TI
 
Trzymając się budżetu to samo z i7 8700 na Z370M Pro 4 z SPC Fera 3 w budzie Micro Tower, przykładowo Define Mini C Window wyjdzie w granicach 3900zł.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...