Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym kupić modem usb do RT-AC66U / RT-N66U z tym, że te kompatybilne podane przez producenta są chyba bez rewelacji. Zalezy mi na dobrym transwerze LTE oraz wejsciu na 2 antenty. Z tego co widzialem popularny z modemow to Huawei E3372 czy może zecydować sie na jakis inny do tych routerow? a jeśli nie to lepiej brać E3372h czy E3372s? wersja hilink czy no-hilink?

Link to post
Share on other sites

W zasadzie pośpieszyłem się i juz kupilem ten router, lecz postaram się go zwrócić

 

Chciałbym mieć:

-porty gigabitowe LAN/WAN

-WiFi ac

-Agregacje pasm LTE (min cat6)

-Dobry zasięg wifi

-Dołączane anteny do LTE

-port USB do podpięcia zewnętrznego dysku

 

Myślałem że zrobie to dobrze w konfiguracji router WiFi + modem USB + antena LTE lecz z tego co widzę nie jest to dobre rozwiązanie i mogą być problemy. Więc pewnie zostaje mi konfiguracja router z modemem LTE + antena LTE + repeater WiFi (opcjonalnie)

 

po poszukiwaniach znalazłem model HUAWEI B525s

 

teraz mam kilka pytan:

-czy faktycznie drugie rozwiązanie okaże się lepsze?

- jakieś sugestie odnośnie innych dobrych alternatyw co do wybranego modelu routera?(HUAWEI B525s) czy pozostać przy nim?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Możesz spotkać jeszcze ZTE MF286. Spełnia wymagania, ma dwuzakresowe wifi 802.11AC (nadaje jednocześnie na obu pasmach), jest USB  i obsługa LTE-A cat.6 z opcją podłączenia anten zewnętrznych. Plusem może być wbudowane aku.

Jednak ze względu na lepsze możliwości diagnostyczne i możliwość wymuszania konkretnego pasma zewnętrznym softem, Huawei wydaje się być lepszym wyborem. Słabą stroną ZTE jest wsparcie jeśli chodzi o aktualizacje. Ten model ZTE jest także mniej wydajny nawet od niektórych modeli Huaweia cat.4 wg opinii użytkowników.

Innych dobrych propozycji nie kojarzę w rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...