Skocz do zawartości

Płyta pod i5-6600k do OC


Recommended Posts

Witam!

 

Mam okazję kupić używaną płytę na gwarancji za ok 500 zł. Jest to Asus Maximus VIII Hero ale zastanawiam się również na płytą z270 Asrock Extreme 4: https://tinyurl.com/y7cslpga

 

Moje pytanie brzmi. Która płyta będzie lepsza pod Oc? Asus ma 11 fazową sekcję a Asrock 10.

 

Za Asrockiem przemawia nowsza platforma, wzmocnione pcie, nowszy układ dźwiękowy,ładne oświetlenie Rgb i to że jest nowa  :/

 

Z góry dzięki za pomoc!  :D

Link to post
Share on other sites

przesiadka 6gen na 8gen, cenowo by wyglądała tak:

 

sprzedajesz:

  • [550 zł] i5-6600K dostaniesz za używkę (z GW 600 zł)
  • [500 zł] chcesz wyłożyć na Z270

kupujesz:

  • [635 zł] ASRock Z370 EXTREME4
  • [705 zł] Core i3-8350K

 

skok dwie generacje, zawsze w przyszłości będziesz mógł wymienić na 6-rdzeniowca (może 8 jak się intel zlituje) natomiast na Z270 to już nic sensownego nie wymienisz,

 

  • zasadniczo jak bardzo chcesz płytę pod OC i5-6600K, to szukaj lepiej Z170, taniej wyjdzie, a będziesz miał to samo co Z270, 
Link to post
Share on other sites

 

przesiadka 6gen na 8gen, cenowo by wyglądała tak:

 

sprzedajesz:

  • [550 zł] i5-6600K dostaniesz za używkę (z GW 600 zł)
  • [500 zł] chcesz wyłożyć na Z270

kupujesz:

  • [635 zł] ASRock Z370 EXTREME4
  • [705 zł] Core i3-8350K

 

skok dwie generacje, zawsze w przyszłości będziesz mógł wymienić na 6-rdzeniowca (może 8 jak się intel zlituje) natomiast na Z270 to już nic sensownego nie wymienisz,

 

  • zasadniczo jak bardzo chcesz płytę pod OC i5-6600K, to szukaj lepiej Z170, taniej wyjdzie, a będziesz miał to samo co Z270, 

 

Dzięki wielkie za fatygę! Mam ok 2k więc może już jak szaleć to szaleć i pójść w i7-8700k? Sprzedałem swoja 1070 i czekam na nową generację kart bo puki co nie zapowiada się żeby wyrwać nówkę 1080tkę w sensownych pieniadzach... Więc do Fhd opyla się 8700k? Za swojego procka dostanę może z 650-750, gdzieś na allegro kilka już poszło za tą cenę z podobnego okresu zakupu do mojego. A kartą będę sie martwił na wakacje  :P

Link to post
Share on other sites

Akurat z tego co wiem to nowe karty mają być właśnie na wakacje. 8700k idzie dostać w świetnej cenie, w tej chwili nówka na allegro za 1100zł najtańsza stoi, ale z niepewną gwarancją. Używki można jeszcze taniej wyrwać np. na OLX-ie. Ale czy jest sens skoro sprzedałeś kartę więc pewnie i tak nie będziesz grał. A ceny przez te parę miesięcy mogą troszeczkę się obniżyć. No chyba że używasz jakiś programów i chciałbyś poczuć większą moc - to bierz go  ^^

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy do gier FullHD lepszy będzie i5-8600K ponieważ:

 

[+] w grach wydajność 8600K ogółem wyższa o ~3% od 8700K, nie które gry nie lubią więcej jak 6 wątków [test pclab]

[+] kręci się często trochę więcej np. ~5.2GHz (zależy od szczęścia, sztuki i umiejętności)

[+] jest wyraźnie tańszy, wiadomo i5.

 

[-] ogólna moc obliczeniowa 8600K jest niższa od 8700K, przez to mocniejsze karty graficzne w przyszłości szybciej złapią bottlenecka


w tej chwili nówka na allegro za 1100zł najtańsza stoi, ale z niepewną gwarancją. 

 

to albo kradzione albo bez podatku ściągnięte, dlatego tak super tanio (xd)

 

ale chyba większe ryzyko że trafi się gorsza sztuka do OC? ;p

 

najniższa normalna cena dla i7-8700K to 1400 zł

Link to post
Share on other sites

 Powiem Ci że miałem i5 6600k@4,6GHZ na nie zbyt drogim Asusie z170A i dawało to radę chodzić stabilnie. Wg. mnie szkoda ładować tyle pieniędzy pod Twój obecny procesor. Chcesz robić skalp, a to dodatkowe pieniądze, do tego droga płyta i czy jesteś pewien że podciągniesz go aż na 4,8 - 4,9GHZ? Poza tym to są tylko 4 rdzenie/4 wątki i w niektórych grach już bardzo to widać jak odstaje.  Znacznie sensowniejsza jednak wydaje się nowa platforma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Powiem Ci że miałem i5 6600k@4,6GHZ na nie zbyt drogim Asusie z170A i dawało to radę chodzić stabilnie. Wg. mnie szkoda ładować tyle pieniędzy pod Twój obecny procesor. Chcesz robić skalp, a to dodatkowe pieniądze, do tego droga płyta i czy jesteś pewien że podciągniesz go aż na 4,8 - 4,9GHZ? Poza tym to są tylko 4 rdzenie/4 wątki i w niektórych grach już bardzo to widać jak odstaje.  Znacznie sensowniejsza jednak wydaje się nowa platforma.

W takim razie dozbieram pieniędzy i pójdę w i5 lub i7 nowej generacji. A szkoda bo myślałem, że 6600k da jeszcze radę... ;/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...