Skocz do zawartości

Słuchawki douszne/dokanałowe do 120zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez spidster135,

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję słuchawki douszne lub dokanałowe. Głównie będą podpięte pod telefon (galaxy s5 jeśli coś to zmienia) i chciałbym z nich korzystać głównie na siłowni, podczas spacerów czy jazdy autobusem/tramwajem/pociągiem. Ważne więc by w miarę dobrze tłumiły dźwięki z zewnątrz żebym nie słuchał stękania innych na siłowni i żeby też nie uwalniały za dużo dźwięków do otoczenia, tak bym spokojnie mógł sobie puścić na wykładzie muzykę, a kolega obok by tego nie słyszał. Tylko też bez przesady z tłumieniem, bo często jeżdżę na rowerze w słuchawkach i potrzebuję coś tam jednak słyszeć :)

 

Wymagań dźwiękowych nie mam raczej wygórowanych, nie wiem czy w ogóle w tym budżecie można o tym myśleć, ale to już max (może coś tam się dorzuci jak będzie naprawdę warto). Słucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho, nie dzielę muzyki na gatunki. Zależy mi na czystości dźwięku, bas dobrze żeby był ale nie jakiś przesadzony.

Dodatkowo fajnie jakby był mikrofon, ponieważ mają to być słuchawki podpięte pod telefon. Chyba że nic ciekawego z mikrofonem nie ma w tej cenie lub słuchawki bez będą tutaj akurat bezkonkurencyjne.

 

Douszność/dokanałowość - nie bardzo wiem czy jest jakaś różnica w tym jak to czuć w uchu. Ważne żeby podczas biegania czy jazdy rowerem nic mnie nie cisnęło w ucho.

 

Warto też żeby miały możliwość dopasowania wielkości gumek czy jak to tam się nazywa ;p

 

Co do koloru to najlepiej czarne lub białe, ale to nie jest jakoś mega istotne.

 

Dodam, że przeglądałem tutaj temat z polecanymi słuchawkami jak i blog audiofanatyka i nadal nie wiem które by mi najbardziej tutaj pasowały do wymagań. 

 

 

 

Słuchawki jakie miałem wcześniej:

http://www.stoppodrobom.pl/pol_pl_ORYGINALNE-SLUCHAWKI-SAMSUNG-GALAXY-S5-S6-S7-NOTE-3-4-5-EHS64-33094_1.jpg

 

Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

1. W wymaganiach przeczysz sam sobie co do tłumienia. Chcesz, ale nie chcesz.

2. W słuchawkach nie jeździ się na rowerze, koniec kropka.

 

Wybierz sobie coś z tego https://audiobudget.com/leaderboard/iem

Ja używam vjjb k4 i jest ok na siłowni.

1. Wiem, ale nie wiedziałem jak to opisać. Chodzi o to żebym nie musiał dawać max głośności żeby wytłumić otoczenie, a przy około 20-30% głośności słyszeć co się dzieje dookoła :)

2. W słuchawkach jeżdżę po ścieżce rowerowej, która w 80% nie leży przy drodze ani przy chodniku, tylko leci przez pola i lasy. Jak muszę przejechać ulicą to wyciszam słuchawki. Jeszcze mi życie miłe, a poza tym staram się jeździć na rowerze tak jak sam chcę żeby inni jeździli gdy to ja prowadzę samochód.

 

Co do tych z linku to jakieś takie noname i trochę przekonania nie mam, a nie chciałbym wydać 100zł i nie wiedzieć na co.

Myślałem nad tymi:

https://www.x-kom.pl/p/301202-sluchawki-przewodowe-snab-overtone-ep-101m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te Snab Overtone EP-101, które wymieniłeś, są jak najbardziej w porządku, jeżeli chodzi o dźwięk. Moim zdaniem natomiast są niewygodne, bo nieco ciężkie.

Spośród tych widocznych na Audiobudget miałem już 5 par, wszystkie były lepsze od EP-101 pod kątem dźwięku, a to tego niektóre dużo tańsze.

Link to post
Share on other sites

Snab to tej samej klasy firma co te z podlinkowanej strony. Po to podał ci kolega tą konkretnie stronę żeby nie kupować czegoś niesprawdzonego z chin tylko właśnie przetestowane i opisane produkty. Zastanów sie np nad tymi:

https://audiobudget.com/product/Yinyoo/Pro

Sam zamierzam je kupić gdy moje KZ ZST odmówią któregoś dnia posłuszeństwa (a używam ich już drugi rok)

https://audiobudget.com/product/KZ/ZST

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że dosłownie żadne z tych słuchawek z audiobudget mi się nie podobają. Za dużo kolorów jak na dyskotece w podstawówce :D Jak już coś ujdzie to nie ma mikrofonu, albo przekracza budżet, albo ma chińskie znaczki, co mnie odstrasza :P
W dodatku zamawiam, czekam nie wiadomo ile, a jak coś nie tak to jestem w du**e. Chyba ogarnę te Snaby z x-kom. Mają wszystko co trzeba, a w dodatku jak będą niewygodne albo będą wypadać z uszu to 14 dni na zwrot tam jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam Rock Zircon świetne słuchawki kupiłem na Ali i nie żałuję.

http://www.audiokrytyk.pl/recenzja-sluchawek-dokanalowych-rock-zircon/

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Szukasz słuchawek które wyglądają czy które dobrze brzmią?

Fakt słuchawki maja fikusne kształty i kolory ale za to brzmienie i wykonanie dobre co jest najważniejsze.

Takie zircon za 60zl biją na głowę np sennheisery za 150zl i im podobne.

 

Jak coś pójdzie nie tak to nie jesteś w du**e bo zakupy na Ali i są bezpieczniejsze niż na allegro. Po puki nie potwierdź otrzymania przedmiotu to kasę trzyma Ali dopiero po potwierdzeniu otrzymania przedmiotu przelewa ja sprzedawcy.

W dodatku jeśli w ciągu 30dni od wysyłki nie otrzymasz przedmiotu kasa jest zwracana na twoje konto więc bez paniki.

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

@@raiders,
Szukam słuchawek, które dobrze brzmią, ale nosić je będę jednak jakby nie patrzeć na głowie, więc jeśli mam się czuć dziwnie w kolorowych słuchawkach to po co mam za to płacić? Nie żyjemy w komunie gdzie muszę brać co jest, skoro płacę to mogę sobie wybrać coś w czym będę się czuł komfortowo.

 

Co do reszty chodziło mi o to, że jak przyjdą słuchawki z Ali i nie będą mi pasowały w jakikolwiek sposób to jestem w du**e, bo ani odesłać ani nic, a zapłacić trzeba. Kupując sobie z takiego x-kom wystarczy że oddam w przeciągu 14 dni, szczególnie że mam kilometr do ich salonu. Chodzi o czas i zabawę z tym wszystkim, a pewnie i tak różnic w dźwięku żadnych bym nie zauważył między 90% słuchawek za te +/- 100zł :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym że słuchawki na tej liście mające 5 gwiazdek grają zauważalnie lepiej od tego co można w kraju kupić do 100zł, że np o wymiennym kablu czy zdecydowanie lepszej jakości wykonania nie wspomnę. Kupowałem już wiele rożnych dokanałowych słuchawek z marketu i zawsze kończyło się tym samym czyli przeciętnym dźwiękiem a często poniżej roku czasu zdychał kabel.

Zobacz sobie te:

https://audiobudget.com/product/boarseman/CX98 (w sprzedaży są wersje szaro brązowe i szaro niebieskie)

https://audiobudget.com/product/DZAT/DF-10 (drewno jest ponad czasowe i pasuje do wszystkiego do wyboru jasne lub ciemne drewno)

https://audiobudget.com/product/KZ/ZS5 (do wyboru szare lub brązowe)

A Rock Zircon pomimo że fajnie wyglądają i nieźle grają nie polecam bo to loteria - fabryka nie trzyma standardów i część słuchawek potrafi się bardzo szybko zepsuć.

Link to post
Share on other sites

No widzisz tobie do blatu, a mi do wielu modeli słuchawek z najwyższej półki gdzie stosuje się drewno z wielu powodów, między innymi ze względu na lepsza charakterystykę akustyczną. Że o prawie wszystkich głośnikach z prawdziwego zdarzenia wykonanych z drewna (a w tańszych wersjach z płyty wiórowej) nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

Być może jest też taka różnica, że znasz się bardziej na dźwięku, więcej różnic w tonach wyczuwasz itp, a mi wystarczy żeby grały jak najbardziej czysto jak na swoją cenę, żeby miały mikrofon i żeby nie wypadały z ucha. Do tego zwracam trochę uwagę na kolor, bo noszę czarno srebrny telefon, czarny portfel, czarno srebrny nóż, czarno srebrny zegarek, czarno srebrny multitool i tutaj czarne czy czarno srebrne słuchawki będą mi do zestawu idealnie pasowały, a lubię mieć wszystko w zbliżonej kolorystyce. Różnicy w brzmieniu pewnie bym nie zauważył między tymi za 100 ani tymi za 200, także byle stosunek cena/jakość był na dobrym poziomie. 

Link to post
Share on other sites

Te są czarno srebrne, dodatkowo wymienny kabel, szeroki wybór gumek także na pewno któreś dobierzesz żeby nie wypadały. Szczególnie że są piankowe które się ugniata i rozszerzając się w kanale słuchowym

https://audiobudget.com/product/NICEHCK/Bro


A odnośnie tekstów pokroju "nie odczuje różnicy w jakości dźwięku" to cóż tak mówią ludzie którzy albo mają poważnie uszkodzony słuch albo nigdy nie mieli dobrych słuchawek. Także jeśli nie masz wady słuchu to idę o zakład że odczujesz różnicę gdy słuchając ulubionej piosenki nagle odkryjesz że słyszysz szczegóły których nie słyszałeś nigdy wcześniej.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@@kombajn, właśnie nie podobają mi się kompletnie słuchawki o kształcie takim jak te co podałeś wyżej. Muszą być najzwyklejsze, jak te co podałem na zdjęciu w głównym poście. W ogóle to ze wszystkich słuchawek jakie są na tej stronie audiobudget i ze słuchawek jakie tu wynalazłem na forum (oczywiście w moim przedziale cenowym) najbardziej przekonują mnie do siebie te snaby :P

Co do samego słuchu, przesiadałem się pół roku temu z jakichś tam Beatsów Dr Dre i integry na AKG K240 i Xonara DX, a różnica jaką zauważyłem niby jest, ale dość niewielka. Chyba głównie sama możliwość podbijania danych tonów z xonara zmienia tu najwięcej. Także myślę że jeśli chodzi o różnice w słuchawkach dousznych za te +/- 100zł podpiętych do telefonu różnice dla mnie będą tym bardziej marginalne i możliwie że coś bym zauważał jedynie ze względu na samą barwę dźwięku i to przy przepinaniu słuchawek zaraz jedna po drugich żeby jeszcze pamiętać jak brzmiało :P

 

Być może spory wpływ ma też to, że słucham muzyki z youtube czy z tego co sobie pobiorę (a to często jest z konwertera z yt), a tam pewnie nie ma najbardziej wygórowanej jakości dźwięku. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kupiłem snaby i są idealne jak dla mnie :D Bas dokładnie taki jak chciałem, a cała reszta pasuje mi idealnie. Nie mówię że inne które polecaliście byłyby gorsze, ale nic więcej mi nie trzeba, cena w sam raz, dodatkowo fajne te piankowe końcówki i miałem na miejscu zakup od razu + możliwość zwrotu :P Dzięki za całą pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Rozpadały się, ale przy tej cenie to ok 1,5 miesiąca to wydaje mi się że to znośny czas użytkowania. Konkretnie płaciłem po jedno euro za dwie pary z darmową przesyłką. Tylko jakbyś chciał zamawiać z Aliexpress to musisz sobie dobrać pianki pod względem otworu żeby był tej samej średnicy co w twoich słuchawkach.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

No te snabowe to miały chyba za duże otwory w porównaniu z "bolcem" ze słuchawek, bo od nowości dość luźno siedziały, a zgubiłem wyciągając słuchawki spod kurtki (ewentualnie wkładając je pod kurtkę, jakbym wiedział to bym nie zgubił :D).
Póki co używam tych silikonowych "B", których myślałem że nigdy nie włożę i przyznam, że mi się podobają. Ale i tak dobrze wiedzieć że na ali są tanio pianki to może zamówię kiedyś, dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...