Skocz do zawartości

Modernizacja PC - nowy Procesor, mobo i ram


Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim, chciałbym przebudować PC, proszę o pomoc:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, nagrywanie (od Wiedżmina 3 itp.)
  • Maksymalna kwota : Ciężko określić, najlepiej do 1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym miesiącu
  • Których części potrzebuję : Procesor, płyta główna, ram i może buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie, ale taka opcja mile widziana
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1680x1050 LG W2252tq - przyszłościowo do wymiany
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Corsair cx450m, Iridium Pro 240, Geforce 960gtx 2gb, wiatraki arctic cooling f12 - 3 szt. obudowa duży chińczyk fever ibox (Reszta się chyba nie przyda - do wywalenia q6600 + chłodzenie scythe mugen 2, Gigabyte GA-EX38-DS4, 4x 2gb Patriot)
  • Własna propozycja zestawu Potrzebuje przyszłościowego procesora i5? i7? i płyty, ram można rozbudować, a grafikę wymienić na lepszą jak nadejdzie potrzeba
  • Inne : proszę polecić też jakiś dysk 500gb jako opcja+

PS. wiem, że kilka tematów niżej jest podobny temat, przejrzałem go

Edytowane przez Antonio_ergi
Link to post
Share on other sites

i7 8700 to zbyt duży skok cenowy,

i5 8400 najlepsza opcja w tym budżecie?
z370 która wersja najlepsza?
ddr4 jakiego producenta? a taktowania 3200MHz?

do tego procka i mobo warto od razu włożyć 16gb ram? np. Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) czy lepiej na razie 2x 4gb i później znowy 2x 4gb?

dysk 1TB jaki wybrać?

Edytowane przez Antonio_ergi
Link to post
Share on other sites

Jak masz dawać i5 8400 + 16 GB DDR4, to lepiej daj i7 8700 z 8 GB DDR4 i resztę dokładaj za jakiś czas.

Pamięci 3000 MHz CL15-16 2 x 4GB

HDD P300 1TB

8400 to najwydajniejsza opcja. Z370, będziesz rozważał kiedyś zmianę CPU na 8600K czy 8700K pod OC ? 

Link to post
Share on other sites

Wolałbym płytę rozwojową (lepszą wersję) jeżeli nie jest to wielka dopłata

Jak nie planuje OC to nie warto od razu kupować 8600k? kosztuje 1000zł w komputroniku, a i5 8400 - 750zł. Warto dopłacać?

 

Pytałem o 16gb ram bo i tak docelowo chce rozbudować, czy 16gb ma sens przy i5 8400? W dwóch kościach chyba lepiej kupić niż w 4? (czy te pamięci warto brać pod uwagę? używane 2 letnie? z gwarancja wieczystą? https://www.olx.pl/oferta/corsair-vengeance-2x8gb-3200mhz-gwarancja-okazja-CID99-IDsxOAl.html#60832b48e5 )

Edytowane przez Antonio_ergi
Link to post
Share on other sites

Zostawiam:
Corsair cx450m - wystarczy?
Iridium Pro 240
Geforce 960gtx 2gb

Dukupię:

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX - 740 (chłodzenie boxowe?)
(http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=23847)
 

Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper - 730 (warto dopłacać 90zł do 3200MHz?)
ten patariot nie jest w czymś gorszy od tych droższych firm? W ogóle warto wrzucać 16gb do tego procesora i karty mojej?
(http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68182)

Jakie mobo? Z370 - ale jakie? (z późniejszą opcją na zmianę procesora i5 lub i7 do kręcenia)


 

Link to post
Share on other sites

A jeśli wybrałbym opcję bez OC to którą wybrać? np. http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=299868 ?

 

PS. warto czekać z zakupem np. do końca miesiąca? Czy raczej ceny się nie zmienią?

 

Gdybym zwiększył budżet do 2000 z dyskiem 1tb toshiby to brać to co wyzej pisałem czy lepiej iść lepszy proc i5 8600k + 8gb ram + mobo które podałeś? W sensie lepiej kupić od razu proc pod oc i dokładać ram później (śmieszne pytanie, wiem, ale z perspektywy bardziej doświadczonych wyjadaczy)

Edytowane przez Antonio_ergi
Link to post
Share on other sites

Bez opcji OC Z370 Pro 4 jak najbardziej będzie ok.

 

 

 

Czy raczej ceny się nie zmienią?

Nie wiem jak ceny kart, ale podzespołów wahania cen będą na tyle małe, ze czekać nie ma co.

Już i5 8400 staniał o dobre 50zł, nie wiem, może tańsze płyty już będą, trudno przewidzieć.

Link to post
Share on other sites

Gdybym zwiększył budżet do 2000 z dyskiem 1tb toshiby to brać to co wyzej pisałem czy lepiej iść lepszy proc i5 8600k + 8gb ram + mobo które podałeś? W sensie lepiej kupić od razu proc pod oc i dokładać ram później (śmieszne pytanie, wiem, ale z perspektywy bardziej doświadczonych wyjadaczy)

Link to post
Share on other sites

 

 

W sensie lepiej kupić od razu proc pod oc i dokładać ram później

Dokładnie tak jak napisałeś. 8600K po OC to bardzo mocny proc do gier, później tylko wymiana GPU. RAM dorzucić to żaden problem.

Pamiętaj, że 8600K nie am żadnego chłodzenia w zestawie, także musi być wydajne chłodzenie.

 

Nie wiem co to za obudowa, jak wysokie chłodzenie tam wjedzie. Jeśli to noname z plastiku to wrzuć coś budżetowego nawet wspomniany wyżej SPC RG4/RG4T do tego Fortis 3.

Link to post
Share on other sites

OK, chyba dozbieram kasę na 8600k. Ale proszę jeszcze ocenić te dwa koszki czy wszystko jest ok, czy należy coś zmienić (dodać lub odjąć w niewielkim marginesie cenowym)

Zostawiam:
Corsair cx450m
Iridium Pro 240
Geforce 960gtx 2gb

1) Zestaw na który sobie dozbieram, budżet 3000zł (ram wybrałem 3200 czy wystarczy 3000 i nie ma sensu dopłacać?)
http://i1086.photobucket.com/albums/j444/antonio_ergi/pierdoly%20na%20forum/3k_zpsofw9uwgo.jpg

2) Zestaw za 2000zł, który mogę kupić od razu, przyszłościowo ram do rozbudowy na 16gb:
http://i1086.photobucket.com/albums/j444/antonio_ergi/pierdoly%20na%20forum/2k_zpsuinbwikk.jpg Proszę o informację:
1) Czy oba zestawy są poprawnie skonfigurowane i maksymalnie wykorzystują dany budżet, czy warto coś zmienić

2) Czy w tańszym zestawie pod planowane później 16gb ram - lepiej wziąć 2 kości po 4gb czy jedną 8gb np. goodrama 3000MHz?
3) Czy warto poczekać miesiąc, dozbierać 1000zł i zbudować droższy zestaw (chodzi o proc + mobo czyli 500zł dopłaty bo reszta to ram)? Czy 8600k najpierw bez oc, a później po oc będzie o tyle wydajniejszy by teraz dopłacać? Czy lepiej brać tańszy zestaw i za te kilka lat po prostu znowu zmienić całość? (jak widać po q6600 lubię długo siedzieć na jednej platformie :P)
4) Czy różnica w uciągnięciu nowych kart graficznych będzie znacząca między 8400 a 8600k?

5) Czy Corsair cx450m - wystarczy pod 8600k OC?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 

***

 

Jeżeli pytania są głupie to przepraszam, ale mógłby ktoś udzielić odpowiedzi?

 

PS. UPuję post pod postem bo temat spadł na druga stronę

Edytowane przez Antonio_ergi
Link to post
Share on other sites

W pierwszym zestawie stówkę taniej masz 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper

Nie jesteś pewien czy pójdziesz w OC bierzesz i7 8700 z taktem 4,3GHz dla wszystkich rdzeni na Asrock Z370 Pro 4 lub czekasz na tańsze chipsety, które powinny być w kwietniu.

 

Czy Corsair cx450m - wystarczy pod 8600k OC?

 

Tak. Coś lepszego to XFX TS Gold 550W za 270zł lub Seasonic Focus Gold 450W za 300zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...